آرشیو بلاگ

۱۱ دلیل برای افزودن سرم ویتامین C به مراقبت از پوست

سرم ویتامین c ترواسکین 49658496584158415841

این روزها استفاده از سرم ویتامین C یکی از محصولات بسیار پرفروش در بازار سلامتی و آرایشی است. اگر برای شما هم جای سوال است که سرم ویتامین C چه مزایایی برای پوست دارد این مطلب را از دست ندهید. چراکه عوامل زیادی وجود دارد که به بهبود سلامتی و زیبایی پوست کمک می کند. یکی از عوامل بسیار موثر در آن تغذیه پوست است. سرم ویتامین C فواید بسیاری برای سلامت پوست شما دارد، از جمله تقویت تولید کلاژن و محافظت در برابر آسیب های خورشید. برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی را تجربه کنند.

سرم ویتامین C چیست؟

اگر علاقه بسیار زیادی به مراقبت از پوستان دارید احتمالاً استفاده از سرم ویتامین C جزو مهمترین بخش های روتین مراقبتی شماست. ویتامین C به عنوان یکی از بهترین مواد موجود در بازار برای جلوگیری از پیری و افتادگی پوست بوده و کلید حفظ پوستی صاف، یکدست و درخشان است. اگرچه احتمالاً ویتامین C را در رژیم غذایی خود دریافت می کنید، هیچ راهی برای تضمین این که تاثیر مستقیمی بر روی  پوست شما می گذارد وجود ندارد. استفاده از سرم ها و سایر محصولات موضعی مستقیم ترین راه برای بهره مندی از این فواید است. برای اینکه بدانید چرا باید سرم ویتامین C را به برنامه روزانه خود اضافه کنید.

سرم یک محصول مراقبت از پوست است که شما آن را بعد از شستشوی پوست و قبل از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده می‌کنید. این محصول ترکیبات قوی را مستقیم به پوست می‌رساند. سرم از مولکول‌های کوچکی ساخته شده تا بتواند در عمق پوست نفوذ کند و مقدار زیادی از مواد مفید را به پوست برساند. همین ویژگی‌، باعث شده سرم وسیله‌ای مناسب برای هدف قرار دادن آسیب‌هایی مثل چین و چروک‌ها باشد.

به همین دلیل است که ما به گروه متنوعی از نویسندگان، مربیان و سایر کارشناسان متکی هستیم تا مزایای استفاده از سرم ویتامینC را برای شما نیز بازگو نمایند.

سرم ویتامین cبیوآکوا 464565568546

فواید ویتامینC

چرا باید سرم ویتامین C را به برنامه‌ روزانه خود اضافه کنید؟

 • برای انواع پوست بی خطر است
 • هیدراتاسیون را فراهم می کند
 • روشن کنندگی مو
 •  قرمزی و عارضه های پوستی را کاهش می دهد
 •  هایپرپیگمانتاسیون را کاهش دهد
 • ظاهر حلقه های زیر چشم را کاهش دهد
 • تولید کلاژن را ترویج می کند
 • به جلوگیری از افتادگی کمک میکند
 • ازپوست در برابر اشعه های مضر خورشید نیز جلوگیری می کند.
 •  آفتاب سوختگی را آرام می کند
 •  به بهبود زخم کمک می کند

۱٫ برای انواع پوست مناسب و ایمن است

ویتامین C مشخصات ایمنی بسیار خوبی دارد. استفاده طولانی مدت از سرم ویتامین C برای پوست عارضه‌ جانبی خاصی ندارد و بیشتر مردم می‌توانند آن را استفاده کنند. فقط در برخی موارد نادر، افرادی که حساسیت پوستی شدیدی دارند ممکن است کمی سوزش احساس کنند.

 1. آبرسان

بر اساس یک بررسی تحقیقاتی در سال ۲۰۱۷ ، اکثر پوست و اندام های سالم حاوی غلظت بالایی از ویتامین C هستند که نشان می دهد ویتامین C از طریق گردش خون در بدن تجمع می یابد. منیزیم آسکوربیل فسفات، یکی دیگر از مشتقات ویتامین C مورد استفاده در مراقبت از پوست، نشان داده شده است که اثر آبرسانی بر روی پوست دارد.بررسی ۲۰۲۲منبع مورد اعتماد. از دست دادن آب از طریق اپیدرمی را کاهش می دهد و به پوست شما اجازه می دهد رطوبت را بهتر حفظ کند.

 1. روشن کننده

ویتامین C می تواند به محو شدن رنگدانه و تیرگی های سطح پوست را از بین برده  و موجب درخشندگی  و روشن شدن پوست نیز می شود. طبق بررسی های سال  ۲۰۱۷ در منبع مورد اعتماد اشاره می کند که استفاده از ویتامین C مانع از تولید ملانین (ملانین رنگدانه مسئول رنگ پوست) می شود.  با مهار تولید ملانین، ویتامین C می تواند به محو شدن لکه های تیره و هایپرپیگمانتاسیون کمک کند.

 1. به کاهش قرمزی و یکنواخت شدن رنگ پوست شما کمک می کند

همچنین نشان داده شده است که ویتامین C از طریق ظرفیت آنتی اکسیدانی خود به عنوان یک عامل ضد التهابی عمل می کند. این بدان معنی است که پوست شما را تسکین داده  و می تواند پف کردگی را کاهش دهد.

عملکرد ضد التهابی ویتامین C

 • رادیکال های آزاد که باعث آسیب اکسیداتیو می شوند را خنثی می کند
 • بهینه سازی سیستم ایمنی برای جلوگیری از پاسخ ایمنی التهابی خواص ضد التهابی ویتامین C همچنین می تواند به کاهش قرمزی کمک کند، که به نوبه خود می تواند یکنواختی پوست ایجاد کند.
 1. به محو شدن هایپرپیگمانتاسیون کمک می کند

از آنجایی که ویتامین C مانع تولید ملانین می شود، در واقع می تواند هایپرپیگمانتاسیون را از بین ببرد. هایپرپیگمانتاسیون،  از جمله لکه های خورشیدی ، لکه های پیری و ملاسما،  زمانی اتفاق می افتد که ملانین در نواحی خاصی از پوست بیش از حد تولید شود. همچنین می تواند در مناطقی که آکنه بهبود یافته است اتفاق بیفتد.

 1. ظاهر حلقه های زیر چشم را کاهش می دهد

سرم های ویتامین C می توانند با حجیم کردن و آبرسانی به ناحیه زیر چشم به صاف کردن خطوط ریز کمک کنند. اگرچه ویتامین C در کاهش قرمزی کلی موثرتر است، برخی افراد می گویند که می تواند به کاهش تغییر رنگ مرتبط با حلقه های زیر چشم کمک کند .

 1. باعث تولید کلاژن می شود

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که با گذشت زمان کاهش می یابد. سطوح پایین کلاژن می تواند منجر به خطوط ظریف و چین و چروک شود. شما با استفاده از سرم ویتامین C نیز می توانید سطح کلاژن پوست خود را بالا ببرید و پیری و افتادگی پوست خود را نیز بهبود ببخشید.

 1.   جلوگیری از افتادگی پوست

تولید کلاژن با خاصیت ارتجاعی و استحکام پوست مرتبط است. هنگامی که سطح کلاژن شما شروع به کاهش می کند، پوست شما نیز ممکن است شروع به افتادگی کند.

 1. در برابر آسیب خورشید محافظت می کند

قرار گرفتن بیش از حد در معرض استرس اکسیدان از طریق آلاینده ها یا تابش اشعه ماوراء بنفش (UV) با کاهش سطح ویتامین C در پوست همراه است. سطوح ویتامین C همچنین در پوست های بالغ یا آسیب دیده با نور کمتر است، اگرچه محققان مطمئن نیستند که آیا این یک علت یا معلول است.

 1. ممکن است به تسکین آفتاب سوختگی کمک کند

ویتامین C علاوه بر به حداقل رساندن قرمزی، گردش سلولی را تسریع می کندبررسی ۲۰۱۷منبع مورد اعتماد. این سلول های آسیب دیده را با سلول های جدید سالم جایگزین می کند.

در بررسی سال ۲۰۱۷ ذکر شده است که استفاده موضعی از ویتامین C، در ترکیب با ویتامین E و سایر ترکیبات، همچنین نشان داده است که آسیب ناشی از تابش اشعه ماوراء بنفش (معروف به آفتاب سوختگی) را کاهش می دهد. این ترکیب همچنین التهاب ناشی از قرار گرفتن در معرض بیش از حد UV را کاهش می دهد.

توجه به این نکته مهم است که محققان دریافتند که ویتامین C به تنهایی در کاهش آفتاب سوختگی به تنهایی مؤثر است.

 1. به طور کلی به بهبود زخم کمک می کند

با توجه به اثرات آن بر آفتاب سوختگی، جای تعجب نیست که مصرف موضعی ویتامین C می تواند بهبود کلی زخم را تسریع کند. بهبود سالم زخم خطر التهاب، عفونت و جای زخم را کاهش می دهد. در واقع، کمبود این ویتامین کلیدی می‌تواند باعث شود زخم‌ها زمان بیشتری برای التیام پیدا کنند.

سرم ویتامین c ترواسکین 46565416586586

چگونه از سرم ویتامین C برای پوست استفاده کنیم؟

تصمیم گرفتید به برنامه‌ زیبایی خود، استفاده از سرم ویتامین C را اضافه کنید؟ روش‌های استفاده بهتر از این محصول مفید را در ادامه خواهیم گفت.

همیشه بعد از شستن صورت خود به استفاده از سرم ویتامین C اولویت دهید، به این ترتیب، اجازه می‌دهید مواد مفید سرم ویتامین C به طور عمیق جذب پوست‌تان شود. به این ترتیب بقیه کرم‌ها، سد جذب مواد سرم نخواهند شد. یادتان باشد مواد ارزشمند موجود در سرم ویتامین C برای پوست، عمیقاً به پوست‌تان نفوذ می‌کنند.

نیازی نیست مرحله‌ مرطوب کردن پوست را که خیلی دوست دارید، کنار بگذارید. فقط، ابتدا سرم را روی پوست‌تان بمالید، این سرم از جذب مرطوب کننده به پوست‌تان جلوگیری نمی‌کند.

بعد از شستشوی پوست خود، مقدار کمی از سرم را روی دست‌های خود بریزید و آن را با کمک انگشت‌هایتان، به طور یکنواخت روی پوست صورت بمالید.

 بهترین سرم ویتامین C موجود در بازار :

سرم ویتامین c ترواسکین  این سرم حاوی  ویتامین های C, E بوده که منبع غنی مواد مغذی پوست نیز به شمار می رود. این سرم به کلاژن سازی پوست کمک کرده و از استفاده مداوم از آن از افتادگی پوست نیز جلوگیری می نماید. در ادامه به مزایای استفاده این سرم نیز می پردازیم:

 • جوانسازی و رفع آثار پیری پوست
 • کاهش شکستگی های پوست
 • کوچک تر شدن منافذ پوست
 • سفت شدن چشمگیر پوست
 • افزایش شفافیت و شادابی پوست

برای نتیجه بهتر این نکات را به خاطر داشته باشید

اگر پوست‌تان حساس است. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد از شستشوی صورت خود (یعنی قبل از استفاده از سرم) صبر کنید. اگر با پوست خیس، از محصولاتی که پایه‌ فرمولاسیون آنها آبی است، استفاده کنید. احتمال ایجاد التهاب پوستی بیشتر می‌شود. اگر هم پوست‌تان کاملاً خشک شده باشد، سرعت نفوذ دارو کمتر می‌شود.

مطمئن شوید تاریخ مصرف محصولی که استفاده می‌کنید، نگذشته باشد. اگر محصول تیره شده است یا رنگش عوض شده است به این معنا است که ویتامین C اکسید شده است. با این وجود، سرم هنوز قابل استفاده است. اما، همان فواید خود را ندارد.استفادۀ منظم از سرم ویتامین C برای پوست و مداومت در آن، کلید تأثیرگذاری بیشتر آن است، پس حتماً آن را به برنامه‌ی شبانه خود اضافه کنید.

سرم را بعد از شستن پوست و قبل از مرطوب کننده استفاده کنید.

اگر سرم ویتامین سی بعد از لایه‌برداری پوست استفاده شود، عمیق‌تر جذب پوست‌تان می‌شود. اما اگر پوستتان حساس است، نیازی نیست در این مرحله لایه برداری انجام دهید.

 

مطالب مرتبط