آرشیو بلاگ

رعایت این نکات در لایه برداری صورت در زمستان ضروری است !

لایه برداری صورت در زمستان 56854964198418541

همه ما می دانیم که موثرترین روتین مراقبت از پوست شامل پاکسازی، تقویت کننده، مرطوب کننده و لایه برداری است. اما با کاهش دما بسیاری از افراد از لایه برداری پوست خود احتناب می کنند. به دلایل واضح – چه کسی می خواهد پوستی را که از قبل خشک و خارش دارد، با لایه برداری آن بیشتر شدنش کمک کند؟ به همین دلیل به راحتی از مرحله لایه برداری صرف نظر می کنیم. اما معلوم شد که نه تنها پوست صورت، بلکه بدن، آرنج، پاشنه پا، لب ها و غیره نیز در زمستان نیاز به لایه برداری کامل دارد . دریابید که چگونه در خانه لایه برداری صورت انجام دهید و چرا انجام لایه برداری صورت در زمستان به همان اندازه مهم است.

لایه برداری صورت در زمستان 41854684854184186

بهترین روش برای لایه برداری صورت در زمستان

لایه برداری اساسا برای از بین بردن تمام سلول های مرده پوست انجام می شود . این کار باعث شفافیت پوست می شود. اما سلول‌های پوست در فصل زمستان سریع‌تر از بین می‌روند و خشک می‌شوند. رها کردن این سلول های مرده پوست برای رشد سلول های جدید و سالم مهم است. هنگامی که پوست شما زیبا و لایه برداری می شود، مواد مغذی ناشی از ماسک ها ومرطوب کننده نیز خیلی بهتر در منافذ پوست جذب می شود. اما گر در زمستان، اگر از لایه برداری و مرطوب کردن سلول های مرده پوست خودداری کنید، چه اتفاقی می افتد؟ سلول‌ها در عوض رطوبت را مسدود می‌کنند. به همین دلیل مهم است که  لایه برداری پوست را حتی در فصول سردسال از یاد نبرید.

  1. از یک پاک کننده مرطوب کننده ملایم استفاده کنید

قبل از اینکه پوست خود را لایه برداری کنید ، لازم است صورت خود را تمیز کنید تا از شر آلودگی ها و سبوم نشسته روی صورت خلاص شوید. در طول زمستان، مهم است که یک پاک کننده مغذی و آبرسان صورت انتخاب کنید .

  1. یک لایه بردار مغذی انتخاب کنید

دانستن نحوه استفاده از لایه بردار صورت و انتخاب مناسب در زمستان بسیار مهم است. لایه بردار را انتخاب کنید که طبیعی باشد و کار دو محصول را انجام دهد. یک مرطوب کننده و یک لایه بردار برای زمستان ها، لایه برداری ملایم توصیه می شود.

  1. بیش از یک بار در هفته لایه برداری نکنید

اگر معمولاً دو تا سه بار در هفته پوست خود را لایه برداری می کنید، آن را فقط یک بار لایه برداری کنید. انجام این کار همچنان بدون از بین بردن بیشتر سلول های سالم پوست، به این هدف عمل می کند.

  1. هنگام دوش گرفتن لایه برداری کنید / قبل از لایه برداری بخار بگیرید

سعی کنید قبل ازلایه برداری پوست، صورت خود رابخار دهید. این کار باعث شده تا منافذ پوست کاملا باز شود.  این زمان عالی برای پاک کردن تمام سلول های مرده پوست است!

  1. بلافاصله پس از لایه برداری آبرسانی کنید

این قرارداد را با آبرسانی به پوست خود بلافاصله پس از اتمام لایه برداری آن، محکم کنید. از آنجا که پوست با لایه برداری کالاتمیز می شد توصیه می شود که بعد از لایه برداری پوست خود،  آبرسان را فراموش نکنید.

لایه برداری صورت در زمستان 45469549419419

سوالات متداول در مورد بهترین روش لایه برداری صورت

چرا در زمستان نیاز به لایه برداری دارید؟

با هوای سرد بیرون و هوای خشک داخل خانه، پوست شما سریعتر کم آب می شود. برای از بین بردن سلول های مرده پوست و جوان سازی پوست باید به طور مرتب صورت خود را لایه برداری کنید. در فصل زمستان اگر پوست بسیار حساسی دارید سعی کنید هفته ای یک یا دو بار از لایه بردارها استفاده کنید.

چند بار در هفته در فصل زمستان لایه برداری صورت انجام دهیم؟

اگر به این فکر می کنید که چگونه در زمستان و چند بار لایه برداری صورت خود را انجام دهید، باید استفاده از آن را به ۲ تا ۳ بار در هفته محدود کنید. برای کمک به پوست خود در زمستان، مهم است که از پوست خود به درستی مراقبت کنید. از این رو، طبق توصیه، پوست خود را لایه برداری کنید و دو بار در روز مرطوب کردن را فراموش نکنید.

چگونه بفهمیم که آیا نیاز به لایه برداری صورت دارید؟

شما می دانید که چگونه با اسکراب صورت را لایه برداری کنید، اما در اینجا نشانه هایی وجود دارد که پوست شما به شما می گوید که آیا نیاز به لایه برداری دارید.

  1. پوست شما خشک و کدر به نظر می رسد.
  2. پوست شما محصولات را جذب نمی کند. مهم است که قبل از مرطوب کردن و درمان آن با محصولات مراقبت از پوست صورت خود را لایه برداری کنید .
  3. برجستگی ها یا لکه های پوسته پوسته روی پوست شما وجود دارد.
  4. جوش هایی وجود دارد یا منافذ شما مسدود به نظر می رسد.
  5. پوست شما در معرض نور خورشید زیادی قرار دارد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *