آرشیو بلاگ

چگونه مژه های بلند و پر پشتی داشته باشیم؟

مژه های بلند و پرپشت 97978855666332255441

مژه های بلند و پشت به عنوان یکی از معیارهای زیبایی در نظر گرفته می شود و داشتن  مژه های بلند و پرپشت خواسته هر خانمی است. مژه ها علاوه بر اینکه شما را زیبا جلوه می دهند، نقش عمده ای در جلوگیری از آسیب دیدگی چشم ها در برابر گرد و غبار، آلودگی ها و سایر ذرات خارجی ایفا می کنند. به همین دلیل است که شما باید مراقبت از مژه های خود را در برنامه های روزانه خود قرار دهید.

به طور کلی، ممکن است ۹۰-۱۶۰ مژه در ۵-۶ ردیف در پلک بالا وجود داشته باشد. این مژه ها ممکن است ضخیم یا نازک و بلند یا کوتاه باشند که به همان اندازه برای محافظت از چشم شما تجهیز شده اند. با این حال، مردم، به ویژه زنان، اغلب تمایل به داشتن مژه های بلند وپرپشت دارند تا بتوانند بر زیبایی خود بیافزایند. حال سوال اینجاست که چگونه می توانیم مژه های بلند و پرپشت داشته باشیم، در پاسخ بایستی گفته شود که راز داشتن مژه های بلند و پرپشت در تغییرات سبک زندگی، انجام برخی مراقبت های روزانه، و استفاده از چند داروی طبیعی است که در این مقاله قصد داریم آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

مژه های بلند و پرپشت 97978855666332255441

علل نازک و کوتاه شدن مژه چیست؟

قبل از بررسی راز داشتن مژه های بلند و پرپشت، دانستن عواملی که بر مژه های شما تأثیر منفی می گذارند، ضروری است تا با انجام اقداماتی از آنها جلوگیری کرده و نهایتا آنها را بهبود ببخشید.

این عوامل دخیل  نازک و کوتاه شدن مژه ها عبارتند از:

افزایش سن: حتی اگر شما مژه های بلند و پرپشت داشته باشید با گذر زمان و با افزایش سن به دلیل روند طبیعی پیری نازک می شوند.

یائسگی: تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی، مانند سطوح پایین استروژن، می تواند باعث آسیب به فولیکول مو شود که اغلب باعث نازک شدن و افتادن مژه ها می شود.

برخی شرایط پزشکی: اگر مشکلات تیروئید، تریکوتیلومانیا، اگزما یا پسوریازیس دارید، مژه های شما نازک یا کوتاه تر می شوند.

شیمی درمانی: داروهای شیمی درمانی باعث ریزش شدید مو از جمله موهای مژه و ابرو می شوند.

استفاده از اکستنشن مژه: استفاده زیاد از اکستنشن مژه می تواند سلامت مژه های طبیعی شما را تحت تاثیر قرار دهد زیرا چسب مورد استفاده برای چسباندن اکستنشن ممکن است باعث سوزش یا آسیب شود. چسب مملو از مواد شیمیایی است که ممکن است باعث سوزش، قرمزی و التهاب شود که همه آنها می تواند در دراز مدت باعث ریزش مژه های بلند و پرپشت شما شود.

پاک نکردن آرایش چشم قبل از خواب: باقی ماندن آرایش در طول شب می تواند بر سلامت پوست شما تأثیر بگذارد و منجر به ریزش مژه و عفونت های باکتریایی شود، پس یکی از راههای مراقبت از مژه ها پاک کردن آرایش آن ها قبل از خواب است که نباید از آن  غافل شوید.

چگونه مژه های بلند و پرپشت داشته باشیم؟

یکی از راه های بلند و پرپشت شدن مژه ها روی آوردن به دارو درمانی است که البته بیشتر برای افرادی که از مشکلات سلامتی رشد مژه هایشان گله دارند، و با تجویز پزشک توصیه می شود.

بیماتوپروست: در واقع بیماتوپروست محلولی است که به طور کلی برای درمان علائم گلوکوم مورد استفاده قرار می گیرد. این محلول برای مژه های فوقانی به کار می رود و باعث پرپشت تر، بلندتر و تیره تر شدن مژه ها می گردد. طوری که مشاهدات نشان داده است که استفاده منظم از بیماتوپروست به عنوان قطره چشم در بیماران مبتلا به گلوکوم در ۴۲٫۶ درصد موارد باعث رشد مژه  آنها نیز می شود.

مکمل های بیوتین: بیوتین با افزایش جریان خون در مژه ها، به رشد مژه ها و کاهش خشکی آنها کمک کرده و مژه های بلند و پرپشت را به شما هدیه می دهند.

 

مژه های بلند و پرپشت +8+68+6789689687895496459549595894797489748956

 

تغییر سبک زندگی برای داشتن مژه های بلند و پرپشت

در اینجا چند تغییر در شیوه زندگی، نکات و راهکارهایی وجود دارد که می تواند به شما برای داشتن مژه های بلند و پرپشت کمک کنند.

 

ماساژ چشم

یکی از ترفندهای پرپشت کردن مژه ها ماساژ ملایم پلک ها با انگشتان است که می تواند با افزایش گردش خون در ناحیه مورد نظر در تغذیه و رشد مژه ها موثر واقع شود.

استفاده از روغن کرچک

استفاده از روغن کرچک می تواند کمک موثری برای رسیدن به  مژه های بلند و پرپشت داشته باشد. روغن کرچک سرشار از اسید ریسینولئیک است که باعث بهبود ریزش مو می شود، بنابراین، استفاده از روغن کرچک ممکن است با جلوگیری از ریزش مژه در افزایش ضخامت آن تاثیر بسزایی داشته باشد. قبل از استفاده از این ماده حتما روغن کرچک را با روغن نارگیل مخلوط کنید. این روغن را با یک پنبه قبل از خواب به مژه های خود بمالید و صبح آن را بشویید.

کمپرس گرم

استفاده از کمپرس گرم یکی دیگر از راههای بلند و پرپشت شدن مژه هاست. کمپرس گرم می تواند به شل شدن چشم ها و افزایش جریان خون در ناحیه کمک کرده و سلامت مژه ها را بهبود بخشد. به سادگی یک پارچه تمیز را در آب گرم فرو کرده، آب اضافی آن را خارج کرده و حدود ۵ دقیقه روی پلک های بسته قرار دهید. این درمان را چند بار در روز تکرار کنید تا برای بهره مندی از مژه های بلند و پرپشت موثر واقع شوند.

شستن مژه ها

رعایت بهداشت مژه ها برای از بین بردن ذرات مضر خارجی که ممکن است در رشد مژه ها اختلال ایجاد کنند بسیار مهم است. از یک پاک کننده ملایم و ضد باکتری برای شستن صورت و مژه های خود استفاده کنید.

برس کشیدن مژه ها

برای جلوگیری از آسیب و شکستگی، هر روز قبل از خواب مژه های خود را با مسواک برس بزنید. این همچنین به جدا شدن مژه های جمع شده کمک می کند و آنها را پرتر نشان می دهد.

مصرف رژیم غذایی سالم

یکی دیگر از راههای  مراقبت از مژه ها استفاده از رژیم غذایی سالم برای تقویت رشد مژه است. یک رژیم غذایی سالم و مغذی برای حفظ سلامت مژه ها، مانند سایر اجزای بدن ضروری است. غذاهای غنی از آهن، ویتامین ها، بیوتین، روی، اسیدهای چرب و پروتئین را در رژیم غذایی خود قرار دهید.  همچنین توصیه می شود مقدار زیادی غذای دریایی، سیر و سبزیجات برگ سبز مصرف کنید که همگی رشد مژه و رسیدن به مژه های بلند و پرپشت موثر هستند.

راه های مراقبت از مژه ها و نکات مهم در رابطه با پیشگیری از ریزش مژه

به غیر از تست و انجام روش هایی که باعث افزایش رشد مژه و بهره مندی از مژه های بلند و پرپشت می شود، رعایت بهداشت خوب و رعایت نکاتی که از ریختن، نازک شدن یا کوتاه شدن مژه ها جلوگیری می کند نیز ضروری است. نکات زیر برای جلوگیری از چنین مواردی مفید است:

از دست زدن به چشم خودداری کنید

از آنجائیکه دستان شما با سطوح مختلف آلوده تماس پیدا می کند و اغلب خاک و باکتری ها را جمع می کند. هنگامی که با دستان خود صورت خود، به ویژه چشم ها را لمس می کنید، خطر عفونت را افزایش می دهید. بنابراین، برای حفظ سلامت مژه های خود، از دست زدن به چشم خودداری کنید.

مرتب از آرایش استفاده نکنید

استفاده زیاد از آرایش چشم و ریمل می تواند مژه ها را خشک کرده و آنها را تحریک کند و در نتیجه رشد ضعیفی داشته باشد. مهم است که اجازه دهید مژه های شما تنفس کرده و بهبود یابند.

آرایش چشم خود را قبل از خواب تمیز کنید

خوابیدن با آرایش صورت یکی از بزرگترین عوامل مضر تاثیرگذار بر سلامت چشم و مژه است. اگر آرایش کل طول شب روی چشمان شما بماند ممکن است مژه هایتان ضعیف و شکننده شوند. بنابراین یکی از ترفندهای داشتن مژه های بلند و پرپشت اینست که چشمان خود را به جز در مواقع لزوم پاکیزه و بدون آرایش نگاه دارید. بنابراین، عادت کنید که آرایش چشم و صورت خود را با استفاده از پاک کننده آرایش و یک پد پنبه به درستی پاک کنید. همچنین می توانید از روغن نارگیل ارگانیک برای این کار استفاده کنید.

 

مژه های مصنوعی خود را به آرامی بردارید

اکثر مردم مژه مصنوعی خود را می کشند تا آنها را از مژه های خود جدا کنند و فشاری بر مژه های خود وارد میکنند که ممکن است به آنها آسیب برساند. روش مناسب برداشتن ملایم مژه مصنوعی استفاده از آب میسلار یا پاک کننده های آرایش است.

در پایان اینکه داشتن مژه های بلند و پرپشت مسئله بعیدی نیست و هر کسی تنها با رعایت یکسری نکات آرایشی بهداشتی می تواند از این آیتم زیبایی خود لذت برده و آن را به رخ دیگران نیز بکشد.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *