آرشیو بلاگ

خواص معجزه‌آسای روغن اکالیپتوس برای پوست و مو

روغن اکالیپتوس 985646968546896789689

شامپوهای حاوی مواد شیمیایی به مثابه یک خبر بدی برای پوست سر و موهای شما هستند. اجزای مصنوعی آنها بیشتر از اینکه برای مو مفید باشد آسیب می‌رسانند و به مرور زمان سلامت مو را به خطر می اندازند. شما شایسته انتخاب یک داروی سالم ریشه دار در طبیعت برای مراقبت از موهای خود هستید! پس تعلل نکنید!

روغن‌های ضروری از ابتدا وجود داشته‌اند، اما اخیراً دنیای زیبایی علاقه ما را به آنها جلب کرده است. تعداد فزاینده ای از مردم می خواهند محصولات مملو از مواد شیمیایی را کنار بگذارند و به سراغ مواد طبیعی بروند.

در این برهه از زمان، اسانس های زیادی در بازار موجود است. از این میان، این فواید کمتر شناخته شده روغن اکالیپتوس است که واقعا می تواند سلامت پوست و مو را تقویت کند.

روغن اکالیپتوس چیست؟

روغن اکالیپتوس یک اسانس محبوب است که از عصاره برگ اکالیپتوس تهیه می شود. برای تهیه این روغن، ابتدا برگ های اکالیپتوس را خشک کرده و سپس خرد کرده و در نهایت تقطیر می کنند تا اسانس حاصل شود. آیا می دانستید حدود ۷۰۰ نوع از انواع درخت اکالیپتوس وجود دارد. به طور سنتی، آنها دارای خواص درمانی هستند و به دلیل عطر منحصر به فرد خود شناخته می شوند.

روغن اکالیپتوس 985646968546896789689

چگونه روغن اکالیپتوس را به موهای خود بمالید؟

روغن اکالیپتوس اسانس برجسته‌ای است که از برگ‌های اکالیپتوس استخراج، خشک، له شده و تقطیر می‌شود که نباید مستقیماً روی پوست سر یا مو مالیده شود. بنابراین، باید آن را با هر روغن حامل یا ماسک مو رقیق کنید تا روغن اکالیپتوس برای مو مفید واقع شود.

روش استفاده از روغن اکالیپتوس برای مو

دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا روغن زیتون یا روغن بادام (هر کدام را که ترجیح می دهید) گرم کنید. دقت کنید که خیلی داغ نباشد. روغن نارگیل به عنوان یک روغن حامل بسیار مفید است زیرا به مبارزه با شوره سر کمک می کند و موهای درخشان تری را ارائه می دهد.

دو تا سه قطره روغن اکالیپتوس اضافه کنید و آنها را به درستی مخلوط کنید.

مخلوط را روی پوست سر بمالید و به آرامی روی ریشه موها ماساژ دهید.

ماساژ پوست سر را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه ادامه دهید تا هر تار مو به خوبی  روغن  را جذب کند.

برای توزیع یکنواخت روغن در پوست سر از شانه استفاده کنید. علاوه بر این، حرکت شانه یک اثر ماساژ برای پوست سر ایجاد می کند.

اجازه دهید روغن به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه بماند و آن را با یک شامپوی ملایم بشویید تا از فواید روغن اکالیپتوس برای مو بهره مند شوید.

استفاده از آن دو بار در هفته این روغن را برای مو مفید می کند.

خواص روغن اکالیپتوس برای مو

روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد قارچی بسیار زیادی است که آن را برای مو بسیار مفید می کند. در اینجا چند فواید اکالیپتوس وجود دارد که استفاده از روغن نیلگیری را بسیار محبوب کرده است.

روغن اکالیپتوس به عنوان محرک مو

هنگامی که مخلوط روغن اکالیپتوس را با روغن حامل بمالید و آن را به طور مطلوب ماساژ دهید، احساس سوزن سوزن شدن ایجاد می کند. علاوه بر این، مانند یک محرک عمل می کند، گردش خون را تقویت کرده و فولیکول های مو را باز می کند. علاوه بر این، بهبود گردش خون باعث افزایش رشد مو می شود.

روغن اکالیپتوس شوره سر و خارش پوست سر را درمان می کند

خواص ضد قارچی روغن اکالیپتوس برای درمان شوره سر بسیار قابل تحسین است. قارچ را از بین می برد که منجر به شوره سر و خارش پوست سر می شود. علاوه بر این، عامل ضد التهابی موجود در این روغن، به اندازه کافی آرامش را برای خارش پوست سر ایجاد می کند.

روغن اکالیپتوس باعث درخشندگی مو می شود

استفاده منظم از روغن اکالیپتوس باعث افزایش درخشش طبیعی مو می شود. این به دلیل افزایش تولید سرامید در مو و پوست سر اتفاق می افتد. سرامیدها شکل مولکول های چربی هستند که در تارهای مو وجود دارند. این کمک می کند تا موها درخشان تر و شفاف تر به نظر برسند.

روغن اکالیپتوس شپش را از بین می برد

همانطور که قبلا ذکر شد، روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده است که به خلاص شدن از شر شپش به طور طبیعی کمک می کند. اگر موهای شما مستعد دارو هستند، از این روغن برای مو استفاده کنید. وقتی با روغن گل سرخ مخلوط شود بهتر عمل می کند. بوی قوی و خواص ضد میکروبی آن باعث از بین رفتن شپش سر می شود.

روغن اکالیپتوس پوست سر چرب را بهبود می بخشد

پوست سر چرب بیشتر مستعد تجمع گرد و غبار است که باعث خارش پوست سر و شوره سر می شود. اسانس اکالیپتوس از تولید قابض آن استفاده می کند و در نتیجه تولید سبوم پوست سر را تنظیم می کند.

روغن اکالیپتوس برای رشد مو

خواص ضد التهابی اکالیپتوس پوست سر را تسکین می دهد. التهاب پوست سر را کاهش می دهد و برای رشد مو موثر است. آن را به طور کامل روی پوست سر و مو ماساژ دهید. هر چه ماساژ بهتر باشد، نفوذ و جذب مواد مغذی توسط مو بهتر است.

حرکات دایره ای در حین ماساژ با این روغن باعث افزایش گردش خون می شود. از این رو رشد مو را بهبود می بخشد و آن را سالم تر و ضخیم تر می کند. در حالی که اکالیپتوس را با روغن سبک تر مخلوط می کنید، فواید اکالیپتوس برای مو را استخراج کنید.

روغن اکالیپتوس برای شوره سر

زمستان فرا رسیده است و شایع ترین مشکل مرتبط با آن نیز وجود دارد! بله، ما در مورد شوره سر صحبت می کنیم. این نه تنها آزاردهنده نیست بلکه شرم آور است. روغن اکالیپتوس دارای خواص ضد قارچی و ضد عفونی کننده است که به مبارزه با شوره سر کمک می کند.

روغن اکالیپتوس از خواص ضد عفونی کننده و ضد قارچی خود استفاده می کند که به درمان شوره سر کمک می کند.

۲ قاشق غذاخوری (به طور کلی برای موهای متوسط ​​ترجیح داده می شود) روغن حامل (بسته به انتخاب شما) و سه قطره روغن اکالیپتوس برای مو را مخلوط کنید. مخلوط را کاملاً روی پوست سر و کل موها بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. برای تغذیه بهتر آن را با شامپو و نرم کننده ضد شوره بشویید.

روغن اکالیپتوس برای موهای خاکستری

دوز زیاد رنگ‌کننده‌های شیمیایی و شامپوهای شیمیایی اغلب موها را وز می‌کند. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض مداوم ممکن است منجر به خاکستری شدن زودرس و حتی تحریک پوست سر شود.

این خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی اکالیپتوس است که به مبارزه با آسیب رادیکال های آزاد کمک می کند. علاوه بر این، حتی از سفید شدن زودرس موها نیز جلوگیری می کند. حتی خاصیت ارتجاعی مو را افزایش می دهد و از شکافتن انتهای مو و شکستگی مو جلوگیری می کند.

تحریک پوست سر را برطرف می کند

روغن اکالیپتوس حاوی متانول است که خاصیت خنک کنندگی دارد و خارش را تسکین می دهد. در یک مطالعه، ۳۴ شرکت کننده کاهش خارش، خشکی و قرمزی پوست سر را پس از استفاده از عصاره اکالیپتوس گزارش کردند.

روغن اکالیپتوس 869849789797896

عوارض استفاده از روغن اکالیپتوس برای مو

مطمئن شوید که فقط از روغن اکالیپتوس استفاده خارجی می کنید زیرا برای مصرف داخلی ناامن است. علاوه بر این، بهتر است تعیین کنید که آیا به این روغن ضروری حساسیت دارید یا خیر. از این رو، قبل از اینکه هر محصول مبتنی بر اکالیپتوس را برای پوست سر خود امتحان کنید، یک آزمایش پچ اولیه انجام دهید.

در اینجا لیستی از افرادی وجود دارد که نباید روغن اکالیپتوس را به صورت موضعی استفاده کنند:

  • زنان باردار و مادران شیرده
  • بچه های کوچک و نوزادان
  • افرادی که تحت درمان های پزشکی هستند
  • افراد مبتلا به آسم

بنابراین آیا روغن اکالیپتوس می تواند رشد موهای شما را افزایش دهد؟

بله! روغن اکالیپتوس یک روغن ضروری عالی است که در مورد پوست سر شما دارای خواص تسکین دهنده است. این به طور موثر التهاب پوست سر را کاهش می دهد و یک محیط مساعد برای رشد موهای جدید ایجاد می کند. خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی آن، آن را به یک داروی عالی برای درمان شوره سر تبدیل کرده است که برای سلامت و رشد بیشتر مو مفید است.

خواص روغن اکالیپتوس برای پوست

آفتاب سوختگی را برطرف می کند

همه ما می دانیم که آفتاب سوختگی می تواند واقعا دردناک باشد. ترکیبی از خواص ضد التهابی و تسکین دهنده روغن اکالیپتوس را به یک درمان عالی برای آفتاب سوختگی و قرمزی تبدیل می کند.

آکنه را درمان می کند

تحقیقات زیادی در مورد فواید روغن اکالیپتوس برای پوست صورت نگرفته است، اما اعتقاد بر این است که اثرات ضد التهابی و تسکین دهنده روغن اکالیپتوس می تواند به تسکین آکنه، قرمزی و سایر مشکلات مربوط به آکنه کمک کند. علاوه بر این، روغن اکالیپتوس نیز به دلیل خواص تصفیه کنندگی و پاک کنندگی آن شناخته شده است که می تواند از آکنه و جوش جلوگیری کند.

پوست خشک را تسکین می دهد

زمستان می تواند پوست شما را خشک و کدر کند. روغن اکالیپتوس یک ماده قوی است که توانایی افزایش محتوای سرامید پوست را دارد که همان اسید چرب است که به جلوگیری از رطوبت کمک می کند. از این رو، رطوبت پوست را نیز به طور موثر حفظ می کند.

برای تمام این فواید، روغن اکالیپتوس را در برنامه زیبایی خود قرار دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *