آرشیو بلاگ

۶ روش شگفت انگیز برای رفع موهای خاکستری

پنهان کردن موهای خاکستری 7957895757575

سفید شدن مو بخشی از روند طبیعی پیری است. این امری رایج و اجتناب ناپذیر است، اما مردم اغلب از روشهای مختلفی برای پنهان کردن موهای خاکستری خود استفاده می کنند. اما برای پنهان کردن سفیدی مو، معمول ترین راهها استفاده از رنگ های مصنوعی است.

در حالی که رنگ کردن مو به موهای خاکستری محدود نمی شود و در بین افراد در هر سنی رایج است، اما استفاده از آن برای پنهان کردن موهای خاکستری به این معنی است که نوعی درمان محسوب می شود.

پوشاندن سفیدی مو مطمئناً با استفاده از رنگ‌های مصنوعی محقق می‌شود، اما این محصولات مبتنی بر مواد شیمیایی هستند که می‌تواند به شدت به موهای شما آسیب برساند.

مواد شیمیایی موجود در رنگ‌های مصنوعی که در سالن‌ها یا در خانه استفاده می‌شوند نه تنها می‌توانند در درازمدت باعث شکستگی و ریزش مو شوند، بلکه می‌توانند خطر مشکلات پزشکی مانند سرطان را نیز افزایش دهند.

برای از بین بردن خطر آسیب رساندن به موهایتان، بهتر است موهای طبیعی خود را بپذیرید و حتی موهای سفیدتان  را با حالت دادن دوست داشتنی کنید. با این حال، اگر هنوز برای این کار آماده نیستید، می‌توانید روش‌های موقت و غیرمضر مختلف را برای اصلاح و پنهان کردن موهای خاکستری خود امتحان کنید.

 

 

پنهان کردن موهای خاکستری 7957895757575

چگونه موهای خاکستری را بدون رنگ پنهان کنیم؟

در اینجا روش ها و ابزارهای مقرون به صرفه، ایمن و موقتی وجود دارد که می توانند بدون استفاده از رنگ های مصنوعی به پنهان کردن موهای خاکستری شما کمک کنند.

  1. از پودرهای موقت استفاده کنید

می توانید پودرهای موقت مختلفی را خریداری کنید که به طور خاص برای پنهان کردن موهای خاکستری ساخته شده اند. استفاده از پودرهای موقت راه حلی سریع و غیر کثیف برای ریشه های خاکستری به شما می دهد. آنها در رنگ های متنوعی عرضه می شوند، بنابراین می توانید به راحتی نزدیک ترین سایه را به موهای خود پیدا کنید.

این پودرها مقاوم در برابر آب و ضد تعریق هستند و به طور کلی می توانند تا زمانی که موهای خود را شامپو نکنید دوام می آورند. می توانید این پودرها را با خود در کیف یا ماشین خود حمل کنید و هر زمان که لازم بود آن را لمس کنید.

نحوه استفاده:

موهای خود را حالت دهید.

در حالی که موها را از ریشه محکم نگه داشته اید، پودر را به پوست سر خود بمالید. از مرکز شروع کنید، پودر را روی ریشه های قابل مشاهده بمالید و به سمت بیرون حرکت کنید. همچنین می توانید مقداری اسپری مو با رنگ مشابه را روی بخش های طاس خود اسپری کنید و پودر را روی آن بمالید تا به مدت طولانی تری روی پوست سرتان بماند.

در صورت لزوم این کار را تکرار کنید تا ریشه ها ناپدید شوند.

پس از یک دقیقه استفاده، موهای خود را برس بزنید.

محصول اضافی را با سشوار کردن موها به آرامی یا با استفاده از انتهای پهن برس اپلیکاتور پاک کنید.

 

  1. کانسیلر مو را اسپری کنید

برای پنهان کردن موهای خاکستری، به غیر از پودرهای موقت، می توانید از اسپری های کانسیلر مو ریشه استفاده کنید. این اسپری ها نیز به عنوان اسپری های تاچ آپ شناخته می شوند و به راحتی در داروخانه ها و فروشگاه های زیبایی یافت می شوند.

اسپری های کانسیلر مو در رنگ های متنوعی وجود دارند.بهتر است مشابه رنگ موهای خود را انتخاب کنید. این اسپری ها می توانند موهای خاکستری شما را تا زمان شستشو و شامپوی بعدی موهایتان پنهان کنند.

نحوه استفاده:

دستورالعمل های داده شده روی محصول را دنبال کنید. به طور کلی، بطری را به خوبی تکان دهید و محصول را از فاصله ۶ تا ۱۲ اینچی روی موهای خود اسپری کنید. از استفاده بیش از حد از محصول خودداری کنید زیرا باعث می شود موها مرطوب و در نتیجه عجیب به نظر برسند.

 

  1. روش ایربراش را امتحان کنید

ایربراش یک تکنیک محبوب است که برای نقاشی، آرایش و حتی لمس کردن ریشه استفاده می شود. با استفاده از این تکنیک پیشرفته، می توانید ظاهری صاف و بی عیب و نقص با حداقل محصول داشته باشید، چیزی که سایر محصولات ممکن است ارائه ندهند.

ایربراشینگ شامل پر کردن یک تفنگ بادی با یک محصول مایع و اسپری کردن آن در ناحیه مورد نظر است. پیشنهاد می شود از ایربرش های مبتنی بر آب برای موهای خود استفاده کنید، زیرا برس های سیلیکونی می توانند به مو آسیب برسانند.

نحوه استفاده:

این روش نیاز به مقداری دقت دارد. دستورالعمل ها را با دقت دنبال کنید و در صورت نیاز از یک متخصص یا یک دوست متخصص بخواهید.

یک محصول موی ایربراش با رنگی مشابه موهای خود انتخاب کنید.

ایربراش را در فاصله ۲ اینچی از پوست سر خود نگه دارید و محصول را روی ریشه های خود اسپری کنید. این کار را روی موهای خشک انجام دهید.

ایربراش را در حرکات سبک و یکنواخت انجام دهید و حرکت مداوم را حفظ کنید تا کل پوست سر را با یک لایه محصول بپوشانید.

 

  1. مدل موی خود را تغییر دهید

برای پنهان کردن موهای خاکستری،ممکن است به نظر برسد که باید موهای خود را رنگ کنید، اما به راحتی می توانید با تغییر مدل موهای خود این کار را انجام دهید. این نه تنها نیاز به محصولات مو را از بین می برد، بی ضرر هستند، بلکه ظاهر کلی شما را تغییر می دهد.

می توانید این مدل موها را امتحان کنید:

موهای خود را به صورت گره یا دم اسبی بلند ببندید تا فوکوس را به نقطه اوج موهایتان تغییر دهید و اجازه دهید ریشه های خاکستری شما مورد توجه قرار نگیرد.

موهایتان را ببافید تا تارهای خاکستری را بپوشاند.

موقعیت قسمت موهای خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر موهای خود را از وسط جدا کنید، و ریشه های خاکستری را نشان دهید، می توانید یک قسمت کناری را امتحان کنید.

از لوازم جانبی مو مانند سنجاق بابی، هدبند یا تاج برای پنهان کردن موهای خاکستری استفاده کنید.

شما همچنین می توانید به سراغ مدل موی حجیمی مانند پرم بروید.

 

  1. از آرایش برای پوشاندن ریشه ها استفاده کنید

می توان از آرایش برای پوشاندن ریشه های خاکستری مو استفاده کرد

اگر عاشق آرایش هستید یا ابزارهای زیادی برای آرایش چشم دارید، ممکن است نیازی به خرید محصولات دیگر نداشته باشید تا به طور موقت موهای سفید خود را پنهان کنید.

شما به سادگی می توانید از سایه چشم، پودر چشم، خط مایع یا ریملی که با سایه موی شما هماهنگ است برای پوشاندن ریشه های خاکستری استفاده کنید. بهتر است از یک محصول باکیفیت استفاده کنید که به موهایتان نچسبد، اما فقط با شستن موهایتان بیرون بیاید.

همچنین می‌توانید از پودرهای مغناطیسی حاوی استئارات روی و اکسید قلع استفاده کنید که به چسباندن پودر به هر تار مو کمک می‌کند و زمان سایش طولانی را تضمین می‌کند. با این حال، مطمئن شوید که پودرهایی بدون عطر یا گلوتن اضافه خریداری کنید.

قلم های لمسی ضد آب یا ابزارهایی که ریشه های خاکستری مو را پنهان می کنند نیز سرمایه گذاری عالی هستند.

نحوه استفاده:

کمی سایه چشم را روی یک برس آرایشی کوچک بردارید و آن را به ریشه های خود بزنید. می توانید چندین بار روی یک منطقه بروید تا زمانی که ریشه ها کاملاً پنهان شوند.

هنگام استفاده از پودر مغناطیسی، محصول را روی یک اپلیکاتور اسفنجی بردارید و آن را به مرکز پوست سر بمالید و به سمت بیرون حرکت کنید. به خاطر داشته باشید که استفاده زیاد یا مکرر از آرایش روی پوست سر می تواند باعث خشکی مو شود.

هنگامی که از وسایل رنگی برای پنهان کردن موهای خاکستری استفاده می کنید، از ریشه های باز در قسمت موهای خود شروع کنید و سپس از کل پوست سر عبور کنید. توجه داشته باشید که اسپری‌های تاچ‌آپ ریشه معمولاً حاوی رنگ‌های خشن‌تر هستند (مارک‌ها و مواد شیمیایی را بررسی کنید) و اگر خیلی نزدیک اسپری شوند، می‌توانند باعث سوختگی سرد روی پوست سر شوند.

 

  1. از گیاهان دارویی برای موهای خود استفاده کنید

رایج ترین راه برای پنهان کردن موهای خاکستری رنگ کردن آنهاست. با این حال، رنگ های مصنوعی مملو از مواد شیمیایی هستند که می توانند در دراز مدت برای موهای شما مضر باشند.

رنگ های طبیعی مختلفی وجود دارد که می توانید در عوض از آنها برای پوشاندن موهای خاکستری خود استفاده کنید. در حالی که این رنگ ها ممکن است به اندازه رنگ های مصنوعی خود موثر نباشند، اما یک راه حل موقت بی ضرر هستند.

علاوه بر این، رنگ موهای طبیعی ساخته شده از گیاهان می تواند سلامت موهای شما را بهبود بخشد، رشد مو را تقویت کرده و حتی رنگدانه مجدد مو را در طولانی مدت تحریک کند.

گیاهانی که می توانید برای موهای خود استفاده کنید عبارتند از:

جاتامانسی

جاتامانسی یک گیاه بسیار قوی است که برای تیره یا سیاه شدن مو استفاده می شود. اگر موهای تیره ای دارید که شروع به خاکستری شدن کرده اند، می توانید از پودر جاتامانسی استفاده کنید.

به سادگی پودر را با آب، روغن زیتون یا روغن آرگان مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید.

خمیر را روی موهای مرطوب شامپو شده بمالید.

آن را بشویید و بعد از یک ساعت موهای خود را حالت دهید.

 حنا

حنا یک رنگ طبیعی بسیار محبوب است، که نه تنها مو را رنگ می کند، بلکه آن را حالت داده و تقویت می کند و از وز، کدر شدن و شکستن موها جلوگیری می کند.

پودر حنای ارگانیک را با آب یا روغن نارگیل و ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب یا آب لیمو مخلوط کنید تا خمیری شکل بگیرد. همچنین می توانید پودر حنا را با گیاهان دیگری مانند آملا و شیکاکای مخلوط کنید تا فواید بیشتری داشته باشید.

روی مخلوط را بپوشانید و بگذارید چند ساعت و ترجیحاً یک شب بماند.

خمیر را روی موهای شسته و باز شده بمالید و موهای خود را در یک کلاه پلاستیکی یا دوش بپیچید. هنگام استفاده از رنگ از دستکش استفاده کنید تا از لک شدن ناخن یا انگشتان خود جلوگیری کنید.

بعد از ۵ تا ۶ ساعت موها را با آب ساده بشویید. تا ۳۲ ساعت از شامپو زدن موها خودداری کنید.

گل هیبیسکوس

اگر موهای قرمز یا زرشکی دارید، می توانید از گل های هیبیسکوس برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید. این گل ها به موهایتان درخشندگی  نیز می بخشند.

گلبرگ های گل هیبیسکوس را در آب جوش اضافه کنید.

بعد از اینکه آب به رنگ تیره درآمد، آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید مخلوط به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دم بکشد.

مایع را پس از خنک شدن از صافی گذرانده و در یک بطری اسپری بریزید.

موهایتان را شامپو بزنید و محلول را روی موهای کمی مرطوب اسپری کنید. موهای خود را شانه بزنید تا از پخش شدن یکنواخت اطمینان حاصل کنید.

بعد از حدود ۱ ساعت موهای خود را آبکشی کرده و حالت دهید.

چای سیاه

برای پنهان کردن موهای خاکستری می توان از  چای سیاه استفاده کرد. با این حال، این ممکن است به اندازه گیاهان دیگر موثر نباشد. با این وجود، استفاده از چای سیاه می تواند موهای شما را درخشان و احیا کند.

۱ فنجان چای سیاه را دم کنید و بگذارید خنک شود.

چای را به موهای خود بمالید.

بعد از ۱ ساعت موهای خود را با آب بشویید.

 

پنهان کردن موهای خاکستری 2458623584

 

آب چغندر

از آب چغندر می توان برای پنهان کردن موهای خاکستری استفاده کرد.

آب چغندر غلیظ و روغن آرگان، روغن نارگیل یا روغن زیتون را مخلوط کنید.

مخلوط را روی تارهای خود بمالید و موهای خود را با کلاه دوش بپوشانید.

بعد از ۱ ساعت و نیم موهایتان را آبکشی کرده و حالت دهید.

کلام آخر

سفید شدن مو، اگرچه اجتناب ناپذیر است، اما اغلب ناخواسته است. برای پنهان کردن موهای  خاکستری، مردم اغلب به سالن ها مراجعه می کنند یا موهای خود را در خانه رنگ می کنند، که نه تنها زمان می برد بلکه هزینه ها را نیز افزایش می دهد.

علاوه بر این، آسیب طولانی مدت ناشی از استفاده مکرر از رنگ مو ناشناخته نیست. می‌توانید روش‌های ساده، موقتی و خانگی را برای پوشاندن موهای خاکستری خود انتخاب کنید.

این راهکارها نه تنها به افزایش فاصله بین جلسات آرایشگاه شما کمک می کند، بلکه به طور کلی به موهای شما آسیب نمی رساند. همچنین مهم است که روند طبیعی پیری را بپذیرید و برای پوشیدن موهای سفید خود اعتماد به نفس به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *