آرشیو بلاگ

مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ چه تفاوت‌هایی با هم دارند؟

تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ 4789647896786987694

آیا واقعاً تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ را درک می کنید؟ از آنجایی که امروزه هر دو روش به طور گسترده در بازار زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، مهم است که آنها را با هم اشتباه نگیرید، حتی اگر آنها بر اساس یک اصل هستند: ایجاد آسیب برای انجام ترمیم یا تحریک پوست. این می تواند در اپیدرم یا درم باشد، بنابراین به کالیبراسیون سوزن های خود توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا پوست واقعا نازک تر از آن چیزی است که به نظر می رسد! اما قبل از اینکه به اسرار بسیاری از درمان پوستی، نتایج بالقوه، محدودیت‌ها، عوارض و به‌ویژه مشکلاتی که ممکن است در صورت عدم استفاده از این روش‌ها در یک محیط بهداشتی کافی رخ دهد، بیایید درباره تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ و تاریخچه هریک از این روشها، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

وقتی صحبت از درمان های جراحی می شود، طبیعی است که احساس ترس و اضطراب کنید، اضطراب قبل از جراحی یک حس واقعی است. با این حال، در سال ۲۰۱۹ گزینه‌های زیادی برای سلامت و بهبود ویژگی‌های پوست به آمده است  که بدون نیاز به رفتن زیر تیغ  در دسترس هستند.

خبر خوب این است که برای رفع نقص یا بهبود ظاهر پوست خود لازم نیست پوست خود را باز کرده و بخیه بزنید. با ظهور تکنیک‌ها و روندهای جدید، تکنیک‌های غیرتهاجمی با اثربخشی قابل‌توجهی وجود دارد که دو مورد از برجسته‌ترین آنها مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ هستند. آنها نه تنها ظاهر پوست را بهبود می بخشند، بلکه سلامت آن را نیز تضمین می کنند زیرا امکان تزریق آسان مواد معدنی و مواد مغذی ضروری را فراهم می کنند.

با این حال، مردم اغلب این درمان ها را با یکدیگر اشتباه می گیرند، به همین دلیل است که ما اینجا هستیم تا تفاوت ها را توضیح دهیم.

 تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ 4789647896786987694

 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک درمان پوستی کم تهاجمی است که در آن متخصصان زیبایی شناسی از سوزن های ظریف برای ایجاد زخم های کوچک در پوست استفاده می کنند. میکرونیدلینگ شرایطی مانند اسکار آکنه، از بین بردن خطوط ریز و  کاهش چین و چروک، علائم کشش، مشکلات رنگدانه‌ها، اندازه منافذ و بافت پوست را درمان می‌کند. این روش که گاهی اوقات به عنوان درمان القای کلاژن CIT  و سوزن پوستی شناخته می شود، بر توانایی آن در تحریک تولید کلاژن متمرکز است.

میکرونیدلینگ به عنوان روشی با استفاده از یک قلم ضربه ای الکتریکی که چندین میکروسوزن یکبار مصرف با قطرهای مختلف را نگه می دارد، تعریف می شود. این بدان معناست که محصولات لزوماً تزریق نمی شوند. هنگامی که در مورد روند درمان صحبت کردیم، مزایای آن را بهتر درک خواهید کرد.

نکته: به دنبال دستگاهی باشید که بیشترین سوزن را دارد، زیرا ۱۲ بهتر از ۶ است، زیرا به شما امکان می دهد کشش سطحی را تقسیم کنید، بنابراین تا حدودی درد را کاهش می دهد و در عین حال نتایج را بهینه می کند. همچنین مدل های ۲۴ سوزنی برای نواحی ظریف صورت (پیشانی، بالای گونه، چانه) و مدل های ۳۶ سوزنی برای نواحی بسیار ظریف دور چشم وجود دارد.

هر چه تعداد سوراخ ها روی همان سطح بیشتر باشد، نتایج بیشتر قابل مشاهده و واضح خواهد بود. مراقب باشید که هرگز یک ناحیه را دو بار نپوشانید، زیرا ممکن است پوست را تحریک کرده و مکانیسم ترمیم آن را مختل کنید. از آنجا که زاویه نفوذ آنها به طور مداوم تغییر می کند، بنابراین بیشتر از تحریک ترمیم کافی پوست، خطر خراشیدن آن را دارید. آنها نتایج متناقضی را ارائه می دهند و مهمتر از همه، تمیز کردن آنها به درستی غیرممکن است. هر چه زاویه نفوذ به ۹۰⁰ نزدیکتر باشد، خطر ایجاد علامت، یعنی باقی ماندن لکه سفید یا اسکار روی سطح پوست کمتر می شود.

پوست دارای ضخامت متوسط ​​(اپیدرم و درم) ۱٫۲ میلی متر است که هر ۱۰ سال ۶ درصد کاهش می یابد. بنابراین، هر چه سن بیمار تحت درمان (ضد پیری) بیشتر باشد، ارزیابی دقیق ضخامت پوست اهمیت بیشتری دارد تا عمیقا سوراخ نشود، در غیر این صورت ممکن است خونریزی غیر قابل کنترل شود. اگر اینطور باشد، به این معنی است که شما خیلی زیاده روی کرده اید و احتمالاً در هیپودرم هستید، جایی که رگ های خونی کمی بزرگتر از درم هستند.

برای به دست آوردن نتایج بر اساس جوانسازی درم، باید کاملاً یک نقطه یا قطره خون ببینید، زیرا این تنها راه برای دانستن اینکه آیا به درم رسیده اید یا خیر، زیرا هیچ رگ خونی در اپیدرم وجود ندارد! هنگامی که خونریزی بیش از حد شدید باشد، خطر عفونت نیز افزایش می یابد. به همین دلیل است که هر زمانی که این نوع درمان را انجام می دهید، فضای کاری شما باید بیشتر شبیه یک سالن عمل باشد تا یک محیط آرامش بخش. اگر کنترل بهداشت اتاق خود غیرممکن است، از یک اتاق عملاً خالی استفاده کنید که منحصراً به این درمان ها اختصاص داده شود. موارد بسیار زیادی از عفونت و نکروز گزارش شده است!

تنها مواردی که مزوتراپی یا درمان های میکرونیدلینگ فقط روی سطح انجام می شود و فقط به اپیدرم می رسد، زمانی است که در حال درمان اسکار آکنه هستید. خبر خوب این است که این روش از نظر ترمیم پوست ساده تر و سریعتر است.

بیایید به سه مرحله بهبود اپیدرمی با دقت بیشتری نگاه کنیم:

مهاجرت: در ساعات بعد از ضایعه یا درمان، کراتینوسیت ها دوکی شکل (دوکی شکل) می شوند تا تحرک خود را افزایش دهند. آنها باید حرکت کنند تا فضای (حفره) ناشی از سوزن ها را پر کنند.

تکثیر: میتوز (تولید سلول های جدید برای جایگزینی سلول های آسیب دیده) کراتینوسیت ها ۲ ساعت پس از ضایعه شروع می شود و در حدود ۴۸ ساعت به اوج می رسد. توصیه می شود در ۳ روز اول پس از درمان، پوست خود را با دقت هیدراته و محافظت کنید.

بلوغ: کراتینوسیت ها به شکل اولیه خود باز می گردند. غشای پایه در ۲ تا ۶ روز خود را بازسازی می کند و بنابراین، در روزهای بعد از درمان، تمایز خود را برای بازسازی یک لایه شاخدار تمیز بدون هیچ گونه اسکار ظاهری آغاز می کنند.

تا زمانی که درمان فقط در اپیدرم باشد، همه چیز باید در حدود یک هفته بهبود یابد، که برای نوجوانان ایده آل است. این فرآیند سریع است زیرا کراتینوسیت ها به طور ژنتیکی برنامه ریزی شده اند تا خود را تجدید کنند، که در مورد فیبروبلاست ها در درم صدق نمی کند. سپس، منتظر بمانید تا زمانی که القای التیام پوست شما روند طولانی را مشاهده کنید!

مزونیدلینگ یا میکروندلینگ؟! کدام بهتر است؟

مزونیدلینگ یک راه حل غیر جراحی است که می تواند به کاهش سلولیت، وزن اضافی و همچنین ترویج جوانسازی صورت و گردن کمک کند. این درمان از محصولات تایید شده FDA استفاده می کند که از طریق یک سری تزریق انجام می شود. مزوتراپی همچنین برای کاهش درد و همچنین جبران ریزش مو در مردان و زنان استفاده می شود.

تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ در این است که در مزوتراپی استفاده از مزوسرم های فرموله شده ویژه است. این سرم ها به عنوان جایگزینی برای اسید هیالورونیک استاندارد استفاده می شوند و یک لایه اضافی از مزایای درمان استاندارد میکرونیدلینگ شما را ارائه می دهند.

بسته به نیاز پوست خود، می توانید از بین سه سرم مختلف انتخاب کنید: احیا کننده، اسکار یا پیگمانتاسیون. برای ارائه سرم مورد نظر شما، مزونیدلینگ از همان دستگاه سوزن‌زنی پیشرفته به عنوان درمان استاندارد میکرونیدلینگ استفاده می ‌کند. با این حال، یک تکنیک مهر زنی متفاوت استفاده می شود.

این تکنیک برای تحویل مزوسرم انتخابی شما بسیار مهم است و به مزوسرم اجازه می دهد تا لایه های ضخیم پوست را دور بزند و فورا جذب شود. این درمان ها باعث ترمیم سلولی در لایه ترانس درمال می شود، کلاژن را القا می کند و رنگ چهره شما را درخشان می کند!

اگر مزوتراپی انجام می دهید، فراموش نکنید که این یک روش پزشکی است و سرمی که تزریق می کنید باید به شکل استریل باشد تا از هرگونه آلودگی متقاطع در طول درمان و نفوذ ماده نگهدارنده به طور مستقیم به جریان خون جلوگیری شود. اگر در درم هستید، به رگ های خونی که بزرگراه های بدن انسان هستند دسترسی دارید. شما نمی خواهید اختلالات هورمونی را مستقیماً در پوست خود وارد کنید!

 تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ 79678496879674896748

سوالات متداول

تفاوت بین مزوتراپی و میکرونیدلینگ چیست؟

در تفاوت بین مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ  باید گفت که هر دو درمان هایی هستند که در مطب با استفاده از سوزن های ریز انجام می شوند، اما یکسان نیستند. مزوتراپی تزریق می شود در حالی که میکرونیدلینگ فقط زخم های سطحی ایجاد می کند.

آیا مزوتراپی می تواند به آکنه کمک کند؟

مزوتراپی را می توان برای درمان اسکار آکنه استفاده کرد، به خصوص اگر سطح پوست حفره دار باشد. اسید هیالورونیک باعث ایجاد حجم در پوست می شود در حالی که اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها بهبود سریع تری را ارائه می دهند زیرا اثر ضد التهابی دارند.

مدت زمان انجام  مزونیدلینگ چقدر است؟

متخصصان یک دوره چهار تا شش درمان را توصیه می کنیم. نتایج بین دوازده تا هجده ماه باقی خواهد ماند.

چه مدت طول می کشد تا نتایج میکرونیدلینگ را ببینید؟

می توانید انتظار داشته باشید که بعد از اولین درمان، به خصوص یک یا دو هفته بعد، نتایج را مشاهده کنید. اما نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

چند بار نیاز به انجام میکرونیدلینگ دارید؟

این بستگی به نتایج مورد نظر شما و نحوه پاسخ پوست به این روش دارد. میکرونیدلینگ را می توان با خیال راحت هر چهار تا شش هفته انجام داد. برای القای کلاژن، این حداقل به سه درمان نیاز دارد. برای کاهش اسکار، معمولا بین سه تا شش جلسه درمان طول می کشد تا نتایج خوب را مشاهده کنید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *