آرشیو بلاگ

 چه روغن های گیاهی برای انواع پوست خشک ، حساس و چرب استفاده کنیم ؟

روغن های گیاهی برای پوست 516754321465

استعمال روغن های گیاهی از دیرباز مورد توجه بوده است روغن های صورت بنا به دلایلی یک محصول زیبایی محبوب هستند. آنها می توانند برای انواع مختلف پوست استفاده شوند! چه پوست شما خشک، حساس یا چرب باشد، یک روغن صورت وجود دارد که برای شما مفید است. در این پست، نکاتی را در مورد نحوه استفاده از روغن های صورت برای هر نوع پوست به شما می دهیم و برخی از روغن های مناسب هر نوع پوست را برای شما نیز معرفی می کنیم

مزایای استفاده از روغن های گیاهی صورت در روتین مراقبت از پوست شما چیست؟

مهمترین مرحله در روتین مراقبت از پوست، مرطوب کردن پوست است. از آنجا که رطوبت پوست بخار می شود  و از طرفی هم  بعد از هر بار شستشوی دست و صورت نیز چربی طبیعی پوست از بین می رود. اما برای این کار نیاز است که محصولی برای تامین چربی رطوبت پوست نیز انتخاب شود. مرطوب کننده ها  به دلیل وجود چربی خود می توانند از بخار شدن رطوبت های نیز جلوگیری نمایند.  اما  بسیاری از افراد روغن ها  را برای اثر مرطوب کنندگی و خاصیت ارتجاعی، روال روزانه مراقبت از پوست خود انتخاب می کنند. به طور معمول روغن عمدتاً از مولکول های بزرگ تشکیل شده است، اما مسدود کننده نیست.

انسداد روغن با توانایی آن در ایجاد سدی بر روی پوست تعیین می شود که از دست دادن آب جلوگیری می کند. به همین دلیل است که روغن ها اغلب در محصولات پوست های خشک استفاده می شوند. در حالی که خواص انسدادی مهم هستند، چیزی که روغن های صورت را برای پوست بسیار مفید می کند، توانایی آنها برای نفوذ به لایه های بالایی پوست است. این به روغن اجازه می دهد تا مواد مغذی خود را مستقیماً به جایی که بیشتر مورد نیاز است برساند.

روغن های گیاهی صورت با پوست شما چه می کند:

 • پوست را مرطوب می کند
 • التهاب را کاهش می دهد
 • به درمان بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس کمک می کند
 • آفتاب سوختگی را تسکین می دهد
 • ظاهر اسکار آکنه را کاهش می دهد
 • از خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری می کند

روغن های گیاهی 8976453545312

چگونه روغن های گیاهی صورت بمالیم؟

زیبایی روغن های صورت در این است که هنگام استفاده همراه با تکنیک ماساژ صورت، همراه می باشد. روغن را با حرکت در جهت رو به پایین و بالا به صورت ماساژ دهید  شما می توانید با اسفاده از جیدرولر نیز این کار را انجام دهید و به زیرا تخلیه مواد سمی از غدد لنفاوی خود نیز کمک کنید. شما می توانید آن را برای هر قسمت از بدن ( انتهای موها یا ناخن ها ) خود که به مواد مغذی اضافی نیاز دارید استفاده کنید.

چه زمانی باید روغن گیاهی صورت بزنید؟

بهترین زمان برای استفاده از روغن صورت، بعد از پاکسازی و تونینگ، اما قبل از استفاده از مرطوب کننده است. این به روغن اجازه می دهد تا بدون رقیق شدن توسط سایر محصولات به عمق پوست نفوذ کند. اگر پوست چرب دارید، ممکن است بخواهید فقط چند قطره روغن صورت را عصر قبل از خواب بمالید تا در طول شب زمان جذب داشته باشد. برای پوست های خشک می توانید روغن صورت را صبح و شب بمالید. برای پوست های حساس، می توانید با استفاده از روغن صورت یک بار در روز شروع کنید تا ببینید پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد.

روغن های گیاهی 0564685346520

مراقبت از پوست خشک مرطوب کننده

وقتی روغن های گیاهی  صورت را قبل از مرطوب‌کننده می‌زنید، اجازه می‌دهید تا روغن به عمق پوست نفوذ کند بدون اینکه توسط سایر محصولات رقیق شود. با این حال، بسته به نوع پوست شما، اکثر روغن ها جایگزین مرطوب کننده ها می شوند، بنابراین باید آخرین محصولی باشد که قبل از SPF روی پوست استفاده می کنید. یعنی، پوست‌های چرب‌تر ممکن است به جای استفاده از هر دو یک‌جا از روغن صورت یا مرطوب‌کننده استفاده کنند.

چگونه روغن گیاهی صورت را متناسب با پوست خود انتخاب کنیم؟

انواع مختلفی از روغن های صورت در بازار وجود دارد که هر کدام ترکیب منحصر به فرد خود را دارند. این روغن ها را می توان از انواع روغن های مختلف گیاهی و مغزی مانند روغن جوجوبا، روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن گل رز، روغن خار دریایی و روغن هسته انگور تهیه کرد. هر کدام از این روغن ها مجموعه ای از مزایای خاص خود را دارند، بنابراین مهم است که روغنی را انتخاب کنید که متناسب با نوع پوست شما باشد.

روغن های گیاهی صورت برای پوست های خشک

اگر پوست خشکی دارید، به دنبال روغنی باشید که سرشار از اسیدهای چرب ضروری مانند روغن جوجوبا یا روغن آرگان باشد. این روغن ها به پرکردن روغن های طبیعی پوست شما و جلوگیری از از دست رفتن رطوبت کمک می کنند. روغن های صورت که باید امتحان کنید:

 • روغن جوجوبا
 • روغن آرگان
 • روغن نارگیل
 • روغن آووکادو

روغن جوجوبا برای پوست 3217451135210

روغن های صورت برای پوست های حساس

اگر پوست حساسی دارید، به دنبال روغنی باشید که حاوی آنتی اکسیدان بالایی باشد مانند روغن گل سرخ یا روغن خولان دریایی. این روغن ها به محافظت از پوست شما در برابر آسیب های محیطی و آرام کردن التهاب کمک می کنند. روغن های صورت که باید امتحان کنید:

 • روغن گل رز
 • روغن بابونه
 • روغن مارولا

روغن های صورت برای پوست های چرب

اگر پوست چرب دارید، به دنبال روغنی باشید که بافت سبکی دارد مانند روغن هسته انگور یا روغن فندق. این روغن ها به تنظیم تولید سبوم و کاهش ظاهر منافذ کمک می کنند. روغن های صورت که باید امتحان کنید:

 • روغن درخت چای
 • روغن هسته انگور
 • روغن فندق
 • روغن اسطخدوس

روغن های گیاهی صورت برای پوست مختلط

اگر پوست مختلط دارید، به دنبال روغنی باشید که تعادل بین روغن های سبک و سنگین مانند روغن جوجوبا یا روغن آووکادو را داشته باشد. این روغن ها به مرطوب کردن نواحی خشک و کنترل تولید روغن اضافی در ناحیه T کمک می کنند. روغن های صورت که باید امتحان کنید:

 • روغن جوجوبا
 • آووکادو
 • روغن دانه کنف