آرشیو بلاگ

هرآنچه که باید از لیفت صورت بدانید!

لیفت صورت 6874659

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

لیفت صورت (ریدیتکتومی) یک عمل جراحی زیبایی برای ایجاد ظاهر جوانتر در صورت است. این روش می تواند افتادگی یا چین خوردگی پوست روی گونه ها و خط فک و سایر تغییرات در فرم صورت شما را که با افزایش سن رخ می دهد، کاهش دهد.

با افزایش سن، به دلیل تغییرات طبیعی مربوط به سنT شکل و فرم صورت شما تغییر می کند. پوست از خاصیت ارتجاعی کمتری برخوردار می شود و رسوبات چربی در برخی از مناطق صورت کاهش می یابد و در برخی دیگر افزایش می یابد، لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) اغلب به عنوان بخشی از لیفت صورت انجام می شود تا رسوبات چربی و افتادگی پوست گردن را کاهش دهد.

در هنگام لیفت صورت یک فلپ از پوست در هر طرف صورت به عقب کشیده می شود و بافت های زیر پوست با جراحی تغییر می کنند تا کانتور صورت را به شکل جوانتری برگردانند. قبل از اینکه فلپ بخیه بخورد، پوست اضافی از بین می رود.

لیفت صورت باعث کاهش چین و چروک های ریز پوست یا آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض آفتاب نمی شود اما مانند سایر روش های زیبایی می تواند ظاهر یا کیفیت پوست را بهبود ببخشد، لیفت فقط در دو سوم پایین صورت و اغلب گردن متمرکز است و افراد مختلف لیفت صورت انجام می دهند، یک دلیل معمول کمک به پنهان کردن علائم پیری است.

نامزدهای خوب برای لیفت صورت عبارتند از:

 • افراد سالم که شرایط پزشکی ندارند و می توانند در بهبود زخم یا بهبودی از عمل جراحی اختلال ایجاد کنند
 • کسانی که سیگار نمی کشند
 • کسانی که انتظارات واقع بینانه ای از آنچه جراحی به دنبال دارد، دارند

لیفت صورت 6874659

روش لیفت صورت چگونه است؟

لیفت صورت بسته به نتایج دلخواه شما متفاوت است.

به طور سنتی، برشی در خط مو نزدیک شقیقه ایجاد می شود. این برش از جلو و بغل گوش به قسمت پایین پوست سر در پشت گوش ها برمی گردد.

چربی و پوست اضافی ممکن است از روی صورت برداشته یا توزیع شود. عضله و بافت همبند زیرین توزیع مجدد و سفت می شود. اگر حداقل افتادگی پوست وجود داشته باشد، ممکن است لیفت صورت “مینی” انجام شود که شامل برش های کوتاهتر است.

اگر قرار است لیفتینگ گردن نیز انجام شود، پوست و چربی اضافی از بین می رود. پوست گردن سفت شده و به سمت بالا و عقب کشیده می شود. این کار اغلب از طریق برشی درست در زیر چانه انجام می شود.

برش ها اغلب بخیه های محلول یا چسب پوست دارند و در برخی موارد ممکن است لازم باشد برای برداشتن بخیه ها به جراح مراجعه کنید. برش ها به گونه ای ساخته می شوند که با خط مو و ساختار صورت شما ترکیب شوند.

بعد از جراحی غالباً یک لوله تخلیه جراحی و همچنین باندپیچ صورت خواهید داشت.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

هرگونه اقدام پزشکی از جمله لیفت صورت خطراتی به همراه دارد. خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 

 • خطرات بیهوشی
 • خون ریزی
 • عفونت
 • حوادث قلبی
 • لخته شدن خون
 • درد یا زخم
 • ریزش مو در محل های برش
 • تورم طولانی مدت
 • مشکلات ترمیم زخم

با پزشک خود در مورد  همه موارد احتمالی صحبت کنید.

چه انتظاراتی بعد از لیفت صورت وجود دارد

بعد از جراحی، پزشک احتمالاً داروی ضد درد را برای شما تجویز می کند زیرا ممکن است همراه با تورم و کبودی مقداری درد یا ناراحتی داشته باشید یا نداشته باشید،  همه این موراد طبیعی است.

پزشک شما در مورد زمان برداشتن هر نوع پانسمان یا تخلیه و زمان قرار ملاقات بعدی برای شما دستورالعمل هایی را ارائه می دهد.

هنگامی که تورم کاهش یافت می توانید تفاوت را در شکل ظاهری خود را مشاهده کنید. اگر احساس پوستی شما  غیر طبیعی است،  نباید نگران شوید، این امر معمولاً چندین ماه طول می کشد.

به طور معمول حدود دو هفته قبل از شروع فعالیت طبیعی در روز به خود فرصت دهید. برای انجام فعالیت های سنگین تر مانند ورزش  حدود چهار هفته صبر کنید. هرچند افراد شرایط متفاوتی دارند، بنابراین می توانید از پزشک خود بپرسید که می توانید فعالیت های معمول خود را از سر بگیرید.

برای کمک به افزایش نتایج لیفت صورت، روزانه صورت خود را مرطوب کنید، از آن در برابر آفتاب محافظت کنید و به طور کلی یک سبک زندگی سالم داشته باشید.

نتایج لیفت تضمین نشده است. شما ممکن است از یک عمل جراحی نتیجه دلخواه خود را نگیرید و گاهی اوقات جراحی بعدی لازم است.

با پزشک خود در مورد اینکه چه کاری می توانید برای اطمینان از موفقیت انجام لیفت صورت انجام دهید و انتظارات منطقی از جراحی را داشته باشید، صحبت کنید.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

آماده شدن برای لیفت صورت

آماده شدن برای لیفت شبیه به آمادگی برای جراحی از هر نوع دیگری است. قبل از جراحی  پزشک شما درخواست آزمایش خون یا ارزیابی پیش جراحی را می کند، ممکن است از شما بخواهند که برخی از داروها را متوقف کنید یا دوز دارو را قبل از عمل تنظیم کنید.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد:

 • سیگار نکشید
 • برای کاهش خطر خونریزی و کبودی استفاده از آسپرین، مسکن های ضد التهاب و سایر مکمل های گیاهی را قطع کنید.
 • قبل از عمل محصولات خاصی را به صورت خود بمالید.

انجام لیفت صورت نیاز به آگاهی دارد!

با وجود اطلاعات زیادی که در مورد لیفت صورت و گزینه های لیفت وجود دارد، تفکیک حقیقت می تواند دشوار باشد. برای کمک به شما در یافتن پاسخ های دقیق مورد نظر خود، در اینجا پاسخ برخی از سوالات متداول در مورد لیفت صورت وجود دارد، از چگونگی تشخیص اینکه آیا لیفت صورت می تواند برای شما مناسب باشد یا بهترین راه برای دستیابی به مدت طولانی و نتایج ماندگار چیست.

 

آیا ورزش های صورت می توانند مانند لیفت صورت موثر باشد؟

اخیراً صحبت هایی مبنی بر اینکه انجام تمرینات مختلف صورت می تواند صورت شما را سفت کند، دقیقاً مانند تمرینات شما در سالن بدن می تواند عضلات شکم یا دوسر شما را تنیده و سفت کند. متأسفانه چندان صحت ندارد.

علائم پیری پوست مانند خطوط، چین و چروک و افتادگی پوست در اثر تکرار حرکات صورت می تواند بدتر شود و هیچ نوع ورزش صورت قادر به خلاص شدن از شر این علائم رایج پیری نیست. اگر اینها نگرانی های اصلی شما در زمینه زیبایی است، لیفت صورت یا سایر گزینه های کم تهاجمی مانند درمان های چروک تزریقی به احتمال زیاد بهترین گزینه شما خواهد بود.

از کجا بفهمم زمان مناسب برای لیفت صورت است؟

بنابراین اگر قرار نیست تمرینات صورت کار بزرگی انجام دهند، چگونه تصمیم می گیرید که زمان آن فرا رسیده است که به انجام لیفت صورت اقدام کنید؟ اگر اعتماد به نفس شما تحت تأثیر افتادگی پوست یا خطوط و چین و چروک های عمیق قرار دارد، یا اگر به نظر نمی رسد که درمان های کم تهاجمی دیگر باعث بهتر شدن شرایط پوستتان شده باشد، لیفت  ممکن است موثرترین راه حل باشد.

برای انجام لیفت صورت نیز هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد. تا زمانی که از سلامت عمومی برخوردار باشید تقریباً هر شخصی در هر سنی می تواند کاندید مناسبی برای این روش باشد و موعد درست لیفت صورت زمانی است که از ظاهر گردن و خط فک خود متنفر باشید، لیفت صورت پوست شل و عضلات گردن و چربی های اضافی زیر چانه را به راحتی اصلاح می کند و می توانید مجدد شادابی را تجربه کنید.

لیفت صورت 54687

بهبود  از لیفت صورت چقدر زمان می برد؟

برای چند روز اول بعد از لیفت صورت، استراحت با خیال راحت و داشتن شخصی را برای کمک  و همراهمی برنامه ریزی کنید. دوره بهبودی عمومی معمولاً حدود ۱۰ روز است و بخیه ها معمولاً پس از هفته اول برداشته می شوند. بیشتر مردم در بازگشت به محل کار و سایر فعالیت های عادی خود در حدود دو هفته احساس راحتی می کنند.

برای کمک به سرعت بخشیدن به روند بهبودی خود، اطمینان حاصل کنید که غذاهای سالم و مغذی می خورید  استراحت کافی دارید و دستورالعمل های خاص بهبودی جراح پلاستیک خود را دنبال می کنید.

نتایج لیفت صورت چه مدت طول می کشد؟

اگرچه هیچ جراح پلاستیک نمی تواند طول دقیق نتایج شما را تضمین کند  اما اثرات بیشتر لیفت صورت به طور معمول سالها ماندگاری دارند. برای طولانی شدن نتایج بیشتر، سعی کنید از آفتاب دور بمانید، کرم ضد آفتاب بزنید، یک رژیم غذایی سالم داشته باشید و با یک متخصص مراقبت از پوست در مورد اینکه کدام محصول برای پوست شما مناسب است صحبت کنید.

همچنین ممکن است بخواهید درمان های کم تهاجمی برای مراقبت از پوست مانند جوان سازی لیزر را در رژیم زیبایی منظم خود برای سلامت مطلوب پوست در نظر بگیرید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *