آرشیو بلاگ

چگونه با دستگاه پلاسما پن به جنگ پیری پوست برویم

دستگاه پلاسما پن 564654897845214

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “


 

همانطور که می دانید ماده در طبیعت به صورت سه فاز جامد، مایع و گاز یافت وجود دارد. پلاسما حالت چهارم ماده است که مربوط به فاز فوق بحرانی است. این ماده شامل سیالی از گاز و مایع  پرانرژی و پرحرارت است که به محض تماس با ماده دیگر به سرعت سرد می شود. با توجه به خواص پلاسما، کاربردهای ویژه ای در تکنیک های زیبایی و درمان پیدا کرده است. در روش درمانی پلاسما تراپی به هیچ وجه از جراحی با تیغ و برش خبری نیست. این عمل با استفاده از دستگاه هایی مانند پلاسما پن انجام می شود. در این روش تنها قسمت سطحی از پوست مورد نظر توسط  پلاسما به سرعت از حالت جامد به گاز تبدیل می شود. از دستگاه پلاسما پن جهت درمان بدون جراحی لکه ها، رفع چین و چروک، افتادگی و شلی پوست، رفع پف پشت پلک و… استفاده می شود.

پلاسما تراپی چیست؟

پلاسما تراپی روشی است که با استفاده از پرتوهای پلاسما و ایجاد شار الکترونی برای لیفت پوست عمل می کند. برای انجام پلاسما تراپی، ابتدا سطح مورد نظر را کاملا پاکسازی کرده و در صورت نیاز از بی حسی موضعی استفاده می کنند. سپس دستگاه پلاسما تراپی بر روی سطح پوست کشیده می شود و نقطه های ریز و نزدیک به هم را ایجاد می کند. پرتوهای پلاسمای ایجاد شده با جریان بسیار کم لایه سطحی پوست را سوزانده و باعث ایجاد گرما در لایه اپیدرم می شوند. گرمای ایجاد شده گاز بین دستگاه و پوست را یونیزه کرده و پوست بخش مورد نظر از جامد به گاز تبدیل می شود. به این ترتیب لایه های زیرین پوست آب خود را از دست داده و حالت جمع شدگی پیدا می کنند. علاوه بر این، کلاژن های لایه زیرین نیز تحریک شده و با تولید کلاژن های بیشتر باعث جوانسازی پوست می شوند.

دستگاه پلاسما پن 564654897845214

دستگاه پلاسما چگونه عمل می کند؟

زیبایی و جوانی پوست اهمیت بسیاری زیادی به ویژه در بین بانوان دارد. چنانچه شما هم به دنبال راهی برای داشتن پوستی زیباتر و جوان تر هستید، ما دستگاه پلاسما پن را به شما پیشنهاد می کنیم. دستگاه پلاسما پن بر اساس یونیزه شدن گازها در هوا کار می کند. در فاصله مناسبی از پوست اکسیژن و نیتروژن با هم مخلوط می شوند. پس از آن انرژی الکتریکی ساکن باعث فوران پلاسما می شود که با حرارت بر روی پوست تخلیه می شود. سپس منافذ پوست باز شده در نتیجه پلاسما یا آب اضافی بخار می شوند و با به کارگیری تکنیک درست فیبروبلاست، پوست جمع شده و سفت می شود. به دنبال مراقبت های پس از درمان پوست های اضافی به صورت شوره درآمده و می ریزند. دستگاه پلاسما پن در زمینه زیبایی و جوانسازی پوست کاربردهای مختلفی داشته و روشی موفق و محبوب است.

کاربردهای دستگاه پلاسما پن

دستگاه پلاسما پن در بلفاروپلاستی، لیفت پلک، از بین بردن انواع خال، لکه، زگیل و ریموو کردن تتو مورد استفاده قرار می گیرد. اصلی ترین تفاوت دستگاه خال بردار با پلاسما پن قدرت در آن است که دستگاه خال بردار تنها به لایه سطحی پوست دسترسی پیدا دارد؛ در صورتی که عمق اثر دستگاه پلاسما پن به درمیس نیز می رسد و تاثیر بیشتری در برداشتن خال و زگیل و … دارد. بسته به نوع درمان، از قدرت های مختلف دستگاه استفاده می شود. برای اصلاح افتادگی پلک ۲-۳ جلسه درمان مناسب می باشد. پلاسما پن بیوتی مانستر از محصولات درمیس پیشنهاد ما به شماست. برخی از کاربرد های این دستگاه عبارتند از:

 • برداشتن خال و لک های پوستی
 • انجام بلفاروپلاستی
 • درمان اسکار و آکنه
 • درمان خطوط و چروک های دور دهان، پیشانی و دور چشم
 • درمان افتادگی پلک
 • جوانسازی پوست

چگونگی استفاده از دستگاه پلاسما پن

در این روش درمانی هیچ نیازی به جراحی نیست و روشی کاملا غیرتهاجمی است. نوک پلاسما انرژی دستگاه را منتقل می کند. هنگام استفاده از دستگاه پلاسما پن، سوزن دستگاه باید ۲-۳ میلی متر با پوست فاصله داشته باشد. باید همواره فاصله مناسب نوک دستگاه تا پوست حفظ شود تا دستگاه بتواند عملکرد درست و مناسبی بر روی پوست داشته باشد. هر چند که در صورت برخورد نوک دستگاه با پوست به خاطر حفظ پوست دستگاه به طور خودکار خاموش می شود. اما نباید فراموش کرد که نزدیکی بیش از حد به پوست می تواند برای پوست آسیب زا باشد. بهتر است قبل از  استفاده از دستگاه، بر روی ناحیه مورد نظر کرم بی حسی بزنید. توصیه می شود از ژل آلوئه ورا برای ترمیم استفاده کنید. رگ های خونی و عصب ها در لایه SMAS قرار گرفته اند. عمق اثر پلاسما پن تا درمیس بوده و به آن ها آسیب نمی رساند.

تفاوت دستگاه پلاسما پن و پلاسما جت

هر دو دستگاه پلاسما پن و پلاسما جت  موارد درمانی مشابه یکدیگر را دارند. تنها تفاوتی که وجود دارد این است که که دستگاه پلاسما پن به صورت وایرلس و کار کردن برای پزشک را راحت تر می کند. علاوه بر این به دلیل سبکی دستگاه، پزشک تسلط بیشتری خواهد داشت. تمامی تنظیمات دستگاه بر روی خود پلاسما پن قرار گرفته است. دیگر خبری از ال سی دی چند اینچی نیست. این دستگاه بر روی اصل گاز یونیزه شده در هوا کار می کند. در فاصله مناسب از پوست (منطقه درمان شده)، اکسیژن و نیتروژن با هم مخلوط می شوند. پس از آن انرژی الکترواستاتیک پریزیمی را تولید می کند که بر روی پوست با ترمال ها تخلیه می شود. در این هنگام منافذ پوست باز می باشد، پلاسما و یا اکسیژن اضافی تبخیر می شود و با تکنولوژی فیبروبلاست مناسب به انقباض پوست می رسیم.

انرژی پلاسما چگونه باعث جوانسازی پوست می شود؟

در بالا با روش استفاده دستگاه پلاسما پن آشنا شدید. تنظیمات انرژی پایین دستگاه معمولا برای جلوه های سطحی، مانند اصلاح تغییر رنگ، جوانسازی بافت و از بین بردن خطوط استفاده می شود. درمان های کم انرژی اغلب حدود  ۳ بار در هفته تکرار می شوند. درمان با انرژی بالا همچنین می تواند به طور چشمگیری چروک ها، زخم های آکنه را بهبود بخشد. درمان انرژی بالا عمیق تر در داخل پوست نفوذ می کند. به علاوه واکنش قوی تر و بهبودی و نتایج سریع تر و ساخت مجدد کلاژن، سفت شدن و شکل گیری پوست را ایجاد می کند. بالا بردن پلک با استفاده از دستگاه پلاسما پن، انقلابی در زمینه زیبایی و جوانسازی  است. درمان پلاسما شامل بسیاری از نقاط قوس پلاسما می شود که از هم جدا شده اند و می توان در پلک بالا، پایین و یا هر دو پلک  از آن استفاده کرد.

دستگاه پلاسما پن 789789764565121202458

مزایای پلاسما تراپی

می توان گفت اساسی ترین هدف پلاسماتراپی ،‌جوانسازی پوست است. البته نقش این روش درمانی را در بهبود مشکلات پوستی را نمی توان نادیده گرفت. رفع افتادگی پلک بالا و پایین، از بین بردن خط و چروک های ریز اطراف چشم یا اطراف دهان و دیگر نواحی چین و چروک دار صورت نیز از کاربردهای این متد به حساب می آیند. برخی از مزایای پلاسما تراپی عبارتند از:

 • خطر انجام آن بسیار کم است.
 • دوره بهبودی کوتاه مدتی دارد.
 • نیازی به ایجاد برش در پوست ندارد.
 • نیازی به بخیه نمی باشد.
 • به نازک شدن پوست منتهی نمی شود.
 • قیمت مناسبی دارد.
 • عوارض جانبی چندانی ندارد.
 • متدی عالی ، آسان و سریع به شمار می آید.
 • کمترین میزان مراقبت پس از درمان را دارد.
 • بدون خونریزی و عوارض بیهوشی می باشد و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود.
 • دوام و ماندگاری نسبتا خوبی دارد.
 • طی درمان از هیچ جریان الکتریکی استفاده نمی شود.

پلاسما تراپی علاوه بر جوانسازی پوست چه کاربردهایی دار؟

 • پلاسما تراپی بینی
 • لیفت بینی
 • جوان سازی دست ها
 • برطرف کردن کیسه های چربی چشم و رفع پف زیر چشم
 • درمان رگ های سطحی پوست و یا رگ های عنکبوتی
 • برطرف کردن آکنه فعال در بزرگسالان و یا جای زخم های طبیعی و یا ناشی از جراحی

همگی از دیگر کاربردهای این متد درمانی به حساب می آیند. ضمن اینکه از این روش برای محو تتوهای آرایشی نیز استفاده کرد. بدین صورت که با نفوذ پلاسما و حرارتش به لایه درم درست همان جایی که رنگدانه های تتو در آن قرار گرفته اند، این رنگدانه ها آسیب دیده وبه مرور پوست بازسازی شده و رنگ ها را از بدن پس داده و به نوعی بیرون می کند. گاهی از پلاسما تراپی برای حجم دادن لب ها نیز استفاده می شود. این کار با سفت کردن اطراف لب و حجیم سازی آنها اتفاق می افتد.

کلام آخر

آنچه گفته شد درباره دستگاه پلاسما پن و پلاسما تراپی به منظور جوانسازی پوست و رفع مشکلات پوستی بود. عملکرد پلاسما تراپی شباهت زیادی به لیزر لایه بردار دارد. در هر دو روش با هدف گیری سلول های پوستی خاصی آنها را از بین برده و مجددا احیا می کند. بطور کلی نتیجه تمام این اتفاقات تجدید سلول ها ی پوست و جوانسازی می باشد. فرآیند پلاسما تراپی، بدون بیهوشی و تنها با بی حسی موضعی انجام می شود. لازم است به مدت ۳۰ دقیقه منتظر ماند تا بی حسی اثر کند بعد از آن فرآیند درمان بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه زمان می برد. پس از درمان ‌ نیازی به استراحت نیست. می توان در همان روز یا نهایت یک روز بعد از پلاسما ، به سر فعالیت های کاری و روزمره خود بازگشت. تا ۲۴ ساعت امکان شستشوی ناحیه درمان شده وجود ندارد. همچنین نباید پوست های جدا شده را کند، باید صبور باشید تا زخم ها خود ترمیم شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *