آرشیو بلاگ

ریباندینگ یا کراتینه؟ کدامیک بهتر است؟

کراتینه و ریباندینگ 68748647867

برای داشتن موهایی درخشان و قوی، درمان کراتینه و ریباندینگ گزینه های آزمایش شده در زمان هستند. بهتر است بدانید  که چگونه آنها با یکدیگر تفاوت دارند. برای بسیاری از ما غیر معمول نیست که خواهان درخشندگی، حجم و سلامتی برای موهای خود باشیم. در حالی که طیف گسترده ای از محصولات و تکنیک های موجود وجود دارد، کراتینه و ریباندینگ همچنان بهترین مدعیان برای داشتن موهایی صاف و براق هستند.

این روشهای صاف کردن مو برای مدیریت موهای وز و کمک به حالت دادن هستند. با این حال، هر دوی آنها در ماهیت و تأثیرات متفاوت هستند.

تفاوت بین کراتینه و ریباندینگ چیست؟در وهله اول و قبل از بررسی جزئیات این درمانهای زیبایی مو باید به شما بگوییم که  هر دو درمان نتایج یکسانی دارند – موهای ابریشمی و صاف که به راحتی قابل کنترل هستند. هر دو نیاز به استفاده از گرما در طول فرآیند دارند یا از یک سشوار یا یک اتو صاف برای دستیابی به موهایی براق و روان بهره می برند. با این حال آنها با وجود شبیه به ظاهر یکسان نیستند. در اینجا یک مطلب  از تفاوت های کلیدی بین کراتینه مو  ریباندینگ مو  برای انتخاب مناسب تر برای شما آورده شده است.

کراتینه مو

درمان کراتینه پروتئین طبیعی تارهای موهای شما را که در معرض ساییدگی وآسیب ناشی از عوامل محیطی و سبک زندگی است، جوان می کند. کراتین یک پروتئین طبیعی است که در سلول های اپیتلیال روی سطح پوست یافت می شود. طبق تحقیقات منتشر شده توسط مجله آناتومی، کراتین مسئول رشد و ساختار مو است و حمایت و مانعی برای محافظت از موها ایجاد می کند. این پروتئین را می توان در گل هایی مانند هیبیسکوس یافت که آن را به یک ماده مهم برای درمان های خانگی نیز تبدیل می کند.

در طی این درمان، کراتین به صورت مصنوعی با استفاده از ماسک ها و محصولات موضعی روی موها زده می شود و آن را صاف و بدون وز می کند. ریشه‌های متخلخل مو کراتین را جذب می‌کنند و به بازسازی، قوی شدن و احیای مو با پروتئین کمک می‌کنند.

کراتینه و ریباندینگ 68748647867

ریباندینگ مو

این درمان از نظر شیمیایی ساختار موهای شما را تغییر می دهد و آنها را براق و صاف می کند. در طول این فرآیند از گرما و مواد شیمیایی برای حالت دادن به مو استفاده می‌شود، که در آن پیوندهای طبیعی در ساقه‌های مو شکسته شده و برای تشکیل پیوندهای جدید مرتب می‌شوند. طبق تحقیقی که توسط مجله بین المللی تریکولوژی منتشر شده است، ریباندینگ ساختار سلولی طبیعی موهای شما را برای بازسازی آن می شکند.

تفاوت بین کراتینه و ریباندینگ چیست؟

نقطه تمرکز ما عمدتاً تفاوت بین کراتینه و ریباندینگ است. این یک واقعیت شناخته شده است که خدمات زیبایی خانه و همچنین سالن های زیبایی ممکن است از فرآیندها و محصولات مختلفی برای به دست آوردن نتیجه یکسان استفاده کنند که برخی از آنها با کیفیت بهتری نسبت به سایرین برخوردارند. به خاطر داشته باشید، اگر بخواهید، می توانید در هر زمان از آرایشگر خود سوال کنید تا در مورد محصولاتی که استفاده می کند بیشتر بدانید.

ریباندینگ انتخاب خوبی برای افرادی است که در مناطق گرم زندگی می کنند زیرا آب و هوای گرم اغلب باعث وز شدن موها  شده و مدیریت آن را بسیار سخت می کند. به طور خلاصه، ریباندینگ تغییر پیوندهای ساختاری مو بدون تغییر ساختار اصلی مو در سطح داخلی در مقایسه با درمان کراتینه مو است.

به طور خاص، ساختار مو از نظر شیمیایی شکسته می شود تا پیوندهای جدیدی ایجاد شود – ساقه مو تغییر کرده و به طور کامل مرتب می شود. با این حال در درمان کراتینه، پیوندهای مو یکسان باقی می‌ماند و تنها لایه بیرونی (یعنی کوتیکول) با تزریق مواد مغذی به ساقه‌های مو برای تقویت پیوندهای جاری تغییر می‌کند. در مرحله قبل از درمان، کوتیکول با از بین بردن تجمع سطحی بالا  می شود تا به درمان اجازه دهد تا کاملاً به مو نفوذ کند. لایه های جداگانه ای از کراتین در هر ساقه مو برای نفوذ به کوتیکول مو و تقویت پیوندهای کراتینه از داخل اضافه می شود. این همچنین به ترمیم آسیب و صاف کردن ساقه مو در همان زمان کمک می کند. با این حال، ساختار مو ثابت می ماند.

در کل در مقایسه کراتینه و ریباندینگ باید گفت: کراتین به مدیریت موهای وز کمک می کند و موهای صاف و براق را به ارمغان می آورد. از آنجایی که موها به طور طبیعی غنی از کراتین هستند، استفاده از آن به شکل یک درمان به پر کردن پروتئین های طبیعی مو کمک می کند و آنها را صاف و مدیریت می کند. با این حال، این درمان ممکن است نیاز داشته باشد که روی محصولات سرمایه گذاری کنید و به طور دوره ای  نیاز به دریافت خدمات  دوباره شوید.

ریباندینگ برای موهای ابریشمی و صاف، ریباندینگ یک گزینه درمانی آزمایش شده است. موها را آزاد می کند و به ارزش زیبایی می افزاید و باعث می شود جذاب و براق به نظر برسد. با این حال، جزء شیمیایی این درمان ممکن است برای موهای آسیب دیده مناسب نباشد و ریباندینگ منظم ممکن است تارهای مو را بیشتر ضعیف کند.

در حالی که ریباندینگ بیشتر از درمان کراتینه طول می کشد، اما دومی ممکن است به عنوان یک درمان خانگی نیز استفاده شود. هنگامی که تصمیم می گیرید کدام درمان را انتخاب کنید، به نوع و نیازهای موهای شما بستگی دارد.

کدام درمان بیشتر طول می کشد؟

درباره کراتینه و ریباندینگ باید بدانید، از آنجایی که کراتینه مو فقط شامل لایه بیرونی می شود، پس از یک بازه زمانی مشخص، تعلق آن شروع به محو شدن می کند. موهای صاف شده به زودی امواج یا فرهای طبیعی خود را نشان خواهند داد. ماندگاری درمان کراتینه هم به نوع مو و هم به کیفیت محصول بستگی دارد. در حالی که ریباندینگ بیشتر طول می کشد و در صورت رشد سریع مو، ممکن است برخی تغییرات ظاهر شود که منجر به طولانی تر شدن ریشه ها نسبت به قسمت های ریباند شده می شود. همچنین موها همیشه صاف می مانند، زیرا ساختار دائماً تغییر کرده است. تصمیم برای انتخاب بیشتر به بافت موهای شما و نگرانی های قیمت بستگی دارد.

کراتینه و ریباندینگ 86486487461

برای آگاهی از تفاوت کراتینه و ریباندینگ نگاه گذرایی به مزایا و معایب هر یک از روشها می اندازیم:

مزایای ریباندینگ مو

 • موهای خود را براق و صاف تر نشان دهید.
 • با اتو کردن مرتب موهای خود با اتوی صاف، آسیب هایی که به موهایتان وارد می شود را می برید.
 • موهای شما بدون موخوره و جذاب به نظر می رسند و به خوبی مدیریت می شوند.
 • در مقایسه با کراتینه ارزانتر است و نیاز به مراقبت کمتری دارد.

معایب ریباندینگ مو

 • ساختار موهای شما را با استفاده از مواد شیمیایی تغییر می دهد.
 • اگر به طور منظم و در مدت زمان طولانی ریباندینگ را انتخاب کنید، در نهایت موهای شما آسیب می بیند.
 • اگر به درستی انجام نشود، موهای شما پیچ خورده می شود که برای آن باید یک وقت آرایشگاه دیگر بگیرید و پول خرج کنید.
 • به دلیل مواد شیمیایی استفاده شده در طول عمل، می تواند باعث ریزش موی شما شود.

مزایای کراتینه کردن مو

 • موها را براق می کند و به آنها درخشندگی طبیعی می بخشد.
 • عوارض جانبی عمده ای ندارد.
 • پروتئین طبیعی موهای شما را بازیابی می کند و ساختار آنها را از نظر شیمیایی تغییر نمی دهد.
 • حالت دادن و مدیریت موهای شما را آسان تر می کند.

معایب کراتینه کردن مو

 • اگر برای درمان به یک تازه کار مراجعه کنید، ممکن است با خارش و عفونت مواجه شوید.
 • هزینه بالایی دارد
 • فقط با کمک یک متخصص قابل انجام است.
 • باید برای محصولات مراقبت های بعدی هزینه کنید که به کل هزینه درمان اضافه می کند.
 • به طور منظم نیاز به مراقبت و مراجعه منظم به سالن زیبایی دارد. بنابراین، کسانی که مشغله زیادی دارند ممکن است بخواهند از این درمان صرف نظر کنند.

ما توصیه می کنیم قبل از انتخاب بین کراتینه و ریباندینگ  نظر یک متخصص را جویا شوید، زیرا بافت و نیازهای مو برای همه منحصر به فرد است! هنگامی که برای هر سوال پاسخی دریافت می کنید، شانس تصمیم گیری خوب افزایش می یابد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *