آرشیو بلاگ

هر آنچه باید درباره مزوتراپی پوست بدانید.

مزوتراپی پوست 46879689698796876786869786

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی پوست یک روش جوانسازی پوست بدون جراحی است که از ترکیبات دقیق انتخاب شده ای، مانند ویتامین ها، داروها، مواد معدنی و اسید هیالورونیک برای تجزیه چربی های ناخواسته بدن و جوانسازی و تقویت پوست استفاده می کند. این تکنیک به طرز شگفت آوری در پزشکی زیبایی موثر واقع شده است زیرا لایه های از پوست را درمان می کند که به سختی توسط سایر روش های غیر تهاجمی امکان درمان آنها وجود دارد.

برای درک بهتر نحوه عملکرد مزوتراپی، بهتر است به ریشه این کلمه رجوع کنیم، کلمه meso درزبان یونانی به معنی “وسط یا میان ” است و اشاره به مزودرم  دارد که یکی از لایه های مختلف بافت جنینی است که در هفته سوم رشد جنینی بدن انسان ظاهر می شود و بعداً پوست و بافت همبند را تشکیل می دهد. کلمه “تراپی”نیز به معنی “درمان” است. به همین دلیل، اثرات درمانی مزوتراپی تنها در ناحیه تحت درمان دیده نمی شود و نیز تنها شامل پوست افراد نمی باشد، آنها همچنین می توانند به عنوان یک درمان تنظیم کننده عمل کنند که بر کل بدن تأثیر می گذارد.

مزوتراپی پوست اثرات درمانی متعددی دارد که این اثرات از مدیریت درد گرفته تا درمان اسکار و صاف شدن چین و چروک ها متغیر است. روش درمان بدین صورت است که بسته به نیاز بیماران به مواد تغذیه ای مختلف، این مواد را با استفاده از سوزن به لایه میانی پوست یعنی  مزودرم هدایت می کنند. اینکار بایستی  با دقت کامل انجام گیرد تا با کاهش هدفمند چربی ، باعث تقویت و محکم شدن پوست شده و منجر به کاهش علایم ناشی از پیری گردد.

در پزشکی زیبایی نشانه های متعددی از درمان های موفقیت آمیز با روش مزوتراپی پوست وجود دارد که از مهمترین آنها می توان به  جوانسازی صورت، مزولیفت، مزوبوتوکس و مزوتراپی برای درمان سلولیت اشاره کنیم. مزوتراپی نه تنها برای درمان پیری پوست استفاده می شود، بلکه از پیری پوست نیز جلوگیری می کند.

به طور کلی این روش درمان شامل سه تکنیک مختلف تزریق است که پوست را در سه سطح مختلف درمان می کند: سطح اپیدرمیک، سطح درم- اپیدرمیک  که به سطح “پاپولا” معروف است و سطح داخل پوستی  که به “ناپاژ”معروف است. این سه تکنیک به دلیل اینکه به نواحی مختلفی از پوست تغذیه رسانی می کنند، اهداف متفاوتی را نیز دنبال می کنند. بسته به بیمار و کیفیت پوست او، باید از یک، دو یا هر سه تکنیک برای درمان استفاده کنیم.

دلایل زیادی برای استفاده از مزوتراپی در پزشکی زیبایی وجود دارد. مهمترین آنها موارد زیر است:                                                                                  

گفته می شود این روش درمان یک تکنیک ساده، موثر و یک روش درمان منطقی است، چون وقتی که می توان یک داروی ضد التهاب را مستقیما به محل مورد نظر تزریق کرد چرا  باید آن را قورت دهیم؟ و اینکه هر پزشکی که در آموزش مزوتراپی شرکت کرده است می تواند به راحتی این کار را انجام دهد.

 

مزوتراپی پوست 46879689698796876786869786

 

مزوتراپی پوست چگونه عمل می کند؟

این روش شامل تزریق سطحی کوچک اسید هیالورونیک به طور مستقیم به اپیدرم و مزودرم (لایه میانی) است. مزوتراپی با تغذیه پوست، افزایش فعالیت سلولی و تحریک تولید کلاژن و الاستین به جوانسازی پوست کمک می کند. پس از یک دوره تزریق مزوتراپی، پوست شما هیدراته، درخشان و سفت تر به نظر می رسد. برای داشتن یک درمان مزوتراپی پوست موثر، یک دوره ۴ الی ۶ جلسه ای طی ۲ الی ۴ هفته باید صورت گیرد تا نتایج مطلوب آن مشاهده گردد. ممکن است بعد از درمان برخی از تورم های سطحی و  علائم سوزن روی پوست شما وجود داشته باشد که در ۴۸- ۲۴ ساعت آینده برطرف خواهد شد. اگر مزوتراپی را در پوست نواحی دور چشم انجام داده باشد ممکن است بر طرف شدن علایم ناشی از درمان کمی بیشتر طول بکشد.

مزایای درمان مزوتراپی پوست

 • به طور کلی در جوانسازی پوست تاثیر بسزائی دارد.
 • استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست را افزایش می دهد.
 • بهبود رنگ و درخشندگی پوست را باعث می گردد.
 • از چین و چروک پوستی و تشکیل خطوط روی پیشانی و اطراف لب ها جلوگیری کرده و جوانسازی و احیای پوست کدر و خسته را انجام می دهد.
 • حالت افتادگی پوست را در ناحیه دست، دکلته و گردن بهبود می بخشد.
 • برای همه انواع پوست ها روش های درمانی خاص خود را دارد.
 • با مزوتراپی پوست می توانید از شر انواع مشکلات پوستی مانند گودی، کبودی و قرمزی زیر چشم خلاص شوید.
 • این روش درمان در درمان سلولیت که ناشی از تجمع چربی در زیر پوست است، با حل کردن چربی ذخیره شده موثر می باشد.
 • در حالت کلی با آبرسانی به پوست باعث سالم تر شاداب تر و به عبارتی جوانتر شدن پوست خواهد شد.
سفت شدن پوست شل و صاف کننده چین و چروک، از اثرات بهبود بخش مزوتراپی پوست

مزوتراپی پوست امروزه به عنوان یک درمان آرایشی و روشی کارآمد برای سفت کردن پوست و صاف کردن چین و چروک ها به حساب می آید. این روش  نه تنها تولید کلاژن جدید را در پوست شما تحریک می کند بلکه با تزریق مواد مغذی مختلف (مانند آمینو اسیدها یا ویتامین ها) مستقیماً به لایه میانی پوست، آن را پرورش می دهد.

علاوه بر این، روش درمان مزوتراپی کاملاً با نوع پوست شما قابل تنظیم است. بنابراین، قطعاً می تواند وضعیت پوست شخصی شما را بهبود بخشد.

 

مزوتراپی پوست 89689689689689679887

 

آیا مزوتراپی یک درمان واقعا موثر است؟

قطعا بله! مزوتراپی پوست به دلیل کارآیی بالا و اثرات شگفت انگیز برای مدت طولانی بسیار محبوب بوده است. بسیاری از زنان از سراسر جهان به این روش درمانی جهت جوان سازی و شاداب تر کردن پوست خود روی آورده اند. دلیل تخصصی بودن مزوتراپی برای هر فردی اینست که، متناسب با پرونده بیمار و وضعیت سلامتی آن داروهای انتخابی و خاصی برای درمان استفاده می شوند. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که یکی از بهترین درمان های جوان کننده است و اثراتی که از طریق آن به دست می آید شبیه به موارد بعد از درمان بوتاکس،  لایه برداری یا استفاده از پرکننده ها است.

آیا مزوتراپی برای پوست های چرب مناسب است؟

بله حتما. همانطور که گفتیم مزوتراپی پوست یک روش درمان اختصاصی است بنابراین می توان با انتخاب داروهای متناسب با پوست چرب که بتواند نیازهایش را برآورده کند، آن را درمان کرد. به منظور تاثیر بهتر درمان های مزوتراپی روی پوست بهتر است قبل از آغاز به کار درمانی یک مرحله لایه برداری انجام داد. به لطف این روش درمان، پوست تحریک می شود تا بتواند خود را مجددا بازسازی کند، و با کسب دوز مناسب مواد مغذی، پوست شفاف تر و لطیف تر می گردد و التهابات پوستی کاهش می یابد.

آیا مزوتراپی برای پوستهای بالغ یا جوان انجام می گیرد؟

این درمان برای افراد در هر سنی، صرف نظر از نوع پوست آنها توصیه می شود. جالب است که مزوتراپی پوست نه تنها روی صورت، بلکه بر روی دست ها، گردن و پوست سر نیز انجام می شود. برای افرادی که دارای پوست بالغ هستند، این درمان چین و چروک ها را صاف کرده ، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می بخشد و پوست را از حالت کسلی و بی روح و خسته به حالت شاداب و شفاف و با نشاط تغیر می دهد. امروزه به لطف مزوتراپی، جوانان و نوجوانان می تواننداز شر آکنه، جای زخم، سلولیت و علائم کششی پوست رهایی یابند.

 

مزوتراپی پوست 696868968469847969689748

 

مزوتراپی صورت و پوست چگونه اعمال می شود؟

همانطور که می دانید هیالورونیک اسید یکی از مواد طبیعی تولید شده در بدن است که با نگاه داشتن سلول های پوستی در کنار یکدیگر، از بافت الاستیک پوست محافظت می کند، اما با افزایش سن در پوست شروع به کاهش می کند، با استفاده از مزوتراپی، با تزریق هیالورونیک توسط میکروسوزن ها مستقیماً به لایه های میانی و اول پوست، مقدار کم شده با افزایش سن، جایگزین می شود. طول درمان با توجه به اندازه ناحیه مزوتراپی ممکن است بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه متغیر باشد و زمان بهبودی سطح پوست پس از استفاده از مزوتراپی تا حدی به بیمار بستگی دارد.

مشاهده نتایج مزوتراپی چقدر طول می کشد؟

به خاطر داشته باشید که برای دریافت نتیجه مطلوب شما نیاز به انجام چندین روش درمانی با فاصله چند هفته ای دارید. در صورت دقیق تر، تعداد دقیق روش ها بستگی به وضعیت مو و پوست شما و تأثیر نهایی که انتظار دارید به آن برسید دارد. به طور کلی، افراد قبل از رسیدن به نتیجه نهایی به حدود پنج جلسه درمان نیاز دارند. با این حال، بیماران معمولاً ادعا می کنند که مزایای درمان را ظرف چند هفته پس از اولین تزریق متوجه می شوند. بنابراین، شما می توانید اولین نتایج درمان را در مدت زمان کوتاهی مشاهده کنید. ولی در حالت کلی بیشترین مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن نتیجه مطلوب از مزوتراپی پوست حدودا یک سال و نیم می باشد ولی در این دوره و پس از آن شما باید مراقبت های ضروری برای حفظ اثرات درمان خود را انجام دهید.

مزوتراپی پوست چه عوارضی دارد؟

مزوتراپی پوست با اینکه یک روش درمان ایمن است ولی با اینحال گاها برخی عوارض جانبی بسته به نوع پوست افراد مشاهده می گردد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بروز حساسیت در حین درمان مزوتراپی یکی از این عوارض جانبی است که می توان آن را با کمک کرم بی حسی که در ناحیه درمان برای تسکین درد استفاده می شود، حذف یا کاهش داد.
 • شرایط پوستی مانند تورم، حساسیت، بثورات یا کبودی که ممکن است به دلیل حساسیت پوست شما ظاهر یا ناپدید شوند.
 • در صورت انتخاب پزشک بی تجربه ممکن است در حین درمان اسکارهای پوستی ایجاد شود بنابراین، به یاد داشته باشید که انتخاب پزشک یکی از مهم ترین مراحل درمان است.
 • گاهی اوقات، درمان ممکن است شرایطی مانند استفراغ یا حالت تهوع ایجاد کند.
 • در بدترین موارد ، ممکن است در طول درمان نادرست انجام شده دچار عفونت شوید.

به منظور به حداقل رساندن خطرات ناشی از عوارض جانبی فوق، اطمینان حاصل کنید که کیفیت آماده سازی مواد تزریق شده و صلاحیت پزشک در بالاترین سطح ممکن است، پس در انتخاب پزشک و محل درمان خود حتما حساسیت های لازم را به خرج دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *