آرشیو بلاگ

۱۰ نکته معجزه آسا برای جوانتر جلوه دادن پوست

پوست 4874874174174418748741747

پیری پوست یک روند طبیعی است که تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار دارد، که هم شامل عواملی است که می توانید کنترل کنید و هم نمی توانید کنترل کنید.

در حالی که راهی برای متوقف کردن یا معکوس کردن کامل این روند وجود ندارد، اما مواردی وجود دارد که می توانید برای کاهش سرعت آن انجام دهید. این موارد شامل درمان های زیبایی، روش های تهاجمی و اقدامات پیشگیرانه است.

 

پوست 4874874174174418748741747

 

۱۰ برای جوان‌تر نشان دادن پوست

در اینجا برخی از نکات زیبایی و ضد پیری برای سلامت پوست آورده شده است:

ضد آفتاب بزنید

خورشید از اشعه ماوراء بنفش UVساطع می کند که به عمق پوست نفوذ کرده و هم به سد پوست اپیدرم و هم به درم آسیب می رساند.

آسیب UV ناشی از آفتاب علاوه بر افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست، می تواند به ایجاد لکه های قهوه ای، لکه های قرمز و چین و چروک کمک کند. همه اینها نشانه هایی از پیری زودرس پوست است که باعث می شود پیرتر از سن خود به نظر برسید.

ضد آفتاب یکی از بهترین سلاح ها برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش است. این یک سپر محافظ است که مانع ورود اشعه ماورا بنفش به پوست می شود. ضد آفتاب باید بخشی از برنامه روزمره مراقبت از پوست شما باشد، حتی اگر در خانه بمانید یا بیرون هوا مه آلود باشد.

بهترین استراتژی این است که تا حد امکان از بیرون رفتن در طول روز خودداری کنید، به خصوص هنگامی که خورشید در اوج است، اما همه نمی توانند این کار را انجام دهند. بنابراین بهترین اقدام استفاده از کرم ضد آفتاب با طیف گسترده و ضد آب با SPF 30 یا بالاتر در تمام مناطق در معرض آفتاب است. علاوه بر این، به دنبال ضد آفتاب هایی باشید که حاوی اکسید روی یا اکسید تیتانیوم یا هر دو برای محافظت بیشتر هستند.

ضد آفتاب پس از ۲ ساعت از قرار گرفتن در معرض آفتاب از بین می رود و باید دوباره استفاده شود. حتی اگر در معرض آفتاب نیستید، حتماً بعد از شستن پوست یا تعریق شدید، ضد آفتاب را دوباره تجدید کنید.

پوست خود را به طور مناسب مرطوب نگه دارید

خشکی پوست در نهایت به صورت چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی پوست خود را نشان می دهد. این امر به اهمیت استفاده از مرطوب کننده مرغوب برای مرطوب نگه داشتن پوست به منظور جلوگیری از پیری زودرس پوست اشاره دارد. به همین دلیل است که اکثر محصولات ضد پیری مرطوب کننده ها را به عنوان ماده مخفی در ترکیب خود دارند.

به علاوه با افزایش سن، پوست با کاهش طبیعی تولید سبوم مواجه می شود  و این امر برای مرطوب سازی منظم پوست، ضرورت بیشتری دارد. هرچه زودتر شروع کنید، احتمال به تأخیر انداختن شروع پیری پوست بهتر است. پس از آسیب دیدن پوست، خنثی سازی آن غیرممکن است.

حتی می توانید مرطوب کننده های ضد پیری خریداری کنید که حاوی موادی هستند که می توانند چین و چروک و خطوط ریز را به حداقل برسانند. هنگامی که برای خرید یک مرطوب کننده اقدام می کنید، بدنبال موادی مانند اسید هیالورونیک، گلیسیرین، روغن جوجوبا، عسل مانوکا یا روغن ویتامین E باشید. حتی اگر مرطوب کننده ای با ضد آفتاب پیدا کنید که پوشش آن را در سطح وسیع و SPF 30 یا بالاتر باشد، حتی بهتر است.

متخصصان پوست توصیه می کنند مرطوب کننده را روی پوست مرطوب استفاده کنید، که به محصول اجازه می دهد برای آبرسانی بیشتر آب را در پوست به دام بیندازد.

پوست 867869398769868796+89+698

از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

آنچه می خورید روی پوست شما نشان داده می شود. مصرف یک رژیم غذایی مغذی و متعادل می تواند از  پوست شما محافظت کرده، آن را تغذیه کند و التیام بخشد تا پوست سالم و جوان باشد.

در اینجا چند توصیه غذایی وجود دارد که می تواند به روش های مختلف در به تاخیر انداختن پیری پوست کمک کند:

مقادیر کافی پروتئین مصرف کنید زیرا به ترمیم سریع بافتهای آسیب دیده کمک می کند، پروتئین واسطه بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی پوست و تأمین انرژی می شود. بسیاری از افراد از طریق رژیم روزانه خود به اندازه کافی ریز مغذی دریافت نمی کنند که می تواند ضرر بزرگی برای سلامت پوست باشد. به عنوان مثال مس گردش خون را تقویت می کند، روی به حفظ سد اپیدرمی کمک می کند، آهن باعث عملکرد مناسب آنزیم های آنتی اکسیدان در پوست می شود و سلنیوم به تخلیه مولکول های اکسیژن واکنش پذیر که باعث آسیب سلولی از طریق استرس اکسیداتیو می شوند، کمک می کند. از این رو شما باید غذاهایی را که حاوی این ریز مغذی های حیاتی هستند در یک رژیم غذایی سالم  قرار دهید.

مصرف ویتامین های A ، B ، C و E نیز یکی از موارد ضروری است، آنها در سنتز کلاژن نقش دارند، به کم رنگ شدن رنگدانه ها، کاهش التهاب،  مبارزه و ترمیم آسیب DNA و محافظت از چربی های مهم موجود در پوست کمک می کنند.

منابع بیشتری از اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کنید زیرا به شما در محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از نور، آفتاب سوختگی و سرطان کمک می کند. دانه های کتان و ماهی های آب شیرین از بهترین منابع غذایی این ماده مغذی هستند، اما می توانید آن را در طیف وسیعی از غذاهای دیگر نیز پیدا کنید.

مصرف قند تصفیه شده، چربی های ترانس و چربی های اشباع شده را محدود کنید زیرا همه آنها به التهاب پوست و آسیب سلول کمک می کنند. مصرف بیش از حد قند همچنین با افزایش غلظت محصولات نهایی پیشرفته گلیاس، که باعث پیری پوست می شوند، ارتباط دارد.

از غذاهای پروبیوتیک و پری بیوتیک استفاده کنید که سیستم گوارش را باکتری های خوبی تأمین می کند تا میکروبیوم روده سالم را حفظ کند. این باکتری های مفید هضم، ایمنی و عملکرد کلی بدن را بهبود می بخشند.

توجه: رژیم غذایی روزانه شما باید به طور ایده آل شامل ۵ وعده میوه و سبزیجات همراه با ۳ وعده غلات کامل باشد. اگر نمی توانید نیازهای تغذیه ای خود را فقط از طریق غذاها تأمین کنید، پس از مشورت با یک پزشک می توانید مصرف مکمل های غذایی مانند مکمل های کلاژن یا روغن ماهی را شروع کنید.

گواشا را امتحان کنید

برای کاهش التهاب پوست، از روش درمانی گواشا استفاده کنید.

گوا شا یک درمان چینی باستانی است که برای کمک به کاهش التهاب از کمی سنگریزه صاف یشم استفاده می کند. ابزاری که برای تراش دادن استخوان های گونه، کاهش پف زیر چشم، سفت کردن پوست، از بین بردن خطوط ریز، تسکین درد و روشن سازی پوست استفاده می شود.

در این روش درمانی، متخصصان با استفاده از ابزاری که روی پوست در حرکات کوتاه مدت ایجاد می کند، میکروسیرکولاسیون درم را بهبود می بخشند که هجوم مواد مغذی را برای ترمیم سلول و تولید کلاژن ایجاد می کند.

در هنگام ماساژ می توان از ترکیبات روغنی مانند روغن بادام و روغن نارگیل که با روغنهای اساسی مانند روغن نعناع فلفلی یا رزماری مخلوط شده اند نیز استفاده کرد.

این روش را می توانید توسط یک متخصص انجام دهید یا ابزاری را برای استفاده در منزل خریداری کنید. اگر می خواهید خودتان از آن استفاده کنید، پس یکی را با شکل و تنوع متناسب با شما بخرید. حتی با فشار ملایم  ترجیحاً در جهت جریان لنفاوی، ضربه هایی را به پوست خود بزنید.

 

پوست 8766666663879978698967896789

 

 به دنبال درمان های پوستی باشید

پیر شدن طبیعی اجتناب ناپذیر است و بسیاری از افراد این روند طبیعی را با نشاط پذیرفته اند، با این حال، برخی به دنبال روش هایی برای مدیریت ویژگی های مرتبط مانند چین و چروک پوست هستند. چندین درمان پوستی را می توان با یک متخصص در میان گذاشت، از جمله بوتاکس، پرکننده ها، هایفوتراپی، میکرونیدلینگ با فرکانس رادیویی، لیزرهای سفت کننده پوست و…

تزریق سم بوتولینوم به کاهش خطوط اخم در بین ابرو و چروک گوشه چشم کمک می کند و همچنین می تواند عضلات صورت را سفت کند.

هایفوتراپی یک روش غیرتهاجمی است که جایگزین ایمنی برای روش های جراحی مانند لیفت صورت است و تولید کلاژن را تحریک کرده، پوست را بلند و سفت تر می کند.

در میکرونیدلینگ فرکانس رادیویی، گرمای تولید شده توسط امواج رادیو فرکانس تولید کلاژن را در پوست میکرونیدل تحریک می کند.

لیزرهای سفت کننده پوست از نور مادون قرمز استفاده می کنند و پروتئین های پوستی (کلاژن و الاستین) را نیز هدف قرار می دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *