آرشیو بلاگ

شگفت انگیزترین راههای تقویت مژه

مژه 74857469784894798

مدتهاست که زنان برای داشتن مژه های بلند، ضخیم و تیره تلاش می کنند. چشم ها و مژه های برجسته اغلب نشانه زیبایی محسوب می شوند و می توانند با افزایش سطح جذابیت، اعتماد به نفس به همراه باشند. گزینه های متعدد ممکن است ظاهر مژه ها را بهبود بخشد و موجب تقویت مژه ها شود، ریمل ها قصد دارند با استفاده از ترکیبی از موم، رنگدانه ها و رزین ها به طور موقت مژه ها را تیره، بلند و ضخیم کند. مژه های مصنوعی را می توان به حاشیه پوست یا مژه های فردی چسباند. افراد حتی ممکن است از پیوند مژه برای بهبود ظاهر مژه های خود استفاده کنند. ویژگی های منحصر به فرد مژه ها (به عنوان مثال، تلوژن نسبتاً طولانی و فازهای آناژن کوتاه در مقایسه با موهای پوست ، سرعت رشد کند و عدم تأثیر توسط آندروژن ها) ممکن است امکان مداخلات زیبایی خاص برای بهبود ظاهر مژه های طبیعی را فراهم کند.

برخی از محصولات بدون نسخه ممکن است حاوی آنالوگ پروستاگلاندین باشند که می توانند روی رشد مژه تأثیر بگذارند، اما نه ایمنی و نه اثر این مواد آرایشی OTC به طور کامل بررسی نشده است.

خوشبختانه روش های طبیعی زیادی برای  تقویت و رشد مژه ها و افزایش ضخامت آنها وجود دارد تا بتوانید مژه های خود را به رخ بکشید. در اینجا تمام مواردی که شما باید در مورد نحوه رشد و ضخیم شدن مژه ها به طور طبیعی بدانید، آورده شده است.

مژه 4769874968748974

چرا مژه‌های شما می ریزد؟

مژه های کوتاه و نازک ممکن است به دلیل عوامل وراثتی باشد اما دلایل مختلفی مانند استرس، عدم تعادل هورمونی، خشکی و پیری باعث ریزش یا نازک شدن مژه ها مانند می شود. شکستن مژه ها همچنین می تواند به دلیل استفاده از محصولات آرایشی منقضی شده یا با کیفیت بد، مالش یا پاک کردن آرایش به طور تقریبی یا رژیم غذایی ایجاد شود. در حالی که نازک شدن مژه ها می تواند نتیجه بهداشت نامناسب، شرایط پزشکی و غیره باشد. دلیل آن هرچه باشد، می توانید به روش های درمانی خانگی اعتماد کنید تا مژه های خود را دوباره رشد داده و مژه های پرپشت را در کمترین زمان بدست آورید.

تهیه سرم خانگی برای تقویت و رشد مژه ها

سرم هایی برای تقویت و رشد مژه ها در بازار موجود است که ماده اصلی تهیه آنها روغن کرچک است. روغن کرچک حاوی اسیدهای چرب مغذی مانند اسید ریسینولئیک است که مژه ها را مرطوب و محافظت می کند. روغن ویتامین E همچنین به تغذیه مژه ها و همچنین فولیکول های مو کمک می کند. برای تشویق رشد می توانید از این سرم ها روی ابروهای خود نیز استفاده کنید.

روغنهای اساسی اسطوخودوس و چوب درخت سرو نیز برای تغذیه، تصفیه و تقویت مژه ها و ابروها بسیار مناسب است.

چیزهایی که نیاز دارید:

* روغن کرچک – ۱ قاشق چایخوری

* کپسول ویتامین E – 1

* روغن نارگیل – ۱ قاشق چایخوری

روش تهیه شماره یک

* برای تهیه سرم ابتدا روغن نارگیل را با روغن کرچک مخلوط کنید. بخاطر داشته باشید که از آنجا که روغن کرچک کمی غلیظ تر است، باید مرتباً آن را هم بزنید تا هر دو روغن کاملاً مخلوط شوند.

* سپس کپسول ویتامین E را بشکنید و آن را به روغن ها اضافه کنید.

* شما باید محتویات را درون یک بطری قطره چکان یا یک شیشه بریزید. آن را خوب تکان دهید تا مخلوط شوند و باید با یکدیگر کاملا ترکیب شوند.

* سرم شما اکنون آماده  و قابل استفاده است.

کاربرد

* دستان خود را تمیز کرده و سپس یک قطره سرم بردارید. با انگشتان آن را به آرامی روی مژه ها بمالید. می توانید آن را روی پلک ها نیز بمالید.

* این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

* در صورت کمی تردید، ابتدا تست پچ را انجام دهید. اعتقاد بر این است که این سرم مژه ها را تمیز، طولانی و سالم نگه می دارد و به آنها اجازه می دهد تقویت شده و رشد خوبی داشته باشند.

روش تهیه شماره دو

  • ۱ قاشق چایخوری روغن بادام شیرین
  • ۱ قاشق چایخوری روغن کرچک
  • ۳ قطره روغن اسطوخودوس
  • ۱ قطره روغن رزماری
  • کاسه کوچک
  • لوله های ریمل شفاف با قیف کوچک

مژه 74857469784894798

روش  

در یک کاسه کوچک، روغن کرچک، بادام شیرین و روغن اسطوخودوس را ترکیب کنید تا کاملا با یکدیگر مخلوط شوند.

خودشه! سرم رشد مژه روغن ضروری شما آماده است!

اکنون با استفاده از قطره چکان، سرم را به داخل لوله ریمل شفاف منتقل کنید.

فقط یک یا دو بار در روز یک یا دو بار برای تقویت و رشد مژه های ضخیم تر استفاده کنید! از این روغن ضروری مژه برای رشد مژه در طول شب استفاده نکنید زیرا احتمال نفوذ آن به چشم شما وجود دارد.

تقویت کننده های مژه

تقویت کننده های رشد مژه این انتظار را برای خانم ها فراهم می کند که مژه های بلند و ضخیمی را که التماس می کنند، داشته باشند. مژه های بلند چشمها را قاب می کنند و ظاهر آنها را تقویت می کنند. وقتی مژه ها کوتاه و نازک هستن ، چشمها را کسل کننده و غیر چشمگیر نشان می دهند. علاوه بر این، باعث می شود فرد پیرتر از سن خودش به نظر برسد. همه خانم ها این را می دانند بنابراین برای داشتن مژه های زیبا به دنبال محصولات رشد مژه هستند. در واقع  برای بسیاری از خانم ها پرپشت جلوه دادن مژه از مهمترین آرایش هاست.

تقویت کننده‌های مژه دقیقاً چه کاری انجام می دهد؟

تقویت کننده های مژه انبساط مژه ها را تحریک می کند. علاوه بر این، این کمک می کند تا مژه ها حالت پیدا کنند و این دو عمل کمک می کند تا مژه ها ضخیم، بلند و زیبا به نظر برسند. امروزه مواد تقویت کننده مژه زیادی در بازار موجود است. با این حال، در صورت تمایل به رشد مژه مهم است که اطمینان حاصل کنید که یک محصول عالی و معتبر را انتخاب کرده اید. یک  تقویت کننده مژه ضعیف و بی کیفیت می تواند باعث تحریک چشم  هنگام استفاده از آن شود و همچنین می تواند بینایی شما را تحت تأثیر قرار دهد. استفاده استاندارد از یک محصول عالی و با کیفیت می تواند به سرعت رشد مژه کمک کند.

مژه و ابرو چگونه رشد می کنند؟

افراد زیادی نمی دانند که مژه ها و ابروها بسیار شبیه موهای دیگر هستند و رشد ابرو و مژه نیز به ژن های فرد بستگی دارد. ابروها و مژه های فرد ممکن است فقط در یک بازه خاص رشد کنند و دیگر هیچوقت این روند را طی نکنند. در نتیجه، در صورتی که ابروها و مژه های شما به بیشترین طول خود رسیده باشد، تلاش برای رشد مژه ها با استفاده از تقویت کننده های رشد مژه ممکن است بی فایده باشد. بیشتر اوقات، شخصی هیچ کنترلی درمورد دوره مژه یا سرعت رشد ندارد.

مواردی که باید در تقویت کننده های مژه انتظار داشته باشید

از تقویت کننده های رشد مژه در اطراف ناحیه چشم استفاده می شود بنابراین باید مراقبت ویژه ای انجام شود تا اطمینان حاصل شود که محصول تقویت کننده با کیفیت ترین کالا است. بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که محصول مدنظرتان مورد مطالعه بالینی قرار گرفته و برای استفاده در چشم های حساس ایمن است.

در نهایت اگر می خواهید مژه های خود را زیبا کنید و آنها را بلند، ضخیم و قوی تر جلوه دهید، یکی از بهترین راه ها این است که مژه های خود را با روغن های مغذی و طبیعی کاملاً آغشته کنید که باعث تقویت فولیکول های مژه می شوند و همزمان رشد مژه را نیز تقویت می کنند.

مژه 528769869868

بهترین روغن های تقویت کننده مژه کدامند؟

روغن آووکادو، روغن انگور  روغن دانه آفتابگردان و موارد دیگر. لیستی از روغنهایی که ما در پخت و پز، مرطوب کردن و به طور کلی زیبایی خود دوست داریم و از آنها استفاده می کنیم و در واقع لیست بلند بالایی دارد.

اما در حالی که اکثر روغن ها پر از مواد مغذی هستند، اما قطعاً به این معنی نیست که همه آنها برای استفاده در چشم شما مناسب هستند. به خصوص روغنهای اساسی از نسخه های غلیظ منابع گیاهی هستند و گرچه از مزایای زیادی برخوردار هستند، اما به عنوان روغن مژه توصیه نمی شوند.

خوب کدام روغن ها برای تقویت مژه مناسب هستند؟

تاریخ حاکی از آن است که مردان در مصر باستان روغن کرچک را به پوست سر خود می مالیدند تا از طاسی جلوگیری کنند.

و جای تعجب نیست، چرا که این روغن غلیظ و چسبناک مملو از اسیدهای چرب امگا ۶ ، ویتامین E و پروتئین ها است که همگی برای فولیکول های مو فوق العاده مغذی هستند و با ترکیب با روغن زیتون تاثیر آن دوچندان می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *