آرشیو بلاگ

چگونه خطوط و چین و چروک صورت را بدون بوتاکس کاهش دهیم؟

کاهش چین و چروک 4968445454545475

با استفاده از این روشهای تأیید شده توسط متخصص پوست، به بازگشت پوست خود به درخشش جوانی کمک کنید.

شما به هر کسی که بخواهد بوتاکس یا سایر داروهای تزریقی مانند فیلر ژویدرم را انجام دهد احترام می گذارید اما هنوز آنجا نیستید و شما این درمان زیبایی را تجربه نکرده اید، شاید شما هرگز نخواهید آنر ا تجربه کنید  زیرا نمی توانید درد سوزن ها را تحمل کنید یا قیمت آنها باعث می شود این گزینه های کاهش چین و چروک از بودجه شما خارج شود. با این وجود، طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) ، تزریق سم بوتولینوم به طور متوسط ۳۹۷ دلار هزینه دارد.

کاهش چین و چروک 4968445454545475

خوشبختانه  به غیر از تزریق بوتاکس، کارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای پوست خود انجام دهید تا خطوط و چین و چروک های ظریف را به حداقل برسانید.

در اینجا پنج مورد از موارد کاهش چین و چروک بدون انجام بوتاکس برای بررسی وجود دارد:

از ضد آفتاب، محصول ضد پیری استفاده کنید

باور کنید یا نکنید، اما هر روز باید کرم ضد آفتاب استفاده کنید، چه هوا آفتابی باشد، چه ابری و چه طوفانی. ضد آفتاب مهمترین محصول ضد پیری است که می توانید استفاده کنید زیرا نود درصد پیری پوست ما ناشی از آفتاب است.

اگرچه پیشگیری بهترین استراتژی در مورد پیری است، SPF روزانه کارهای بیشتری انجام می دهد. طی یک بررسی گشترده پس از استفاده از کرم ضد آفتاب SPF 30 با طیف گسترده ای روزانه به مدت یک سال، عکس های قبل و بعد از رنگ شرکت کننده نشان داد که بافت، وضوح و رنگ آمیزی پوست تا ۵۲ درصد بهبود یافته است.

۲٫Retinoids ، Superheroes Ultimate Skump-Plumping و Firming را امتحان کنید

در میان تمام محصولات موجود، اگر محصول مراقبت از پوست برای خرید دارید آن را به رتینوئید تبدیل کنید زیرا یک ضد آفتاب روزانه و رتینوئید شبانه می تواند از نیاز به مواد تزریقی مانند بوتاکس جلوگیری کند، حتی مصرف آن در کاهش چین و چروک فوق العاده موثر است.

اکنون که متقاعد شده اید و به طور مرتب روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید، اجازه دهید بیشتر درباره رتینوئید صحبت کنیم. رتینوئیدها مشتقات ویتامین A هستند که می توانند کلاژن ، پروتئین سازنده ساختار حمایت کننده پوست را افزایش دهند. این پروتئین می تواند باعث کاهش خطوط و چین و چروک شود.آنها همچنین تعداد سلولهایی را که در پوست ما کلاژن ایجاد می کنند (فیبروبلاست نامیده می شود) افزایش می دهند و آن را پرتر و محکم تر نگه می دارند.

پس از شروع مصرف یک رتینوئید موضعی، بهبود و شادابی پوست چندین هفته طول می کشد، بنابراین صبور باشید.

همچنین احتمال دارد رتینوئیدها برای پوست شما تحریک کننده باشند، در آن صورت متخصصان پیشنهاد می کنند که یک شب در میان از آن استفاده کنید و بعد از آن مرطوب کننده به صورتتان بزنید.

و اگر باردار هستید، در مورد استفاده از رتینوئید مکث کنید، این محصول مراقبت از پوست در برخی تحقیقات با نقایص مادرزادی همراه بوده است  اگرچه طبق تحقیقات اخیر، مطالعات بیشتری لازم است.

۳٫برای لیزر درمانی ، روشی بدون استفاده از سوزن برای مقابله با پیری پوست خود برنامه ریزی کنید

برخی از افراد می خواهید روشهای زیادی را امتحان کنند اما هرگز نمی خواهند سراغ سوزن بروند. از متخصص پوست خود بپرسید که آیا یکی از لیزرهای موجود برای پوست شما مناسب است یا خیر. لیزرها بسیاری از کارها را انجام می دهند، از جمله کاهش لکه های قهوه ای و رگ های خونید و بازسازی و افزایش تولید کلاژن.

کاهش چین و چروک 68569868989798

در حالی که لیزرهای دیروز پوست را عصبانی و قرمز آتشین می کردند، اکنون آنها پیچیده تر هستند و می توانند به آرامی دوباره ظاهر شوند در حالی که آسیب کمتری به پوست وارد می کنند. لیزرهایی که  برای کاهش علائم پیری مناسب هستند شامل PicoSure و Clear + Brilliant است. پزشکان یکی از این موارد را برای بیماران انتخاب می کنند. آنها هرکدام مزایای خود را دارند و پزشک اغلب در بازدیدهای مختلف استراتژی های مختلفی را جایگزین می کند.

لیزر با وجود اینکه هزینه بالاتری نسبت به بوتاکس و سایر روش های درمانی کاهش چین و چروک دارد اما آنها می توانند کارهایی را انجام دهند که تزریق نمی تواند، مانند هدف قرار دادن تغییر رنگ پوست! با پزشک خود در مورد اهداف خود صحبت کنید، شاید با توجه به مشکل پوستی تان، کاندیدای مناسبی برای یکی از لیزرهای موجود در بازار باشید.

۴٫در مورد میکرونیدلینگ ،که می تواند جای زخم ها و چین و چروک های صاف را از بین ببرد، از متخصص پوست خود بپرسید

یکی از روندهای اصلی مراقبت از پوست، میکرونیدلینگ است. میکرونیدلینگ یک روش کم تهاجمی است که می تواند چین و چروک و زخم را درمان کند. همچنین بر اساس مطالعه کوچکی که در آگوست ۲۰۱۹ در جراحی پوست منتشر شد، برای افرادی که دارای پوست تیره هستند نیز می تواند بسیار مناسب باشد زیرا در مقایسه با دستگاههای دارای لیزر و نور، احتمال ایجاد هیپرپیگمانتاسیون کمتر است.

دستگاه شبیه غلتک در بیرون با سوزن های ریز ریز قرار گرفته است. سپس در سطح پوست غلتیده و سوزن ها به لایه های بیرونی آن نفوذ می کنند. این خارها باعث بهبود روند بهبود پوست می شوند و تولید کلاژن را تقویت می کنند.

افرادی که از آن استفاده می کنند می گویند این روش درمانی – زیبایی بدون درد است و شما حتی می توانید این غلطک های پوستی را برای استفاده در خانه خریداری کنید، اگرچه نتایج به اندازه آنچه از مطب متخصص پوست مشاهده می کنید قابل توجه نخواهد بود، اما رضایت بخش است.

۵ .از مکمل های غذایی استفاده کنید، که می تواند به مبارزه با چین و چروک کمک کند

همراه با روش های محافظت در برابر آفتاب و پوست، برخی از مکمل های پوستی وجود دارند که دارای مزایای تحقیق هستند. به عنوان مثال  در یک مطالعه کنترل شده با پلاسبو دوسوکور که در ژوئیه ۲۰۱۹ مجله Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology منتشر شد، شرکت کنندگانی که یک مولتی ویتامین صبحگاهی و شبانه مصرف کردند، در مقایسه با گروه دارونما پس از سه ماه کاهش قابل توجهی در ظاهر چین و چروک داشتند. . این مکمل ها حاوی ویتامین های آنتی اکسیدان A ، C ، D3 و E و انواع مواد معدنی، اسیدهای چرب ضروری و اسیدهای آمینه بودند.

به همین ترتیب در مطالعه دیگری که در دسامبر ۲۰۱۳ در داروسازی و فیزیولوژی پوست منتشر شد، افرادی که از پپتیدهای کلاژن استفاده می کنند پس از چهار هفته در مقایسه با دارونماها از کاهش چین و چروک های اطراف چشم بهره مند شدند و بعد از هشت هفته پوست آنها مقدار بیشتری کلاژن و الاستین ایجاد کرده بود.

گفته می شود  تحقیقات زیادی در مورد مکمل های کلاژن در انسان ها انجام نشده است، زیرا قبل از توصیه به مطالعات بیشتری نیاز است.

کاهش چین و چروک 528955967897897897

۶٫از یک رژیم غذایی سالم و سبک زندگی، دو مورد لازم برای داشتن پوست خوب پیروی کنید

وقتی صحبت از عادت های هوشمند مراقبت از پوست می شود، هیچ جایگزینی برای رژیم غذایی سالم و سبک زندگی درست وجود ندارد. در مبارزه برای جلوگیری از خطوط و چین و چروک ها، عادت های روزانه شما  بسیار مهم است. سیگار کشیدن، کم تحرکی و رژیم غذایی حاوی غذاهای شیرین با توجه به افزایش مارکرهای محصولات نهایی پیشرفته گلیاسازی (AGEs) مرتبط است. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به طور منظم به ورزش ادامه دهید، یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و از مصرف دخانیات به شدت پرهیز کنید.

مطالعه دیگری که در ماه مه ۲۰۱۹ در ژورنال آکادمی پوست آمریکا منتشر شد، نشان داد که خوردن میوه، سبزیجات زرد (این مواد حاوی آنتی اکسیدان های قوی به نام کاروتنوئیدها هستند) و سویا و دوری از گوشت قرمز باعث چروک شدن پوست زنان در طول زمان می شود . از سوی دیگر، فعال ماندن ممکن است به کاهش خطر چاقی و دیابت و همچنین کاهش استرس؛ همه عواملی که منجر به پیری در سنین پایین می شود، کمک کند.

یک کار دیگر: خواب کافی و با کیفیت داشته باشید. خواب مفید برای بزرگسالان  هفت تا نه ساعت خواب در هر شب است. در تحقیقی که در ژانویه ۲۰۱۵ در زنان بالینی و قفقازی منتشر شد  کسانی که به عنوان “خواب خوب” شناخته می شوند پیری پوست کمتری دارند و پوست آنها پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب بهتر بهبود می یابد. آنها فکر می کردند که جوان تر به نظر می رسند و هیچ کس نمی توانست این موضوع را منکر شود!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *