دسته‌بندی نشده

۹ خاصیت روغن آرگان برای دور چشم + نحوه استفاده

استفاده از روغن آرگان برای پوست دور چشم 788866898998

پوست حساس و نازک دور چشم از سایر قسمت‌های بدن مستعدتر به عوامل پیری می‌باشد و چین و چروک اطراف چشم از نشانه‌های اولیه پیری به حساب می‌آیند. یکی از بهترین و موثرترین مواد طبیعی برای جلوگیری از ظهور چین و چروک، رفع پف و تیرگی در اطراف چشم، استفاده از روغن آرگان اصل می‌باشد. در این بخش، با خواص روغن آرگان برای پوست دور چشم و بهترین روش استفاده از آن آشنا خواهید شد.

فواید استفاده از روغن آرگان برای پوست دور چشم 889033344

۹ فایده ی روغن آرگان برای پوست دور چشم

روغن آرگان یک روغن طبیعی است که از درخت آرگان استخراج می‌شود. این روغن دارای خواص تغذیه‌ای، آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی است که می‌تواند بهبود و تقویت پوست دور چشم را تسهیل کند. خواص اصلی روغن آرگان برای پوست دور چشم عبارتند از:

 1. مرطوب کننده قوی: روغن آرگان قدرت ذخیره رطوبت را در پوست دارد و می‌تواند رطوبت مورد نیاز پوست حساس دور چشم را تأمین کند. این ویژگی می‌تواند به خنک کنندگی و آرامش پوست کمک کرده و خشکی و تیرگی را بهبود بخشد.
 2. ضد چین و چروک: استفاده منظم از روغن آرگان می‌تواند ظهور چین و چروک را به تأخیر بیندازد و کاهش ظاهر آن‌ها را فراهم کند. این روغن حاوی ویتامین E و اسیدهای چرب بوده که می‌توانند به پایداری و الاستیسیته پوست کمک کرده و رخ دادن چروک را کاهش دهند.
 3. ضد التهابی: خواص ضد التهابی روغن آرگان می‌تواند در کاهش التهاب و تورم پوست دور چشم کمک کند. این خاصیت می‌تواند پف و تورم زیر چشم را کاهش داده و ظاهر خستگی را کاهش دهد.
 4. تقویت کننده پوست: استفاده از روغن آرگان می‌تواند به تقویت پوست دور چشم کمک کند و آن را محافظت و تغذیه کند. این روغن می‌تواند به تجدید سلول‌های پوست کمک کرده و پوست را سالم و جوان نگه دارد.
 5. ضدالتهاب و آرامش‌بخش: روغن آرگان به دلیل دارا بودن خواص ضدالتهابی و آرامش‌بخش، می‌تواند در کاهش التهاب و تورم پوست دور چشم مؤثر باشد.
 6. آنتی‌اکسیدان قوی: با بالا بردن سطح آنتی‌اکسیدان‌ها در پوست، روغن آرگان می‌تواند از آسیب‌های اکسیداتیو و پیری زودرس جلوگیری کند.
 7. تقویت و ترمیم بافت: مواد موجود در روغن آرگان می‌توانند به تقویت و ترمیم بافت پوست دور چشم کمک کنند و برای جوانسازی و سلامتی این منطقه مؤثر باشند.
 8. آبرسانی عمیق: روغن آرگان قدرت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی عمیق را داراست و می‌تواند پوست دور چشم را تغذیه و نرم و لطیف نگه دارد.
 9. حاوی ویتامین‌های مفید: روغن آرگان حاوی ویتامین A، ویتامین C و ویتامین F است که می‌تواند به تغذیه و روشنایی پوست دور چشم کمک کند.تاثیر استفاده از آرگان بر دور چشم 00018879

نحوه استفاده از روغن آرگان برای پوست دور چشم

 • پاکسازی پوست: قبل از استفاده از روغن آرگان، اطمینان حاصل کنید که پوست دور چشم شما تمیز و خالی از آرایش است.
 • نصب یا استفاده مستقیم: روغن آرگان را می‌توانید مستقل استفاده کنید یا آن را با کرم مرطوب کننده دور چشم ترکیب کنید و بمالید.
 • ماساژ: با استفاده از انگشتان خود به آرامی روغن آرگان را در اطراف چشم‌ها ماساژ دهید. این کار می‌تواند به جذب بهتر روغن و تحریک خونرسانی مفید باشد.

استفاده مرتب: روغن آرگان را به طور مرتب و پیوسته استفاده کنید تا از خواص آن برای پوست دور چشم بهره‌برداری کامل شود.

روغن آرگان اصل 66342144

۵ نکته مهم هنگام مصرف روغن آرگان برای دور چشم

 1. مطمئن شوید که روغن آرگانی که استفاده می‌کنید، اصل و خالص است. انتخاب یک محصول با نشان تایید اصالت و استاندارد می‌تواند مطمئنی از کیفیت آن باشد.
 2.  قبل از استفاده، تست حساسیت را انجام دهید. برای این کار، مقدار کمی روغن آرگان را روی پوست دست در قسمت داخلی ساعد بمالید و منتظر بمانید. اگر در طی ۲۴ ساعت واکنش‌های حساسیتی مانند خارش، قرمزی، تورم یا تحریک پوست رخ دهد، استفاده از آن را قطع کنید.
 3.  استفاده از مقدار مناسب روغن آرگان در اطراف چشم را رعایت کنید. از مقدار کمتری از روغن استفاده کنید و به آرامی آن را به پوست ماساژ دهید. پوست دور چشم حساس است و استفاده اضافی از چربی ممکن است باعث بروز پف شدن چشم‌ها شود.
 4.  پوست را با دقت مالیده و ماساژ دهید. از حرکات خشن یا کشش زیاد بر روی پوست دور چشم خودداری کنید، زیرا این ممکن است باعث شل شدن پوست و ایجاد چین و چروک بیشتر شود.
 5.  از ورود روغن آرگان به چشم‌ها جلوگیری کنید. همواره اطمینان حاصل کنید که روغن به طور مستقیم به چشم‌ها نمی‌رود. در صورت ورود به چشم، فوراً با آب تمیز شستشو دهید. برای پاک کردن روغن از دور چشم، از یک پد پنبه‌ای نرم و تمیز استفاده کنید.

مهم است به موارد احتیاطی و راهنمایی‌های تولید کننده یا متخصص پوست مراجعه کنید و همچنین واکنش‌های بدن خود را دقیقاً مشاهده کنید. در صورت بروز هرگونه واکنش یا تغییر در پوست، بهتر است از استفاده از روغن آرگان خودداری کنید و به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کنید.

استفاده از روغن آرگان برای پوست دور چشم 788866898998