آرشیو بلاگ

هایفوتراپی چیست و چه مزایایی برای پوست دارد؟

هایفوتراپی 8548654

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

با استفاده از) HIFU سونوگرافی متمرکز با شدت بالا) صورت، گردن و بدن خود را احیا کنید! بله، هایفوتراپی یک روش انقلابی سفت کننده پوست است که به شما کمک می کند تا بدون افتادگی و بدون جراحی، پوست را سفت و صاف کنید و با حداقل سر و صدا و خطر حتی می توان از آن برای لاغری و تقویت بدن استفاده کرد و چربی هایی را که به سختی تغییر می کن را از بین برد، و چه چیزی بهتر از این!

سفت شدن پوست توسط روش درمانی هایفوتراپی با تمرکز پرتوهای سونوگرافی بر روی پوست که سستی خود را از دست داده و به نفع روند طبیعی پیری کار می کند را متوقف می کند. این فرآیند باعث تقویت بافت های زیرین در پوست ضعیف شده و در عین حال تولید طبیعی کلاژن در بدن شما را تحریک می کند. متعاقباً، پوست شما هفته ها پس از درمان به بهبود خود ادامه می دهد.

مناطق مشترکی که در هایفوتراپی برای هدف گیری استفاده می شود شامل موارد زیر است:

 

  • پیشانی (خطوط سنگین ، برداشتن ابرو)
  • زیرچشم
  • ناحیه گونه (چین های بینی ، فرورفتگی ها)
  • چانه و زیرچانه
  • چین و چروک و پوست شل ناحیه گردن و سینه
  • چربی موضعی و کمک به لاغری (امواج انرژی متمرکز HIFU می تواند سلولهای چربی موضعی را از بین ببرد.)

هایفوتراپی گاهی اوقات حتی در صورت ترکیب با سایر روش های درمانی می تواند بسیار موثرتر باشد و به شما کمک کند تا در کمترین زمان ممکن به نتایج بهینه برسید و به همین منظور مثل همیشه، پزشکان و متخصصین پوست درمانی به شما کمک می کنند تا یک برنامه درمانی شخصی را براساس نیازها، اهداف و پیشرفت خود ایجاد کنید.

هایفوتراپی 8548654

هایفوتراپی چگونه موجب جوانسازی پوست می شود؟

پوست ما هر زمان که غلظت زیادی از کلاژن و الاستین در لایه دوم آن یعنی درم وجود داشته باشد، شاداب و باطراوت، سرزنده، کشیده، صاف و نرم و لطیف می ماند، و هرچه پیرتر می شویم بدن ما کمتر از این پروتئین های ساختاری تولید می کند و باعث می شود لایه های بالایی پوست به تدریج دچار چروک و افتادگی شود. به منظور معکوس کردن این روندهایفوتراپی انرژی اولتراسوند را به اعماق انتخاب شده زیر سطح پوست ارسال می کند و این باعث آسیب های جزئی به بافت زیرین می شود و با بهبود این بافت، کلاژن جدید برای اثر جوان سازی تدریجی و طبیعی تولید می شود.

متخصصین زیبایی و سلامت پوست  برای انتقال انرژی HIFU به بافت پوستی از جدیدترین فناوری های Levura و Perfecte’me استفاده می کنند و  نتیجه این فرآیند واردکردن یک ضربه فوری به منطقه درمان است که سپس باعث بهبودی، انقباض فوری و تحریک کلاژن از طریق فعالیت فیبروبلاست می شود.

به طرز شگفت انگیزی، در طول جلسات درمانی HIFU  پوست زیبایی جویان سفت و محکم می شود و با تولید کلاژن جدید، این نتایج همچنان بهبود می یابد.

درمان های HIFU معمولاً در صورت، گردن و قفسه سینه استفاده می شود و بسته به اندازه ناحیه درمان  جلسات می تواند بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه باشد.

لاغری بدن با هایفوتراپی

از فناوری پیشرفته HIFU  می توان برای خلاص شدن از شر چربی های موضعی در قسمت های بدن مانند اطراف ران یا لگن نیز استفاده کرد. در این حالت، این درمان  بافت سلولهای چربی سرسخت را با انرژی کنترل شده کسسته می کند، که آنها را گرم کرده و با خیال راحت از بین می برد. از آنجا که سلول های چربی آسیب دیده به تدریج توسط بدن با روند طبیعی خود دفع می شوند، پوست منطقه نیز سفت می شود.

 

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

ماندگاری درمان با هایفوترابی چقدر است؟

ممکن است بلافاصله پس از درمان برخی از نتایج را تجربه کنید، اما به طور کلی برای نشان دادن نتایج، ممکن است سه ماه (۱۲ هفته) طول بکشد  و پس از آن تا ۷ ماه پس از درمان به پیشرفت خود ادامه می دهند. در کل، نتایج می تواند بیش از یک سال طول بکشد اگرچه این زمان در هر فرد متفاوت است.

عوارض درمانی هایفوتراپی

درمان های HIFU کاملاً غیرتهاجمی هستند، بنابراین در این حالت هیچ گونه خرابی وجود ندارد. ممکن است بلافاصله پس از درمان، احساس درد جزئی داشته باشید، مثل این که انگار تازه به باشگاه رفته اید، در غیر این صورت باید آزاد باشید و به فعالیت های عادی خود برگردید. در برخی موارد ممکن است قرمزی جزئی، تورم و حساسیت نیز وجود داشته باشد که موقتی هستند.

بیماران ممکن است تا چند روز پس از جلسه دچار قرمزی پوست شوند. برخی از تورم ها، گزگز یا حساسیت های خفیف ممکن است به طور موقت ایجاد شود و عوارض جانبی کمتر شایع شامل کبودی و حساسیت پوستی است.

آیا من از درمان نیاز به مرخصی از کار دارم؟

پس از انجام مراحل درمانی هایفوتراپی، بدون انجام اقدامات خاصی پس از درمان  می توانید بلافاصله فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید.

درمان با هایفوتراپی درد  به همراه دارد؟

اکثر زیبایی جویان هنگام تحویل سونوگرافی فقط کمترین ناراحتی را احساس می کنند.

هایفوتراپی 987498

چند جلسه درمان لازم است؟

یکی از مزایای بزرگ درمان HIFU  این است که شما باید فقط با یک جلسه به نتایج زیبایی عالی برسید، با این حال، بسته به اهداف و انتظارات خود برای حفظ نتایج بهتر ممکن است پس از شش تا نه ماه یا شاید کمی بعد به درمان بیشتری نیاز داشته باشید.

همانطور که قبلا اشاره شد هایفوتراپی همچنین در صورت ترکیب با سایر روشهای درمانی، به عنوان بخشی از یک برنامه سفارشی، می تواند بسیار موثرتر باشد. در طول مشاوره بدون هیچ تعهدی و بررسی رایگان، پزشک به شما کمک می کند تا طرحی متناسب با نیازها و اهداف خود تنظیم کنید.

در واقع بیشتر مشتریان به یک تا سه روش درمانی نیاز دارند. با این حال این ممکن است براساس درجه شلی پوست، پاسخ بیولوژیکی به انرژی اولتراسوند و روند کلاژن سازی فرد متفاوت باشد، برخی از مشتریان ممکن است از درمان های اضافی بهره مند شوند. از آنجا که پوست همچنان پیر می شود، درمان های لمسی آینده می توانند به مشتریان کمک کنند تا با روند پیری طبیعی بدن همگام شوند.

آیا هایفوتراپی می تواند یک روش جایگزین برای لیفت صورت باشد؟

HIFUTherapy  لایه بنیادی عمیقی است که در جراحی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، اما نتایج لیفت صورت را کپی نمی کند. با این حال یک گزینه عالی  برای جوانسازی پوست است، به ویژه برای افرادی که برای جراحی آماده نیستند یا برای بیمارانی که قصد دارند اثرات جراحی زیبایی را افزایش دهند.

درمان HIFUT با روش های لیزر چه تفاوتی دارد؟

هایفوتراپی از انرژی صوتی، سونوگرافی امتحان شده و واقعی استفاده می کند،که دارای ویژگی های منحصر به فردی است که به آن اجازه می دهد سطح پوست را برای درمان عمقی که با هیچ وسیله آرایشی غیر تهاجمی دیگری مطابقت ندارد، دور بزن، این روش درمانی باعث تحریک تولید کلاژن در پایه پوست می شود و در نتیجه طی ۲ تا ۳ ماه بعد بالینی قابل توجهی در بافت ایجاد می شود. اما لیزرها به انرژی نور متکی هستند که در دمای مطلوب نمی تواند به لایه های عمیق پوست برسد، بنابراین لیزر درمانی به طور معمول فقط پوست سطحی را درمان می کند. از آنجا که این دو فناوری اغلب انواع مختلفی از مشکلات پوستی را درمان می کنند، در واقع بسیار سازگار هستند.

هایفوتراپی چگونه تولید کلاژن را تحریک می کند؟

در طول درمان مبدل انرژی اولتراسوند متمرکز را در اعماق زیر پوست در دمای مطلوب برای بازسازی کلاژن تحویل داده و رسوب می دهد. این درمان یک روند طبیعی را آغاز می کند، معروف به نئوکلاژنز، برای تولید کلاژن تازه و جدید. هایفوتراپی به خودی خود شامل هیچ نوع کرم، ماده پرکننده یا سمی نیست بلکه فقط به فرآیند کلاژن سازی بدن شما متکی است تا نتایج طبیعی و قابل توجهی کسب کند.

HIFUTherapy چه حسی دارد؟

با تحویل انرژی سونوگرافی، احساس خواهید کرد که مقدار کمی انرژی به عمق دقیق رسوب می کند  که نشان می دهد فرآیند ساخت کلاژن آغاز شده است. سطح راحتی در افراد مختلف متفاوت است، اما احساس فقط در حین تحویل انرژی سونوگرافی ادامه دارد.

چه کسی کاندیدای مناسبی برای HIFU است؟

 

یک کاندیدای خوب HIFU شخصی است که شلی پوست ملایم تا متوسط ​​دارد. به عنوان مثال می توان به کاهش خط ابرو، شل شدن پوست در گردن، افتادگی زیر چانه و خطوط یا چین و چروک های قفسه سینه اشاره کرد. البته  بهترین راه برای اینکه بفهمید آیا یک کاندیدای مناسب هستید یا نه، مشاوره با یک پزشک است.

آیا HIFU بی خطر است؟

روش HIFU در بیش از ۲۵۰،۰۰۰ درمان در سراسر جهان با خیال راحت مورد استفاده قرار گرفته است. انرژی سونوگرافی بیش از ۵۰ سال است که در زمینه پزشکی با خیال راحت استفاده می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *