آرشیو بلاگ

همه چیز درباره ژل پرفکتا

ژل پرفکتا 545841

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

در صنعت زیبایی، به ندرت می توان محصولی را مشاهده کرد که تقریباً برای دو دهه وجود داشته باشد و به طور ناگهانی محبوبیت ویژه ای پیدا کند  به ویژه در یک جمعیت جدید از مخاطبان اصلی آن. پرکننده های پوستی ۱۶ سال است که وجود دارند  اما در ۵ سال گذشته کاملاً احیا شده اند. این امر تا حدود زیادی به دلیل افراد مشهوری است که در مورد استفاده از مواد پرکننده برای برجسته کردن ویژگی هایشان آزاد هستند.

شاید هیچ چیزی برای بیماران آرایشی خوشایندتر از رفع فوری چین و چروک ها یا جای زخم ها در نتیجه تزریق ماده پرکننده پوست نباشد.

پرکننده های اسید هیالورونیک (ژل پرفکتا)

HA بخشی جدایی ناپذیر از ماتریس خارج سلولی طبیعی را تشکیل می دهد که به مقدار زیاد در چندین بافت همبند از جمله پوست، شوک زجاجی چشم و مایع سینوویال یافت می شود. از نظر شیمیایی، HA یک پلی ساکارید خطی است که متشکل از تکرار واحدهای دی ساکارید اسید گلوکورونیک و N- استیل گلوکوزامین است و به دلایل مختلفی از جمله: خاصیت رطوبت رسانی، قابلیت سازگاری و برگشت پذیری آن، HA محبوب ترین ماده پرکننده پوستی است که جایگزین کاهش حجم ناشی از پیری طبیعی می شود. طی چند دهه گذشته  انواع مختلفی از پرکننده های HA تولید شده و از بسیاری جنبه ها با یکدیگر متفاوت هستند از جمله: نوع و درجه اتصال متقابل، ویسکوزیته ژل، سختی ژل، قوام ژل، نیروی اکستروژن، غلظت کل HA و مدت ماندگاری در پوست.

سرم ها و مرطوب کننده های موضعی محلول در ژل پرفکتا برای ایجاد حجم و استحکام به شدت هیدراته می شوند، اما مواد پرکننده HA راهی برای بالا بردن سطح (و دستیابی به نتایج فوری) هستند، خواه شما بخواهید حجم را به زیر نقاط فرو رفته اضافه کنید مانند اطراف چشم ها، لب ها، گونه ها و خوله موارد دیگر

ژل پرفکتا 545841

ژل پرفکتا چیست؟

طبق گفته دکتر میشل هنری  متخصص و جراح متخصص پوست و زیبایی، پرکننده های اسید هیالورونیک نوعی پرکننده پوست موقت است که برای کاهش خطوط و چین و چروک های ظریف طراحی شده است. بر خلاف سایر تزریقات ضد پیری، HA – که در واقع یک ماده قندی است و به طور طبیعی در پوست وجود دارد و یکی از عناصر اصلی در توانایی پوست برای نگهداری آب و هیدراته ماندن پوست و چربی بدن است.

هنگامی که مواد پرکننده اسید هیالورونیک به پوست تزریق می شود، پرکننده آب بیشتری جذب می کند، در واقع می تواند تا ۱۰۰۰ برابر وزن خود را در آب نگه دارد که در نهایت منجر به ظاهر پوست طبیعی و پر می شود، به همین دلیل، از ژل پرفکتا معمولاً در سراسر صورت استفاده می شود.

از پرکننده های اسید هیالورونیک می توان در شقیقه ها، فرورفتگی ها، استخوان گونه، خطوط لبخند، لب ها، چانه و خط فک استفاده کرد. همچنین می توانید تزریق HA را در دستان خود انجام دهید  و فرمولاسیون هر پرکننده اغلب در جایی که بیشتر استفاده می شود تأثیر می گذارد، به عنوان مثال از پرکننده های دینامیکی مانند Restylane Lyft که دارای اندازه ذرات بزرگتری هستند  اغلب در استخوان های گونه برای برجسته سازی استفاده می شود، در حالی که پرکننده هایی با اندازه ذرات کمتر مانند Restylane Silk برای خطوط ریز بهتر عمل می کنند.

برخی از پرکننده ها برای استفاده های خاص مورد تایید FDA هستند. در مواردی که Juvederm’s Voluma برای استفاده در گونه ها و چانه تأیید شده است، Vollure و Ultra Plus برای خطوط لبخند طراحی شده  و Volbella برای لب ها استفاده می شود.

در حالی که هر نوع پرکننده HA دارای برچسب های درمانی است، به این معنی که این شرکت به طور خاص محصول را برای استفاده در ناحیه صورت مورد مطالعه قرار داده است وخارج از برچسب به این معنی است که محصول برای استفاده در آن مکان طراحی نشده است. این بدان معنا نیست که نتایج هنوز نمی توانند مطلوب باشند بلکه این است که آنها هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته اند. با توجه به این نکته وقتی صحبت از تهیه مواد پرکننده HA بدون برچسب می شود، برای جلوگیری از عوارض جانبی قابل پیشگیری ضروری است که به یک پزشک معتبر و دارای مجوز و یا فرد آموزش دیده مراجعه کنید.

به یاد داشته باشید بدون درک صحیح از آناتومی صورت یک  غیر متخصص و آموزش ندیده می تواند خون رسانی را از بین ببرد، به عصب آسیب برساند و به طور بالقوه آسیب های جبران ناپذیری وارد کند.

فواید پرکننده های اسید هیالورونیک

  • تولید کلاژن را تحریک می کند
  • حجم را اضافه می کند
  • بافت را صاف می کند
  • باعث کاهش خطوط و چین و چروک می شود
  • HA به طور طبیعی در بدن وجود دارد
  • تا یک سال ماندگاری دارد

جالب است بدانید پرکننده های اسید هیالورونیک در یک بار مراجعه باعث افزایش حجم و کاهش چین و چروک می شوند که معمولاً شش ماه تا یک سال ماندگاری دارند، مواد پرکننده HA می توانند تولید کلاژن را تحریک کنند که منجر به شادابی پوست می شود و به دلایل پیشگیری می تواند برای مقابله با کاهش حجم و خطوط ظریف در مراحل پیری استفاده شود.

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

ژل پرفکتا در مقابل بوتاکس

تفاوت عمده بین پرکننده های اسید هیالورونیک و بوتاکس این است که HA به طور طبیعی در بدن وجود دارد. تفاوت دیگر این است که بوتاکس و HA از زوایای مختلف به نگرانی های پیر شدن نزدیک می شوند. مواد پرکننده HA مانند Restylane با نوروتوکسین ها (مانند بوتاکس) که باعث کاهش عضلات برای کاهش چین و چروک می شود، عضلات را منجمد می کند زیرا مواد پر کننده با پر کردن چین و چروک پوست را صاف می کنند.

دیدگاه دیگری بیان می کند؛ در مواردی که HA برای پر کردن موقت نواحی از دست رفته حجم و چین و چروک های ریز و چروک های عمیق ایجاد می کند تا تقریباً نامرئی شوند، بوتاکس به طور موقت عضله زیرین را منجمد می کند تا خطوط ساکن ایجاد نشود و بنابراین هیچ چیز دیگری برای پر کردن وجود ندارد.

ژل پرفکتا 5867854

نحوه آماده سازی برای پرکننده های اسید هیالورونیک

همانند بوتاکس، اشخاصی که به دنبال پرکننده HA هستند باید حدود یک هفته قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون و الکل خودداری کنند، با این کار احتمال کبودی ناخواسته کاهش می یابد.

فراتر از آن، شما باید با پزشک خود صحبت کنید تا در این زمینه کاملاً آگاهی داشته باشید اینگونه می توانید با انتظارات واقع بینانه از آنچه پرکننده های HA برای صورت (یا دستان) شما انجام می دهند، پیش می روید.

 

در طول درمان با پرکننده HA چه انتظاری باید داشته باشیم؟

مواد پرکننده هیالورونیک اسید از طریق سوزن یا کانول تزریق می شوند و از نظر احساس درد مرتبط با تزریق، خوشحال خواهید شد که بدانید اکثر مواد پرکننده موجود در بازار از قبل با لیدوکائین مخلوط شده اند، بنابراین در طول درمان ناحیه نسبتاً بی حس می شود و بسته به محل تزریق ماده پرکننده، کل مراحل در حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد .

عوارض جانبی بالقوه

با توجه به اینکه HA به طور طبیعی در بدن یافت می شود، احتمال عوارض جانبی آن بسیار بعید است. اما مانند تمام تزریقات صورت همیشه احتمال قرمزی، تورم یا کبودی جزئی وجود دارد. یک عنصر شگفت انگیز برای پرکننده های HA این است که می توان آنها را تنظیم کرد  متخصص پوست می تواند ماده پرکننده اضافی تزریق کند یا می تواند آن را کاملاً حل کند و اگر نتایج را دوست ندارید  به راحتی می توانید پرکننده های HA را تغییر دهید.

هزینه تزریق ژل پرفکتا

مانند اکثر درمان های صورت پرکننده های اسید هیالورونیک موقعیت جغرافیایی قیمت متفاوتی دارند. هزینه ها بسته به نوع ماده پرکننده اسید هیالورونیک، تولید کننده، ناحیه صورت تحت درمان و تعداد سرنگ های مورد نیاز برای بازگرداندن ناحیه تحت درمان  افزایش می یابد.

مراقبت های بعدی

پس از درمان ژل پرفکتا، باید از کمپرس یخ استفاده کنید، آب زیادی بنوشید و حداقل ۲۴ ساعت پس از درمان از مصرف الکل خودداری کنید زیرا الکل باعث تشدید کبودی می شود.

علاوه بر این به مدت سه روز از مصرف مسکن هایی مانند آسپرین و ایبوپروفن جلوگیری کنید زیرا این موارد نیز می توانند منجر به کبودی شدیدتر در طول روند بهبودی شوند.

اگر هدف شما این است که به مناطق کم حجم (مثلاً در زیر چشم) رسیدگی کنید، پرکننده های اسید هیالورونیک گزینه بسیار خوبی برای دستیابی به اهداف شما هستند. از آنجا که HA جز component طبیعی بدن انسان است، عوارض جانبی آن بعید به نظر می رسد و روند آن کاملاً بدون درد و بی خطر است، فقط مطمئن شوید که این روش درمانی را نزد یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک صورت انجام می دهید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *