آرشیو بلاگ

قبل از تزریق ژل لب به این نکات مهم توجه کنید

تزریق ژل لب 879687678678698969867896

در بیش از پنج دهه قبل، از ایمپلنت های سیلیکونی برای برجسته نشان دادن لب ها استفاده می شد. امروزه با پیشرفت علم انواع فیلرها برای این منظور تولید شده اند. در سال های ۱۹۷۰ از کلاژن گاوی برای تزریق به لب استفاده می کردند که از حدود ۲۰ سال پیش برای تزریق ژل لب از یکی از موادی که در داخل بدن نیز به طور طبیعی تولید می شود استفاده می کنند تا واکنش های آلرژیک نیز نداشته باشند، این ماده طبیعی هیالورونیک اسید است، که اثرات آن به مدت تقریبی نه ماه ماندگار است و پس از مدتی با روند طبیعی در بدن تجزیه می گردد. هیالورونیک اسیدی که امروزه به وفور استفاده می شود بسیار ایمن تر و سالم تر از روش های قدیمی می باشد.

منظور از تزریق ژل لب چیست؟

تزریق به لب با فیلرهای اسید هیالورونیک برای افزایش حجم، بازسازی حجم، بهبود فرم لب و  بخشیدن ظاهری صاف تر و هیدراته تر به لب ها صورت می گیرد.

در حالت کلی دو گروه کلی از بیماران وجود دارند که به دنبال استفاده از انواع ژل های لب هستند : یک، افراد جوانی  که آرزو می کنند لب های پرتری داشته باشند یا تعادل بین لب های بالا و پایین را بهبود بخشند، و افراد مسنی، که مایل به پر کردن و نمایان تر کردن لب های خارج شده از فرم طبیعی و شاداب خود هستند. تزریق ژل لب یک روش کاملا بی خطر برای احیای آسیب ها و یا زیباسازی یکی از اعضای مهم خود می باشد. ولی ممکن است قبل از اقدام به این کار با سوالاتی مانند “آیا این فرایند قابلیت بازگشت به حالت قبلی را دارد یا نه؟” و “آیا دردناک است یا نه؟” مواجه شوید که در این مقاله قصد پاسخ دادن به سوالات شما داریم تا با آگاهی کامل اقدام به این عمل زیبایی بنمایید.

 

تزریق ژل لب 879687678678698969867896

 

دلیل انجام عمل تزریق ژل بر لب ها چیست؟

طرفداران اصلی  استفاده از ژل های لب اکثرا خانم ها هستند که یا به دنبال تقویت لب های نازک خود به لحاظ ژنتیکی هستند یا با اثرات پیری مبارزه می کنند. همانطور که می دانید بخشی از روند پیری این است که حجم کلی بافت ها در صورت کاهش می یابد و مطمئناً لب ها نیز به مرور زمان حجم خود را از دست می دهند. امروزه به لطف وجود انواع رسانه ها و اقدامات این چنینی که اکثر افراد مشهور انجام می دهند، تزریق ژل لب نه فقط صرفا به منظور بهبود حالت غیرعادی لب ها بلکه گاها به منظور آشکارا بیان کردن و برجسته سازی عمدی لب ها به منظور نمایش دادن صورت می گیرد.

مواد سازنده انواع پرکننده های لب از چیست و چگونه کار می کنند؟

پیشتر عنوان شد که امروزه رایج ترین پرکننده های پوستی از اسید هیالورونیک (HA)، که یک ماده طبیعی است که در بدن افراد ساخته می شود، می باشد. در اصل هیالورونیک اسید به محض تزریق شدن به پوست پخش و متراکم می شود، بنابراین تولید کنندگان این ماده کاری می کنند تا ذرات اسید را به هم متصل نگاه دارند، به همین دلیل است که ماندگاری هیالورونیک اسید در پوست ناحیه خاص بیشتر است. یعنی حداکثر نه ماه زمان می برد تا بدن این پرکننده لب ها را تجزیه کند. هیالورونیک اسید ماده ای است که در تمامی قسمت های بدن ما وجود دارد و مانند یک ژل تمامی سلول ها را متصل به همدیگر نگاه می دارد. ولی این مسئله نیز وجود دارد که بدن ما قابلیت تجزیه این ماده را دارد پس طبیعی است که مواد تزریقی از جنس هیالورونیک اسید نیز توسط مکانیسم های بدن ما پس از مدتی تجزیه شده و از بین بروند. هرچه پیوند متقاطع بین ذرات بیشتر شود، فیلرها سفت تر و سخت تر می شود. به عنوان مثال، نوع فیلر یا پرکننده ای که برای لب ها استفاده می شود به اندازه فیلری که برای گونه ها استفاده می شود، دارای پیوند متقابل نیست، و به عبارتی سخت تر و سفت تر نیست.

در صورتی که محققان بخواهند ژل هایی تهیه نماید که اثرات دائمی داشته باشد، قطعا روی به تولید محصولات مصنوعی و ساخته دست بشر خواهند آورد، و این محصولات نیز خطراتی چون عفونت، رد کردن این مواد توسط سیستم ایمنی بدن را خواهند داشت، و حتی شاید مجبور به قطع و یا از میان برداشتن عضو مربوطه شدید.

 

تزریق ژل لب 6789678968769586967

 

ماندگاری فیلرهای لب چقدر است؟

بسته به محل تزریق و نحوه پردازش این ماده توسط بدن، تزریق ژل لب معمولا شش تا نه ماه دوام می آورند.

عمل تزریق ژل لب در کجا و توسط چه کسی انجام می گیرد؟

با توجه به تعداد فزاینده افراد غیر واجد شرایط که تزریق زیبایی انجام می دهند، مهم است که از چگونگی انجام تزریق ژل لب و خطرات آن قبل از تزریق آگاهی پیدا کنید. هر چند در کشور ما در مکان هایی غیر از مطب پزشکان این کار توسط آرایشگرها نیز صورت می گیرد ولی بهتر است بدانید که پرکننده های پوستی حتما بایستی توسط پزشکان واجد شرایط تجویز شده و از مکان های معتبر خریداری شود. بدین معنی که این کار توسط پزشکان تجویز شده و ممکن است تزریق توسط پرستاران انجام گیرد. مهم ترین مسئله ای که باید حتما پیگیری نمایید انتخاب یک پزشک زیبایی متخصص و محیط مناسب، استریل و دارای تجهیزات اضطراری برای انجام این کار می باشد.

آیا پرکننده های لب دردناک هستند؟

بله. متخصصان از بی حسی موضعی برای مسدود کردن اعصاب و بی حسی لب ها قبل از تزریق فیلر استفاده می کنند چرا که ممکن است کمی دردناک باشند.

خطرات تزریق ژل لب چیست؟

تزریق ژل لب ها اگر با روش اصولی و توسط افراد متخصص انجام گیرد عوارض جانبی خاصی نخواهد داشت. بیشتر عوارض جانبی تزریق لب مانند کبودی و تورم موقتی هستند. ولی اگر در سایر نقاط حساس بدن از جمله اطراف چشم ها این عمل صورت گیرد در صورت تزریق نادرست ممکن است خطر نابینایی در پی داشته باشد و در صورت تزریق به رگ خونی ممکن است به صورت بالقوه خطرات جبران ناپذیری را ایجاد کند.

هزینه فیلرهای لب چقدر است؟

بسته به میزان مصرف شما و افرادی که این روش را انجام می دهند، قیمت ها بسیار متفاوت است. هزینه تزریقات زیبایی صورت از جمله تزریق فیلریا ژل لب، به عوامل مختلفی بستگی داشته و بر اساس مؤلفه های متعددی برآورد می شود؛ لذا قیمت آن در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد، برای کسب آگاهی دقیق از هزینه آن باید توسط پزشک متخصص، مورد بررسی و معاینه قرار گیرید.

 

تزریق ژل لب 789686789627868686868

 

آیا امکان پاک کردن و از بین بردن ژل های تزریقی لب وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد. در صورت عدم رضایت از نتیجه کار خود می توان این ماده را با آنزیم هیالورونیداز که تجزیه کننده هیالورونیک اسید است از بین برد و به عبارتی به طور کامل تجزیه کرد و این یکی ازمزیت های بسیار خوب استفاده از اسید هیالورونیک به عنوان ژل تزریقی در مقایسه با پرکننده های دائمی است که در صورت دوست نداشتن آن می توانید این فرایند را معکوس نمایید. ممکن است بلافاصله پس از تزریق ژل لب دچار کبودی و تورم شوید، بنابراین توصیه می شود چند روز منتظر بمانید تا لبها ظاهر مناسب خود را پیدا کنند و دردهای شما آرام شوند، سپس تصمیم به اقدامات بعدی در صورت لزوم بنمایید.

قبل ازانجام فیلر لب برای آماده سازی چه باید کرد؟

یکی از بهترین مزیت های استفاده از تزریق ژل لب این است که به صورت تهاجمی عمل نمی کند اما این بدان معنا نیست که نیازی به آماده سازی  قبل از تزریق ندارد. از نکاتی که قبل از تزریق ژل باید انجام دهید اینست که یک هفته قبل از هرگونه تزریق از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید تا احتمال خونریزی و کبودی کاهش یابد، در صورت داشتن هر نوع آکنه و یا تبخال و هرگونه عفونت فعال اطراف دهان باید منتظر بمانید تا این موارد برطرف شوند. همچنین بهتر است از انجام هر نوع خدمات دندانی، واکسیناسیون و هر چیز دیگری که ممکن است باعث افزایش باکتری های موضعی یا افزایش جریان خون به محل در روزهای منتهی به انجام تزریق ژل لب شود، خودداری کنند. به هر کسی که سابقه تبخال دارد، نسخه ای از داروهای ضد ویروسی داده می شود که صبح و عصر قبل و بعد از تزریق مصرف کند.

علاوه با موارد ذکر شده، بهتر است افراد شیرده و باردار نیز از اقدام به تزریق ژل لب خودداری کنند هرچند هنوز هیچ مدرک علمی مبنی بر مضر بودن این عمل برای افراد باردار و شیرده وجود ندارد. علاوه بر این، بیمارانی که قبلاً تحت عمل جراحی لب مانند جراحی شکاف لب یا سایر جراحی های دهان قرار گرفته اند، باید توسط افراد استادکار و با تجربه تزریق شوند. اگر قبلاً ایمپلنت لب انجام داده اید، بهتر است قبل از تزریق لب آن را بردارید. همچنین، استفاده از پرکننده ها برای سنین ۲۱ سال به بالا از FDA تأیید شده اند، بنابراین بچه های راهنمایی و دبیرستان نمی توانند اقدام به انجام این عمل بنمایند.

و در پایان اینکه اینها فقط یکسری اطلاعات کلی است که در اختیار شما قرار گرفت. برای مشاوره دقیق شخصی، باید به پزشک متخصص واجد شرایط مراجعه کنید که از سابقه پزشکی شما نیز آگاهی کامل داشته باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *