آرشیو بلاگ

راهنمای گام به گام استفاده از اسکراب بدن

اسکراب بدن 87587577987978

بدن نیز درست مانند صورت، به لایه برداری نیاز دارد  تا نرم، صاف و سالم بماند. اگر مراقبت از بدن فعلی شما فقط به یک لیف و یک تکه صابون محدود است، وقت آن است که سطح خود را بالا ببرید. در این مقاله همه مواردی که باید در مورد افزودن یک اسکراب بدن لایه بردار به روال مراقبت از پوست خود بدانید، آورده شده است.

اسکراب بدن چیست؟

اسکراب بدن از لایه بردارهای فیزیکی است که به طور مکانیکی سلول های مرده پوست را از بین می برد. اسکراب به طور معمول از ترکیبی از شکر و یا نمک حاصل می شود که در یک پایه روغن معلق است. در حالی که برخی از اسکراب ها حاوی نمک درشت و ذرات قند هستند، اما انواع با کیفیت بالاتر با ذرات ریز و عالی فرم دهی می شوند که بدون سایش، پوست را صیقل می دهند.

اسکراب بدن 4654698484895485418

چرا باید از اسکراب بدن استفاده کنید

برای نرم و لطیف تر شدن پوست، بدن خود را لایه برداری کنید!

بارها و بارها این را شنیده ایم که مهم است به طور مرتب پوست خود را لایه برداری کنید! و لایه برداری از بدن باید بخش مهمی از برنامه های زیبایی شما باشد. اما واقعاً چقدر در مورد لایه برداری می دانید؟ ما به شما می گوییم که برای داشتن پوستی با احساس لطیف و زیبا چگونه و چرا باید بدن خود را لایه برداری کنید.

اسکراب یا لایه برداری؟

لایه برداری دو نوع است:

– لایه برداری مکانیکی (استفاده از لایه بردار، اسکراب و غیره)

لایه بردارها و اسکراب ها حاوی گرانول های ساینده هستند که بسته به اندازه و شکل آنها می توانند روی پوست ملایم یا خشن باشند. گرانولهای ریزتر، ملایم و موثرتر خواهند بود. وقتی یک اسکراب را روی پوست ماساژ می دهید، گرانول های موجود در آن سلول های مرده و ناخالصی ها را از بین می برد.

-لایه برداری شیمیایی (با استفاده از لایه برداری با اسیدهای میوه)

لایه بردارهای شیمیایی که معمولاً با اسیدهای میوه ساخته می شوند، پیوندهای بین سلولهای مرده را شل می کنند و سپس بدون نیاز به ماساژ پوست، به طور طبیعی از بین می روند. شما به راحتی پوست آن را اعمال کرده و بگذارید تا زمان توصیه شده باقی بماند. این عمل همچنین باعث تجدید سلول های پوستی می شود.

شایان ذکر است که برخی از اسیدها از دیگران قوی ترند و اگر در غلظت بیش از حد استفاده شوند، می توانند بسیار تحریک کننده باشند. بنابراین باید با احتیاط زیادی از آنها استفاده شود، خصوصاً اگر پوست حساسی دارید. این اسیدها AHA و  BHA هستند  و آنها عمدتا از میوه ها یا درخت بید (برای اسید سالیسیلیک) حاصل می شوند، اما همچنین می توانند سنتز شوند.

چه لایه برداری مکانیکی و چه شیمیایی را انتخاب کنید، نتایج یکسان خواهد بود و پس از آن، پوست احساس خلوص و نرمی می کند و درخشان تر به نظر می رسد.

مزایای اسکراب بدن

پوست در حالت گردش مداوم است: پوست مرده به سطح بالا می رود، به طور طبیعی می ریزد و پوست نرم مانند پوست کودک را در زیر آن نشان می دهد. این روند با گذشت زمان کند می شود و در نتیجه باعث تجمع سلول های مرده در سطح پوست می شود. آلودگی و سایر اشکال استرس محیطی  باعث تشدید این مشکل می شود بنابراین شما نیاز به یک دستورالعمل کارآمد برای پوست کدر، خشن و خارش دار دارید.

همانند سایر لایه بردارها، هدف از اسکراب بدن حذف سلول های مرده پوست و تشویق به تولید سلول های جدید و سالم است. این نوع لایه برداری مکانیکی نه تنها پوست را صاف و صیقل می دهد بلکه ناخالصی ها را نیز بیرون می آورد. متخصصان زیبایی لایه برداری را به عنوان یک روش عالی برای سم زدایی  بدن توصیه می کند زیرا پوست شما به مسیرهای سم زدایی با آنزیم ها و واکنش های شیمیایی که باعث آزاد شدن سموم و کاهش استرس اکسیداتیو در بدن می شود، کمک می کند.

از مزایای اسکراب بدن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هنگامی که بدن خود را به طور مرتب لایه برداری می کنید با برداشتن بخشی از لایه شاخی، که از سلول های مرده تشکیل شده است، باعث ترمیم طبیعی سلول می شوید.
 • پوست شما اکسیژن بهتری دارد و خود را بهتر و سریعتر تجدید می کند، که باعث درخشندگی و شفافیت آن می شود.
 • از آنجا که لایه برداری لایه شاخی را تصفیه می کند، این لایه محافظ نفوذپذیرتر می شود و این بدان معنی است که محصولات می توانند بهتر و عمیق تر نفوذ کنند.
 • باعث کاهش خطوط و چین و چروک های پوستی می شود و پوست را نرم و لطیف می کند.
 • ارتقاءگردش خون موثر و گردش سلول های پوستی
 • صاف و لطیف کننده پوست خشن و خشک
 • بیرون کشیدن ناخالصی ها و پاک سازی ازدحام آلودگی ها و سموم
 • آزاد کردن موهای زیرپوستی و صاف کردن برجستگی های غیرطبیعی

نمک یا شکر؟

بیشتر اسکراب های بدن از شکر یا نمک برای لایه برداری پوست استفاده می کنند. هر یک از اینها مزایای منحصر به فردی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

اسکراب بدن 567856876878

اسکراب قند

گرانولهای قند گردی و سایندگی کمتری نسبت به نمک دارند و باعث می شوند مواد نرم کننده تری داشته باشید. قند که منبع طبیعی اسید گلیکولیک (AHA) است، لایه های پوست مرده را می شکند و سطح پوست را صاف می کند. همچنین باعث تسریع در آبرسانی بدن می شود، پوست را مطبوع و مرطوب نگه می دارد. به همین دلیل اسکراب شکر یک انتخاب خارق العاده برای انواع پوست خشک و کم آب است.

اسکراب نمکی

اسکراب نمک دارای ذرات ریزتر است و به ویژه در صاف کردن مناطق ناهموار مانند پا و آرنج بسیار مفید است. نمک همچنین دارای خاصیت سم زدایی است: مواد معدنی کمیاب آن تصفیه کننده های طبیعی هستند که سموم گرفتگی منافذ را بیرون می کشند و گرفتگی را از بین می برند. این عمل باعث نشاط پوست می شود، گردش خون موثرتر و گردش سالم سلول های پوستی را تقویت می کند.

نحوه استفاده از اسکراب بدن

بهتر است هفته ای دو تا سه بار از اسکراب بدن استفاده کنید تا پوست شما از سر تا پا نرم و لطیف باشد. برای یادگیری گام به گام نحوه انجام اسکراب بدن به مطالعه ادامه دهید:

 • از آب ولرم استفاده کنید اجازه دهید ۵-۱۰ دقیقه بماند تا پوست نرم شود
 • اسکراب را با حرکات دورانی استفاده کنید. از پاهای خود شروع کنید و به سمت بالا به سمت قلب خود حرکت کنید تا گردش خون را افزایش دهد
 • فشار ملایم خود را حفظ کنید (خیلی زیاد اسکراب نکنید)
 • کاملاً بشویید

در حالی که پوست شما هنوز کمی مرطوب است، از روغن بدن یا لوسیون مورد علاقه خود استفاده کنید.

چه چیزی از درمان  اسکراب بدن انتظار می رود؟

درمان های حرفه ای مراقبت از بدن، مانند یک اسکراب کامل بدن، توسط متخصص زیبایی مجاز انجام می شود و برای رفع نگرانی های منحصر به فرد پوست شما سفارشی می شود. همانطور که اسکراب صورت به طور منظم باعث تقویت و نشاط پوست می شود، درمان های بدن آبگرم نیز از سر تا پا به پوست شما شادابی و لطافت می بخشد.

موارد زیر محبوب ترین انواع خدمات بدن برای انتخاب هستند:

 • مسواک زدن خشک
 • اسکراب یا صیقل دادن بدن
 • آب درمانی
 • ماساژ
 • ماسک یا بسته بندی بدن

پس از انجام یک درمان بدن حرفه ای، به ویژه یک اسکراب بدن، ممکن است پوست شما کمی حساس شود بنابراین بهتر است در روزهای بعد با پوست خود به آرامی رفتار کنید. برای حفظ آرامش پوست پس از درمان از این کارها اجتناب کنید:

 • اتاق بخار
 • ورزش کردن
 • لایه برداری
 • اصلاح یا اپیلاسیون
 • آفتاب گرفتن

همانطور که اشاره کردیم لایه برداری شامل از بین بردن سلولهای مرده ای است که روی اپیدرم – سطح پوست شما جمع شده اند و  اگر این سلولهای مرده را از بین نبرید در نهایت یک لایه ضخیم تشکیل می شود که این می تواند عواقب مختلفی داشته باشد:

 • پوست کدر شده و درخشندگی خود را از دست می دهد
 • پوست اکسیژن کمتری دارد و احساس تجمع در بدن می کند
 • پوست احساس خشن می کند
 • پوست خشک تر است
 • موهای زیرپوستی تشکیل می شوند، زیرا غدد پیلوزباس موجود در ریشه موها به راحتی مسدود می شوند.
 • منافذ و لکه های مسدود شده ظاهر می شوند، زیرا پوست نمی تواند نفس بکشد!

بیشتر اوقات، طبیعت همه چیز را درست می کند و بدن شما درخشان به نظر می رسد. با این حال  مواردی وجود دارد که بدن با کمی مراقبت با تمیز کردن، سم زدایی و تغذیه به کمی کمک اضافی نیاز دارد.

چه مواد مغذی طبیعی برای اسکراب بدن کامل نیاز دارید؟

اسکراب مناسب بدن شامل مواد فعال مختلفی است که در زیر درباره آنها صحبت خواهیم کرد. همیشه وقتی می توانید از مواد طبیعی و ارگانیک استفاده کنید، بنابراین می دانید که این محصول نه تنها موثر خواهد بود همچنین برای سلامتی و محیط زیست شما ایمن خواهد بود.

پودرهای لایه بردار خوب

اسکراب حاوی گرانول هایی برای لایه برداری مکانیکی پوست و از بین بردن سلول های مرده است

اسکراب مناسب بدن باید به دلایل مختلف حاوی بهترین گرانول های ممکن باشد:

– از آنجا که ساینده کمتری دارند، پوست را به آرامی لایه برداری می کنند.

– از آنجا که ظرافت بیشتری دارند، به طور یکنواخت و دقیق لایه برداری می کنند و باعث موثرتر شدن آنها می شوند.

– استفاده از آنها ملایم تر و دلپذیرتر است، زیرا سلول های مرده را از بین می برد و به پوست آسیب نمی رساند.

میکرو گرانول های طبیعی انتخاب کاملی هستند!

اسکراب بدن 87587577987978

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک عنصر زیبایی طبیعی است. این یکی از گیاهان دارویی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای خواص باورنکردنی است. جالب اینجاست که مانند کاکتوس بیش از ۹۹٪ آب تشکیل شده است. یک درصد باقیمانده هم افزایی قدرتمندی از دوازده ویتامین A ، B1 ، B2 ، B3 ، B12 ، C ، E و بسیاری از مواد معدنی، عناصر کمیاب و اسیدهای آمینه است.

ژل آلوئه ورا به طور طبیعی حاوی مقدار مشخصی از اسید سالیسیلیک است – اسیدی که معمولاً از پوست درخت بید بدست می آید، که عمل لایه بردار و ضد التهابی آن باعث می شود ماده ای عالی برای پوست مستعد لک باشد.

روغن های گیاهی نرم کننده

روغن های گیاهی در اسکراب بدن ضروری هستند ، زیرا بلافاصله پس از لایه برداری پوست به بازسازی و تغذیه پوست کمک می کنند. در واقع، ما توصیه می کنیم که اسکراب خود را به آرامی روی بدن ماساژ دهید و سپس آن را برای ۳ تا ۴ دقیقه بگذارید. به این ترتیب، پوست شما می تواند خاصیت تغذیه ای و تسکین دهنده روغن های گیاهی را جذب کند. این یک روش عالی برای بازگرداندن تعادل رطوبت پوست می باشد، به خصوص اگر پوست شما بسیار حساس است.

مواد موثری که باعث تخلیه می شوند

اسکراب بدن فقط باعث لایه برداری پوست شما نمی شود بلکه از آن  مراقبت نیز خواهد کرد. به دنبال مواد موثری باشید که وضعیت پوست را بهبود بخشیده و به بدن شما کمک می کنند. آنها ممکن است تخلیه یا گردش خون را تقویت کنند  دارای خاصیت قابض (برای سفت شدن منافذ پوست)، فواید آنتی اکسیدانی (برای جلوگیری از پیری پوست و محافظت در برابر متجاوزان محیطی روزانه)  و یا حتی دارای اثر آرامش بخشی برای کمک به باز شدن عضلات هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *