آرشیو بلاگ

۴ ماسک خانگی شگفت انگیز برای درمان آکنه

آکنه 4874874874848

در حالی که محصولات مختلفی در تشدید آکنه موثر هستند، استفاده از چندین محصول بر پایه مواد شیمیایی و لمس مرتب پوست می تواند آن را تشدید کند اما در حقیقت آنچه می تواند برای درمان آکنه مفید باشد استفاده از حداقل محصولات بدون مواد شیمیایی سخت است.

انواع ماسک صورت خانگی برای درمان آکنه جایگزین های بسیار خوبی برای ماسک های شیمیایی موجود در بازار هستند. اینها می توانند به عنوان درمان های طبیعی عمل کنند که نه تنها به تغذیه پوست کمک می کنند بلکه باعث فروکش شدن آکنه و مشکلات مربوطه مانند جای جوش می شوند.

ماسک های صورت خانگی  یک روش موثر و نسبتاً ساده برای درمان انواع آکنه ها است، علاوه بر این، درمان آکنه با ماسک برای جوش های گاه به گاه می تواند التهاب را کاهش دهد و باکتری ها را از بین ببرد بدون اینکه به مناطق دیگر صورت آسیب ببیند.

ماسک های ضد آکنه می توانند از ایجاد جوش جلوگیری کنند و برای ایجاد تعادل در تولید چربی کار می کنند. ماسک ها همچنین می توانند روشی جالب برای تغییر روند عادی زندگی شما، ایجاد تنوع و کمک به آرامش شما در کنار حمام خوب یا کتاب باشند.

در حالی که محصولات ماسک زیادی در بازار وجود دارد، انتخاب ماسک مناسب برای مشکل پوستی خاص شما بسیار طاقت فرسا است و حتی ممکن است شما به چندین ماسک نیاز داشته باشید تا در زمان های مختلف مناطق مختلف صورت خود را نشانه بگیرید. در عوض، می توانید ماسک های خانگی خود را با مواد موجود در دسترس با کسری از قیمت تهیه کنید.

 

آکنه 4874874874848

 

آماده سازی پوست برای ماسک

مهمترین مرحله قبل از استفاده از ماسک صورت، انتخاب متناسب با نوع پوست شما است. این ماده باید در از بین بردن آلودگی، سلولهای مرده، ناخالصی ها  چربی اضافی و آرایش صورت و همچنین بهبود رنگ پوست کمک کند.

بهترین زمان برای استفاده از ماسک صورت بعد از بیرون آمدن از حمام یا شستن صورت به دلیل تمیز و باز بودن منافذ پوست است.

بعد از استفاده و شستن ماسک صورت خانگی برای درمان آکنه، ممکن است لازم باشد از مرطوب کننده یا تونر استفاده کنید. برای انجام اقدامات مراقبتی مناسب برای نوع پوست خود، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

توجه: انجام تست پچ قبل از استفاده از ماسک خانگی برای بررسی اینکه پوست شما واکنش پذیر است یا به هر یک از اجزای سازنده اعم از تجاری یا خانگی بودن ماسک حساس است بسیار حیاتی می باشد. علاوه بر این، افراد با پوست بسیار حساس قبل از استفاده از ماسک خانگی باید از یک متخصص پوست راهنمایی بگیرند.

ماسک های صورت خانگی برای  آکنه

در اینجا سه ماسک صورت خانگی برای پوست مستعد آکنه آورده شده است که می توانند برای بهبود مشکلات پوستی خودتان بدون نگرانی از آنها استفاده کنید.

۱٫ ماسک / اسکراب صورت آکنه از سرکه سیب

سرکه سیب ACV  از طریق تخمیر سیب با مخمر و باکتری بدست می آید و در نتیجه محصول کاملاً طبیعی ایجاد می شود.

لازم است قبل از استفاده از سرکه سیب آن را با  آب رقیق کنید، زیرا اشکال غلیظ اغلب منجر به تحریک خفیف پوست و گاهی سوختگی های شیمیایی می شود. برای رقیق شدن، ۱ قاشق چای خوری ACV را در ۱ قاشق غذاخوری آب اضافه کنید.

چای سبز دارای خواص ضد پیری و ضد التهابی است و بنابراین، یک ماده مفید در ترکیب ماسک برای درمان آکنه است. همچنین کمک می کند تا آسیب خورشید معکوس شود.

عسل نیز ممکن است به نرمی و آرامش پوست، حفظ رطوبت و تنظیم pH کمک کند. علاوه بر این، عسل دارای خواص ضد میکروبی و ترمیم کننده بافت است و در ترکیب با سرکه سیب و چای سبز عملکرد بهتری خواهد داشت.

آکنه 4874874187418774185417

مواد تشکیل دهنده ماسک صورت سرکه سیب برای درمان آکنه

۱ قاشق چایخوری سرکه سیب (رقیق شده)

۲ قاشق چایخوری چای سبز

۱ قاشق چایخوری عسل خام ارگانیک

نحوه تهیه ماسک:

۲ قاشق چایخوری چای سبز خنک شده را در یک کاسه بریزید.

سرکه سیب و عسل را مخلوط کنید.

اگر قوام غلیظ تری را ترجیح می دهید می توانید مقداری  شکر اضافه کنید.

نحوه استفاده

با استفاده از پد پنبه ای ماسک را به صورت خود بزنید.

برای لایه برداری آن را چند دقیقه ماساژ دهید.

اجازه دهید ۱۰ دقیقه روی پوست بماند تاخشک شود.

با آب ولرم به آرامی  بشویید.

از این ماسک صورت آکنه سرکه سیب یک یا دو بار در هفته یا طبق توصیه متخصص مراقبت از پوست استفاده کنید.

این ماسک به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می کند و به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. همچنین منجر به از بین رفتن منافذ پوست و بهبود گردش خون کمک می شود.

  1.  ماسک صورت آلوئه ورا- عسل

آلوئه ورا به دلیل خواص مفید دارویی مراقبت از پوست، سلامتی و زیبایی به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. خاصیت ضد پیری دارد و در درمان آکنه خفیف تا متوسط موثر است.

ماست سرشار از پروبیوتیک است که از باکتری های مفید برای سلامت عمومی شما هستند. ثابت شده است که این پروبیوتیک ها باعث کاهش التهاب می شوند.

عناصر

۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

ماست ۱ قاشق غذاخوری

۱ قاشق غذاخوری عسل خام ارگانیک

نحوه تهیه ماسک

ژل آلوئه ورا را در یک کاسه تمیز قرار دهید.

ماست و عسل خام ارگانیک را اضافه کنید.

در صورت لزوم خوب  با همزن برقی هم بزنید کنید تا خمیر یک دستی درست شود.

نحوه استفاده

صورت خود را بشویید و خشک کنید.

با استفاده از برس اپلیکاتور ماسک را به صورت خود بزنید.

اجازه دهید ۱۰-۱۵ دقیقه روی پوست بماند تاخشک شود.

با آب سرد بشویید.

از این ماسک حداکثر سه بار در هفته یا طبق توصیه متخصص مراقبت از پوست استفاده کنید

آکنه 4784658574857497484874485

  1. ماسک صورت خاک رس و روغن بنفش هندی

خاک رس چندین ماده معدنی برای غنی سازی پوست شما فراهم می کند و دارای خواص ضد باکتری و ضد میکروبی است.

فندق جادوگر دارای خواص دارویی بسیار قوی و سرشار از تانن است. نشان داده شده است که استفاده موضعی از فندق معجزه گر خواص ضدالتهابی را فراهم می کند.

توجه: استفاده از فندق در این ترکیب برای کودکان زیر ۱۲ سال توصیه نمی شود.

چریش یکی از ترکیبات اساسی بسیاری از داروهای آیورودا است و روغن آن ممکن است خاصیت ضد باکتری ایجاد کند که می تواند به درمان  آکنه کمک کند، به همین دلیل در ماسک خانگی برای درمان آکنه استفاده می شود.

توجه:  استفاده موضعی از روغن چریش معمولاً بی خطر تلقی می شود، اما بیشتر مطالعات انجام شده با روغن چریش مبتنی بر سلول یا حیوان بوده است.

عناصر تشکیل دهنده ماسک صورت خانگی برای آکنه

۱ قاشق غذاخوری خاک رس

فندق، در صورت نیاز برای تشکیل خمیر

۱-۲ قطره روغن اساسی

نحوه تهیه ماسک:

خاک رس را درون یک کاسه بریزید. بسته به در دسترس بودن می توانید از هر نوع رس استفاده کنید اما خاک رس بنتونیت معمولاً به عنوان بهترین ماده برای پوست مستعد آکنه در نظر گرفته می شود.

فندق جادوگر را به ترکیب اضافه کنید، به اندازه ای که یک خمیر غلیظ ایجاد شود

۱-۲ قطره روغن اساسی اضافه کنید.

خوب مخلوط کنید تا به صورت خمیر در بیاید.

نحوه استفاده

یک لایه از ماسک را به صورت خود بمالید.

اجازه دهید تقریباً نیم ساعت  روی پوست بماند وخشک شود.

با آب سرد بشویید.

پوست خود را با استفاده از یک پارچه نرم خشک کنید.

از این ماسک هفته ای یکبار یا طبق توصیه متخصص مراقبت از پوست استفاده کنید.

افرادی که پوست حساس دارند ممکن است برای ماندن ماسک روی پوست، نیاز به زمان کوتاه تری داشته باشند. اگر از داروهای پوستی استفاده می کنید یا پوست حساسی دارید، قبل از استفاده با متخصص پوست خود مشورت کنید.

۴-ماسک آکنه زردچوبه

ماسک صورت زردچوبه به طور طبیعی ضد عفونی کننده، ضد باکتری است و ضد التهاب است بنابراین در تسکین پوست ملتهب آکنه معجزه می کند.

مواد تشکیل دهند ماسک

سرکه سیب ارگانیک

۱/۲ قاشق چایخوری پودر زردچوبه آلی

۱ قاشق غذاخوری عسل خام ارگانیک (ترجیحاً عسل مانوکا)

شیر

به یک پنبه سرکه زده و  آن روی سطح پوست بکشید. پودر زردچوبه را با عسل مخلوط کرده و حدود پنج دقیقه صبر کنید تا ماسک  را بزنید. از دست تمیز خود برای ماسک زدن استفاده کنید و مالیدن آن به دور چشم جلوگیری کنید.

اجازه دهید ماسک به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بمان ، سپس با آب گرم بشویید. اگر پودر زردچوبه رنگ مایل به زرد بر روی پوست خود ایجاد کرد، از یک پنبه آغشته به شیر برای عبور از مناطق لکه دار استفاده کنید. این ماسک را می توان هفته ای دو بار استفاده کرد.

نکات مراقبت های اضافی برای آکنه

  • لکه های آکنه خود را لمس یا دستکاری نکنید.
  • رژیم روزانه مراقبت از پوست را تنظیم کنید.
  • در صورت ایجاد بریدگی یا خراشیدگی از استفاده از ماسک صورت خودداری کنید.
  • قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید.
  • تکنیک های مدیریت استرس را تمرین کنید.
  • برای جلوگیری از آسیب اشعه ماورا بنفش خورشید اقدامات لازم را انجام دهید.
  • از یک متخصص پوست یا متخصص بهداشت پوست راهنمایی بگیرید.
حرف آخر

ماسک های صورت برای لایه برداری، جوان سازی و صاف شدن پوست شما هستند. از آنجا که پوست صورت شما نسبت به سایر اعضای بدن حساسیت بیشتری دارد، آزمایش محصولات صورت بر روی یک تکه کوچک از پوست ، قبل از استفاده از آنها مهم است.

اگر با وجود مراقبت های مناسب از پوست، آکنه ادامه پیدا کرد یا تشدید شد بهتر است برای هرگونه مشکل اساسی که وجود دارید، با یک متخصص پوست مشورت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *