آرشیو بلاگ

همه چیز درباره ریباندینگ مو

ریباندینگ مو 96879678967896

آیا شما نیز جزوه کسانی هستید که رویای داشتن موهای صاف تر و قابل کنترل تر را دارید؟ صاف کردن روزانه موها همیشه یک گزینه سخت است، اما اگر به دنبال راه حل دائمی تر هستید، ریباندینگ مو  یا صافی دائمی مو ممکن است راه حل  مناسبی باشد. بنابراین اگر می‌پرسید «ریباندینگ مو چیست؟» به خواندن ادامه دهید!

ریباندینگ مو یک تکنیک صاف کردن مو است که اولین بار در ژاپن توسعه یافت. به همین دلیل به این تکنیک، صافی ژاپنی مو نیز گفته می شود. این تکنیک صاف کردن مو بعدها گسترش یافت و در میان جوامع آسیایی رایج شد.

نگرانی های زیادی در مورد ریباندینگ مو وجود دارد. آیا این روش صافی مو، ایمن است؟ آیا به موهایم آسیب می رساند؟ چقدر طول می کشد؟ ماندگاری ریباندینگ چقدر است؟ و … ریباندینگ مو می تواند به شما موهایی صاف و ابریشمی بدهد که برای همیشه آرزوی آن را داشتید! با این حال، قبل از انتخاب روش ریباندینگ مو، ممکن است بخواهید خود را در مورد مزایا و معایب آن مسلح کنید تا بتوانید خودتان تصمیم بگیرید که آیا ارزش این کار را دارد یا خیر!

مو یکی از بزرگترین و ارزشمندترین دارایی های زنان است. سلامت و زیبایی مو می تواند شخصیت یک زن را هنگامی که بر اساس ترجیحات او طراحی شود، نشان دهد. به همین دلیل است که چندین درمان مو برای افزایش زیبایی مو در دسترس است، از جمله ریباندینگ مو. ریباندینگ مو فرآیندی است که در آن پیوندهای طبیعی مو با استفاده از مواد شیمیایی و گرما شکسته می‌شوند، مرتب می‌شوند و دوباره به هم می‌چسبند. موج ها و فرها صاف می شوند تا موها صاف و زیبا به نظر برسند. نتیجه این فرآیند نوید موهای ابریشمی، براق و صاف را می دهد.

برخی از خانم ها وسوسه می شوند که ریباندینگ مو انجام دهند زیرا موهایشان کدر، وز و غیر قابل کنترل است. اما آیا ریباندینگ مو واقعا برای شما مناسب است؟  بنابراین قبل از اقدام به صافی دائمی مو، فواید و عوارض جانبی که ممکن است از این درمان مو تجربه کنید را بررسی کنید.

تعریف ریباندینگ مو

موهای شما توسط پروتئینی به نام کراتین تشکیل می شود که خود از نسخه های زیادی از اسید آمینه ای به نام سیستئین تشکیل شده است. این آمینو اسیدهای سیستئین می توانند با اسیدهای آمینه دیگر در ساقه مو پیوند برقرار کنند و چیزی به نام پیوند دی سولفید را تشکیل دهند. هر بار که یک پیوند دی سولفید تشکیل می شود، ساقه مو کمی خم می شود. بنابراین، موهایی که پیوندهای دی سولفیدی زیادی دارند، فر می‌شوند، در حالی که موهایی که پیوندهای دی سولفیدی کمی دارند، صاف می‌افتند.

ریباندینگ مو شامل شکستن این پیوندها بین اسیدهای آمینه و بازسازی آنها برای تغییر دائمی ساختار مو است. نتیجه، موهای صاف تر و براق تر است، که برخی افراد حفظ آن را راحت تر از فر یا موج های طبیعی می دانند.

ریباندینگ مو 96879678967896

در طول درمان ریباندینگ مو چه اتفاقی می افتد؟

درمان ریباندینگ مو با استفاده از یک شل کننده شروع می شود که یک ماده شیمیایی است که پیوندهای پروتئینی ساقه مو را از بین می برد. سپس موها با استفاده از اتوی صاف کننده مو در دمای بالا صاف می شوند. در مرحله آخر، یک خنثی‌کننده روی موها اعمال می‌شود که پروتئین‌ها را دوباره به هم متصل می‌کند و ساختار جدیدی برای ساقه مو ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل است که به این فرآیند باندینگ مجدد مو گفته می‌شود.

ریباندینگ مو بسته به طول مو بین سه تا هشت ساعت طول می کشد. در حالی که ریباندینگ مو می‌تواند موها را صاف‌تر و مدیریت آن آسان‌تر کند، درمان در این فرآیند به مو آسیب می‌زند. پس از ریباندینگ مو، مو شکننده‌تر می‌شود، بنابراین مراقبت از آن برای جلوگیری از شکستگی مهم است که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

ریباندینگ نرم چیست؟

ریباندینگ نرم تغییری در روش سنتی ریباندینگ مو است. در حالی که ریباندینگ مو معمولاً موها را کاملاً صاف می‌کند، ریباندینگ نرم به مو اجازه می‌دهد تا در انتها کمی موج داشته باشد. این کار ظاهر نرم تری را ایجاد می کند، از این رو به آن ریباندینگ نرم می گویند.

ولوم ریباندینگ چیست؟

ولوم ریباندینگ در واقع ترکیبی بین ریباندینگ مو و پرم است. ریباندینگ حجم دهنده موها را در جایی که حجم مورد نظر می خواهید (مانند ناحیه نزدیک پوست سر) پر می کند، در حالی که بقیه موها تحت درمان باندینگ مو قرار می گیرند تا صاف و براق شوند. بسته به نحوه پرکردن مو، تغییرات زیادی در باندینگ حجمی وجود دارد، از جمله ریباندینگ منحنی S و منحنی C.

ریباندینگ موهای کوتاه

آیا افرادی که موهای کوتاه دارند نیز می توانند تحت درمان ریباندینگ مو قرار گیرند؟ پاسخ بله است. این کار همچنین می تواند موهای کوتاه را صاف تر و براق تر کند. بنابراین، اگر موهای مجعد دارید اما می‌خواهید موهایتان را با یک قاب کوتاه و براق بپوشید، ریباندینگ مو می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای شما باشد.

اما به خاطر داشته باشید که ریباندینگ مو باعث شکنندگی و آسیب مو می شود. این می تواند موها را مستعد شکستن و ریزش مو کند. بنابراین، اگر قصد دارید موهای کوتاه خود را رشد دهید، ریباندینگ مو ممکن است برای شما مناسب نباشد.

فواید ریباندینگ مو

اولین مزیت ریباندینگ مو این است که نتایج دائمی می دهد. بر خلاف سایر درمان‌های مو، ریباندینگ مو می‌تواند آن‌ها را برای همیشه صاف کند. چه موهای شما به طور طبیعی صاف با انحنای S خفیف باشد یا فر باشد، تضمین می شود که در پایان درمان موهای صاف و ابریشمی خواهید داشت.

یکی دیگر از مزایای این درمان، بهبود قابل توجهی در کنترل پذیری موهای شما در هنگام ریباند است. این به شما امکان می دهد در یک محیط بادخیز بدون به هم ریختگی موهایتان بایستید. همچنین می توانید موهای خود را حالت دهید یا ببندید بدون اینکه صافی آنها به خطر بیفتد.

 مراقبت های مو بعد از ریباندینگ

  1. از شامپوی ملایم استفاده کنید

پس از انجام ریباندینگ مو، به مدت ۷۲ ساعت از خیس شدن موها خودداری کنید. پس از سپری شدن ۷۲ ساعت، از شامپوی ملایم بدون سولفات برای پاکسازی موهای خود استفاده کنید.

  1. موهایتان را منظم مرطوب کنید

ریباندینگ مو باعث خشکی و شکننده شدن تارهای مو می شود، بنابراین مرطوب کردن منظم موهای بعد از ریباندینگ بسیار مهم است. یک نرم کننده سبک را امتحان کنید، که موها را بدون سنگین کردن آبرسانی می کند.

  1. از استایل گرما اجتناب کنید

یکی از معایب ریباندینگ مو این است که تنوع زیادی در حالت دادن به موهای خود از دست می دهید. پس از انجام ریباندینگ مو، تا زمانی که موهایتان رشد کنند، تقریباً موهای صافی دارید. چرا؟ از آنجایی که درمان‌های ریباندینگ مو آسیب زیادی به مو وارد می‌کنند، اجتناب از ابزارهای داغ، که می‌تواند منجر به شکستگی شود، بسیار مهم است.

ریباندینگ مو 8748668486568

معایب ریباندینگ مو

در حالی که این درمان موی خاص فواید متعددی دارد، اما معایب خاص خود را نیز دارد. اغلب آنها زمانی رخ می دهند که از یک ماده شیمیایی نامرغوب استفاده شود یا مرحله ای در طول درمان به درستی انجام نشود.

  • به عنوان اولین عیب ،این کار ممکن است باعث شکستگی مو شود. مواد شیمیایی و گرمای اعمال شده در طول این فرآیند می تواند به موهای شما آسیب برساند و ممکن است به راحتی آنها را بشکند.
  • همچنین ممکن است زمانی که این درمان را انجام می دهید متوجه ریزش موی خود شوید.
  • یکی دیگر از معایب این درمان این است که ممکن است در طول فرآیند دچار سوختگی شوید. اتو صاف کننده نه تنها ممکن است موهای شما را بسوزاند، بلکه پوست سر شما را نیز بسوزاند.
  • در نهایت، حتی اگر این فرآیند موها را برای همیشه صاف کند، همچنین لازم است که مراقبت های بعدی را از طریق درمان های روغن داغ و مانند آن انجام دهید تا زیبا بماند.
  • ممکن است لازم باشد چند تومان بیشتر برای درمان جداگانه خرج کنید.
  • فرآیند ریباندینگ مو به دلیل تعداد محصولات مو استفاده شده و فرآیند پرزحمت آن ارزان نیست.

آیا ریباندینگ می تواند بدنه، حجم و تراکم بیشتری در مو ایجاد کند؟

پاسخ صادقانه، خیر است، علیرغم آنچه دیگر آرایشگران ممکن است به شما بگویند. دلیل این امر این است که موهای صاف تر و کاهش وز همیشه نسبت به بافت موهای مجعد، موج دار کمتر حجم دارند.

نتیجه گیری

هنگام تصمیم گیری برای ریباندینگ کردن موهای خود، باید نوع ریباند مو را نیز در نظر بگیرید. همچنین باید در نظر داشته باشید که آیا می توانید محصولات مو را که ممکن است برای زیبایی موهای خود و جلوگیری از ریزش مو بعد از درمان بخرید، بخرید یا خیر. در نهایت، آرایشگر شما باید در این نوع فرآیندها تجربه کافی داشته باشد تا از آسیب جلوگیری کند و در نهایت زیبایی موهای شما را نشان دهد.

در واقع، اگر قرار است این روند بیشتر از ضرر به شما کمک کند، باید تصمیم خود را به دقت در نظر بگیرید. ریباندینگ مو باید به شما کمک کند احساس خوبی داشته باشید و زیباتر به نظر برسید، در غیر این صورت، درمان‌های موی کم‌خطر و طبیعی دیگری وجود دارد که می‌توانید  جایگزین آن کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *