آرشیو بلاگ

خواص شگفت انگیز نوردرمانی(لایت تراپی) برای زيبايي

نوردرمانی 4154169

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

نوردرمانی چیست؟

نور در طیف وسیعی از فرکانس ها با روش های مختلف با دنیای فیزیکی در ارتباط است و هر فرکانس موج نور به عنوان یک رنگ منحصر به فرد ظاهر می شود. اگر این جمله را شنیده اید، “یک رنگین کمان بخورید” ممکن است بدانید که غذاهای مختلف دارای مواد مغذی خاص هستند و برای سلامتی انسان و حیوانات مزایای خاصی دارند، این اصل درباره نور در انواع رنگ ها نیز صادق است و به عنوان فتوتراپی یا کروموتراپی  نیز شناخته می شود.

نوردرمانی از امواج نوری کنترل شده برای درمان بیماری ها مختلف استفاده می کند. هر طول موج نور به عمق خاصی از بافت پوست نفوذ می کند و از این رو می توان از طول موج های مختلف نور برای درمان شرایط مختلف استفاده کرد. چراغ های LED که معمولاً در این زمینه مورد استفاده قرار می گیرند از نیمه هادی های پیچیده ای تشکیل شده اند که جریان های الکتریکی را به یک نور با طیف باریک منسجم تبدیل می کنند و باعث ایجاد یک رنگ شدیدتر یا فرکانس موج نور می شوند. چراغ های LED که برای این درمان استفاده می شود، دارای تنظیمات رنگی متعددی هستند بنابراین شما می توانید بسته به آنچه می خواهید بدست آورید تنظیمات را کنترل کنید.

لایت  4154169

گزارش های تاریخی نور درمانی

از رنگهای خاص برای بازگرداندن سلامتی در میان فرهنگ های باستان مانند مصر، یونان، چین و هند استفاده می شده است. در طول این تمدن ها، پنجره های اتاق های درمانی را با پارچه پوشانده یا به رنگ قرمز و آبی رنگ آمیزی می کردند تا کیفیت بهبود رنگ را بدست آورند.

در دانمارک  ۱۸۹۲ دکتر نیلز ریبرگ فینسن استفاده موفقیت آمیز از نور قرمز را برای جلوگیری از تشکیل زخم از آبله گزارش کرد. وی در سال ۱۹۰۳ هنگامی که ضایعات پوستی سل را با نور ماوراء  بنفش بهبود بخشید و به دلیل ابتکار کار در نور درمانی به دریافت جایزه نوبل مفتخر شد. نیکولا تسلا یکی دیگر از مخترعان قرن هجدهم مهندس برق، مهندس مکانیک، فیزیکدان و آینده نگر در مورد اثرات درمانی نور و طیف رنگی به بسیاری از یافته ها دست پیدا کرد. این موارد شامل نور ماوراء بنفش برای بالا بردن و بهبود خلق و خو، نوردرمانی با اشعه ماورا بنفش برای بیماری های پوستی، اشعه ماورا بنفش و ازن درمانی برای درمان بیماری ویروسی و موارد دیگر است.

به دلیل افزایش استفاده از دیودهای ساطع کننده نور (LED) در پزشکی امروزه رنگ درمانی برای سلامتی در حال افزایش است. تحقیقات پزشکی تحت حمایت ناسا  با استفاده از هر دو LED قرمز و مادون قرمز نزدیک (NIR)  باعث افزایش آگاهی و استفاده از موارد برای درمان رنگی شده است.

تعداد ایده آل درمان برای اثربخشی نور درمانی

طبق گفته زیبایی شناسان، نوردرمانی LED معمولاً ۲۰ دقیقه طول می کشد  و تا یک جلسه به طور قابل ملاحظه ای موثر است اما برای دستیابی به نتایج مطلوبتر ۸-۱۰ جلسه درمان طول می کشد. در Freedom Float ، جلسات سونا مادون قرمز ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است و این شما هستید که انتخاب می کنید در طول جلسه خود از یک رنگ یا از رنگ های مختلف استفاده کنید. یک سوال که گاهی اوقات مطرح می شود این است که آیا شما می توانید بیش از حد در معرض نور قرار بگیرید!؟! عوارض جانبی ناشی از نوردرمانی LED نادر است و در طول آزمایشات بالینی مورد توجه قرار نگرفت با این حال داشتن لامپ های LED بسیار نزدیک به چشم می تواند باعث حساسیت شود و حتی اگر به طور مستقیم از فاصله بسیار نزدیک به آن خیره شوید حتی می تواند آسیب رسان باشد. با بیان اینکه  هر دو روش درمان مادون قرمز و LED دارای مدارک قابل توجهی هستند که از کارآیی آنها را پشتیبانی می کنند و همچنین در صورت استفاده صحیح می توانند انواع اختلالات چشم، عصبی و روانی را درمان کنند. نور درمانی همچنین برای کاهش انواع سرطان ها با کند کردن تقسیم سریع سلول های سرطانی مورد استفاده قرار گرفته و در برخی موارد اثربخشی شیمی درمانی را افزایش می دهد.

در طی چند سال گذشته نوردرمانی به محبوبیت زیادی رسیده است. این روش مبارزه خوبی با آکنه و علائم پیری را فقط با استفاده از فناوری سبک انجام می دهد.

اگر با مواردی مانند افتادگی، چروک شدن پوست، آکنه و التهاب روبرو هستید  باید این مورد را امتحان کنید. اما دقیقاً چگونه دستگاهی که نورهای روشن ساطع می کند به شما کمک می کند تا چهره ای واضح و درخشان داشته باشید؟

در طول LED درمانی، دستگاه ها امواج نوری را به عمق پوست می فرستند تا واکنش های طبیعی داخل سلولی را تحریک کنند. بسته به نور، پوست شما پاسخ متفاوت خواهد داد؛ اگر [نور] قرمز باشد، پوست شما با ساخت، تقویت و به حداکثر رساندن ساختار سلولی پاسخ می دهد. همچنین اعتقاد بر این است که نور قرمز غده های چربی را هدف قرار می دهد تا سیتوکین ها را کاهش دهد که باعث التهاب می شوند و در آکنه های مزمن نقش دارند. نور آبی  طول موج های خاص تولید رادیکال های اکسیژن را از بین می برد که باکتری های آکنه را از بین می برد، همه این اتفاقات همه بدون آسیب رساندن به پوست رخ می دهد.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

مزایای نور درمانی LED
  • خطوط ریز و چین و چروک را صاف می کند
  • التهاب را کاهش می دهد
  • اسکارهای آکنه را بهبود می بخشد
  • با از بین بردن باکتری های ایجاد کننده آکنه از شکستگی جلوگیری می کند
  • گردش خون را تقویت می کند
  • تولید کلاژن را تحریک می کند
  • التهاب را کاهش می دهد
  • پوست را روشن می کند

چراغ های قرمز مادون قرمز برای ایجاد خطوط ریز و چین و چروک استفاده می شود. از چراغ های آبی برای بهبود آکنه و جلوگیری از بروز جوش استفاده می شود. همچنین نور آبی برای درمان آکنه کیستیک به عمق نفوذ می کند.

نور درمانی 68748

چگونه می توان برای نور درمانی آماده شد

برای هر دو ماسک خانگی با نور LED یا ماشین های کار با نور LED ، پوست باید تمیز و بدون هیچ گونه آرایش باشد. متخصصان نشان می دهند که صورت خود را با یک پاک کننده ملایم که پوست شما را تحریک نمی کند بشویید. همچنین بهتر است برای محافظت از چشم خود در برابر نور از عینک ایمنی استفاده کنید.

در طی روش درمانی با نور LED چه انتظاری می توان داشت؟

صفحات LED در چند اینچ فاصله از صورت بیمار قرار می گیرد، محافظت از چشم نیز به دلیل کاملاً روشن بودن نور قرار داده می شود.  درمان  حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه [پوست] است. در ابتدا احساس گرما حس خواهید کرد که  به گفته بیماران این احساس را خیلی دوست دارند. نور هیچ سوختگی یا آسیب پوستی ایجاد نمی کند. تقریباً بدون درد است و اگر نور را دوست دارید، رنگ ها حتی می توانند آرامش بخش باشند.

نور درمانی در مقابل میکرونیدلینگ

به عنوان مثال میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش های مرسوم برای جوان سازی پوست و مبارزه با چین و چروک و خطوط ریز است. سوزن های درمارولر و انرژی گرمایی باعث ایجاد زخم می شوند و در نتیجه باعث تحریک پوست می شوند و باعث بازسازی کلاژن و تنش پوست و کاهش خطوط ریز می شوند. مزایای آن همان نوردرمانی LED است اما کمی تهاجمی تر است. بیشتر مطب ها ترکیبی از نور LED و میکرونیدلینگ را در یک بازدید برای استفاده بیشتر از آنها برای درمان مشکلات پوستی متعدد در نظر گرفته اند. معمولا پزشکانبعد از میکرونیدلینگ یا میکرودرم ابریژن  با چراغ های LED کار خود را به اتمام می رسانند.

تنها نکته منفی این است که میکرونیدلینگ برای جای زخم های آکنه مفید است  اما برای عفونت های پوستی فعال مانند تبخال یا آکنه  مناسب نیست زیرا سوزن ها با پوست ملتهب تماس می گیرند و ممکن است باکتری ها را گسترش دهند.

نور درمانی در خانه

هر روز مارک های بیشتری با سیستم های LED در خانه عرضه می شوند تا بتوانید  مشکلات پوستی را به تنهایی درمان کنید و دستگاه های LED در خانه آسان تر و همیشه در دسترس هستند،در واقع نیازی به رزرو قرار ملاقات ندارید.

دستگاه های لایت تراپی می توانند برای افزودن مزایای اضافی به درمان موجود شما مفید باشند، زیرا دستگاه های خانگی معمولاً بخشی از قدرت درمان های داخل مطب را دارند.

عوارض جانبی بالقوه

به عنوان یک روش غیرتهاجمی و بدون اشعه ماورا بنفش، LED ها معمولاً برای همه رنگ ها و انواع پوست بسیار ایمن هستند و عوارض جانبی ین روش درمانی نادر است، اما اگر قرمزی یا افزایش التهاب دارید، احتیاط کنید. اگر بخواهید از داروهای خوراکی آکنه استفاده کنید، مانند Accutane ، ممکن است بخواهید با پزشک خود صحبت کنید زیرا باعث می شود پوست فوق العاده به نور حساس باشد.

مراقبت های بعدی

نوردرمانی LED غیر تهاجمی است بنابراین نیازی به زمان بهبودی نیست. پس از پایان دوره درمان می توانید به فعالیت های روزمره خود ادامه دهید. انتظار می رود نتایج جزئی دقیقاً بعد از اولین جلسه شما مشاهده شود اما با اتمام تمام جلسات این نتایج بیشتر به چشم می خورد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *