آرشیو بلاگ

 این ۵ نکته مراقبت از مو در زمستان به شما کمک خواهد کرد

مراقبت از مو در زمستان 4784848748854187487

آیا متوجه وز یا خشک شدن موهای خود و ریزش مو روی شانه و روبالشی خود شده اید؟ همانطور که با تغییر فصل، پوست شما خشک و پوسته پوسته می شود، موهای شما نیز دچار تغییراتی می شود. اماچگونه بر این امر غلبه می کنید؟  آیا برای اینکار راهکاری در پیش گرفته اید؟  برای کمک به شما در این زمینه، ما پنج نکته مفید و موثر برای مراقبت از مودر فصل زمستان نیز را انتخاب کرده ایم که به شما کمک می کند و آن را سالم و شاد نگه دارید.

موی خود را با روغن مرطوب کنید:

شاید تا به حال تصور می کرید که ماساژ روغن تنها چربی مو را کنترل می کند، اما باید بگوییم که  این تمام کار روغن ها نیستند. روغن های گیاهی به دلیل رطوبتی که به تارهای مو می بخشد می تواند از رطوبت از دست رفته در زمستان نیز جلوگیری نماید. به همین بابت هر روز چند قطره از روغن تغذیه کننده مو را به انتهای موهایتان بمالید تا ضمن جلوگیری از شکنندگی موهایتان، به حفظ رطوبت مورد نیاز آن‌ها در طول زمستان و همچنین نرم و براق ماندن آن‌ها کمک کنید. روغن آرگان و روغن جوجوبا ازجمله روغن‌های مطلوب برای این کارهستند.

مراقبت از مو در زمستان 485485485441854

برای مراقبت موی خود از شستشوی مکرر مو بپرهیزید.

اگر مقید هستید که هر روز موهای خود را بشویید، زمان آن رسیده که روال مراقبتی موهایتان را در زمستان تغییر دهید. با شستن زیاد مو، چربی حیاتی و طبیعی پوست سر که ضمن محافظت، باعث مرطوب نگه داشتن موها می‌شود را از دست می‌دهید. فراموش نکنید که وجود این چربی در ماه‌های سرد سال بسیار حیاتی است. سعی کنید مدت زمان بین شستشوی موهایتان را  بیشتر کنید.

  1. ۰۱٫ شامپوی ضد شوره

بزرگ‌ترین لطفی که می‌توانید با تغییر فصل به موهای خود انجام دهید، تغییر به شامپوهای ضد شوره است. هوای سرد رطوبت مو را از بین می برد و باعث خشکی، خارش و افزایش احتمال شوره سر می شود. اما اکثر شامپوهای ضد شوره سر باعث خشک شدن موهای شما می شوند.  شما میتوانید برای رفع این عارضه  از روغن های نارگیل  یا روغن کرچک نیز استفاده نمایید. برای  اینکار چند قطره  روغن ها را به مدت ۲۰ الی۳۰ دقیقه  به پوست سرتان ماساژ دهید تا به خوبی جذب فولیکول های مو و منافذ پوست سر شوند.

  1. ۰۲٫ حمام آب داغ ممنوع

استفاده از آب داغ برای شستشوی موها می تواند چربی طبیعی پوست سر را از بین ببرد و آن را خشک کند و موهای شما را خشک، کدر و شکننده به نظر برساند. پیشنهاد می کنیم برای شستن موها از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. این کار کمک می کند تا کوتیکول های شما را ببندید و رطوبت را در آن محبوس کنید و موهای شما را صاف و براق می کند.

مراقبت از مو در زمستان 49684984854

  1. ۰۴٫ استفاده از ابزارهای سبک حرارتی را محدود کنید

شما در فصل زمستان بیشتر در معرض آسیب هستند، به همین دلیل است که باید از ابزارهای حالت دهنده داغ را در این زمان به حداقل برسانید. با این حال، زمانی که از صاف کننده ها یا خشک کن های خود استفاده کنید، مطمئن شوید که از اسپری محافظی مانند اسپری محافظ حرارتی صاف کراتین استفاده کرده اید.

  1. ۰۵٫ انتهای موی خود را مرتباً کوتاه کنید

تغییر آب و هوا می تواند باعث خشکی و وز شدن موهای شما شود و همچنین باعث شکاف موها شود. بهترین راه برای جلوگیری از این امر این است که انتهای خود را مرتباً در سالن کوتاه کنید. این کار باعث از بین رفتن انتهای دوشاخه ناسالم می شود و ظاهر کلی گیسوان شما را بهبود می بخشد.

مطالب مرتبط