آرشیو بلاگ

مزایای بی همتای استفاده از روغن چای برای پوست صورت و موهای شما

روغن چای 0546552415

روغن چای از جمله روغن هایی است که شاید برخی ها نام آن را نشنیده باشند، این روغن از یک درخت کوچک بومی استرالیا تهیه می شود. این روغن دارای خواص درمانی بسیاری است که به دنبال اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله سلامت پوست و مو، خواص ضد عفونی کننده و ضد میکروبی، در واقع وجود خواص ضد عفونی کنندگی و ضد میکروبی در این روغن سبب شده است که پوست و مویی سالم و شاداب داشته باشید.

از نظر پزشکان استفاده از روغن درخت چای را باید درون روتین مراقبت پوستی خود قرار دهید، روغن تراپی یکی از راه های مراقبت پوستی است که این روزها متخصصان پوست بسیار بر آن تاکید دارند. اگر شما هم به سلامت پوست و موی خود اهمیت بسیاری می دهید پیشنهاد می شود حتما تا انتها این محتوا را بخوانید.

روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای یکی از انواع روغن ها است که در روتین پوستی و مراقبت پوستی بسیار کاربرد دارد ،این روغن در واقع از برگ های درخت کوچک و بومی استرالیایی به دست می آید.  بومی های استرالیایی از برگ درخت چای استفاده های بسیاری می کنند، آن ها برگ این درختان را خرد کرده و روغن آن را استخراج می نمایند. بازم به ذکر است که درخت چای با گیاهانی که از آن چای سیاه یا سبز استخراج می نمایند بسیار متفاوت است و نباید این رو مورد را اشتباه بگیرید. در حال حاضر نیز خرید روغن درخت چای در بسیاری از عطاری ها ممکن است و تنها باید به معتبرترین آن ها در منطقه و محل زندگی خود مراجعه کنید.

خواص روغن درخت چای دارای ترکیباتی است که برای از بین بردن باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها مفید است . این ترکیبات سبب می شوند که فعالیت گلبول های سفید خون افزایش یابد . در حقیقت نیز به دلیل خاصیت ضد التهابی و ضد عفونی کننده ای که این روغن دارد می توانید از آن برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی استفاده کنید.

روغن چای 05645132

خواص بی نظیر روغن درخت چای برای پوست

  • درخشان کننده پوست؛ از جمله خواص روغن درخت چای باید به از بین بردن خشکی بیش از اندازه پوست صورت اشاره کرد ،در واقع این روغن سبب لایه برداری و ایجاد قرمزی بیشتر پوست نخواهد شد. در مقابل شما با استفاده از این روغن دارای پوستی شاداب و درخشان خواهید داشت. همچینن از مزایای این روغن باید به دارا بودن خاصیت آنتی اکسیدان ، صد التهابی و ضد باکتری آن اشاره کرد که در حفظ سلامت پوست نقشی مهم را دارا هستند.
  • ضد آکنه؛ از جمله دیگر خواص این روغن می توان به خاصیت ضد آکنه بودن آن اشاره کرد. این روغن نه تنها برای صورت ، بلکه برای پشت، بازو ها و قفسه های سینه بسیار مناسب است . این روغن از موثرترین روش های گیاهی برای از بین بردن آکنه پوستی است. همچنین از دیگر خواص آن باید به دفع سموم و جلوگیری از گرفتگی ها اشاره کرد .
  • درمان جای عفونت و زخم ؛ احتمالا بسیار شنیده اید که می گویند بر روی زخم های خود که دچار عفونت شده است روغن درخت چای بریزید. در واقع از خواص بی نظیر این روغن باید به همین موضوع نیز اشاره کرد. با  مخلوط این روغن با عسل می توانید ترکیبی را ایجاد کنید که برای بهبود سوختگی و کاهش اسکار ناشی از آن استفاده می شود.

روغن چای 05465132322

خواص بی نظیر درخت چای برای مو

  1. پاک کننده مو؛ خواص روغن درخت چای برای مو نیز زبان زد عام و خاص است این روغن سبب باز شدنخ فولیکول های مسدود شده خواهند شد و به عنوان یک پاک کننده و نرم کننده استفاده می شود. توانایی تسکین خشکی پوست سر و حتی درمان شپش نیز در دست این روغن است.
  2. درمان شوره سر؛ اگر از شوره سر خود خسته شده اید ،پیشنهاد می شود حتما از روغن درخت چای استفاده کنید . می توانید اندکی از این روغن را در شامپوی سر خود مخلوط کنید و به راحتی در از بین بردن شوره های سر خود تاثیرات شگفت انگیزی را ایجاد کنید.
  3. تقویت مو؛ اگر دچار ریزش مو شده اید و از نازک بودن تارهای موی خود ناراضی می باشید ،می توانید از این روغن در راستای تقویت موهای سر خود استفاده کنید .

 

مطالب مرتبط