آرشیو بلاگ

تزریق ژل لب چاکدار

تزریق ژل لب چاکدار 8654718674168741864716

با افزایش سن قسمت های مختلف صورت شل و چروک شده و ممکن است زیبایی خود را از دست بدهند. لب از جمله قسمت هایی است که با گذشت زمان دچار تغییر شده و به مرور چروک و نازک تر می شود. در این صورت روش هایی مانند تزریق ژل لب می تواند برای بهبود زیبایی موثر باشد. تزریق ژل لب از فرآیندهای غیر جراحی پرطرفداری است که امروزه افراد برای داشتن لب های خوش فرم و جوان و شاداب کردن صورت از آن استفاده می کنند. تزریق ژل لب چاکدار از جدیدترین مدل های تزریق ژل لب است و جلوه ای زیبا، در عین حال طبیعی به لب ها می بخشد. در ادامه به بیان خصوصیات و ویژگی های ژل لب چاکدار خواهیم پرداخت.

 

تزریق ژل لب چاکدار چیست؟

در گذشته تزریق ژل لب تنها برای اهداف حجم دهی و بزرگ کردن لب ها استفاده می شد. اما امروزه انواع مدل های جدید برای تزریق ژل لب وجود دارد. ژل لب چاکدار امروزه جدیدترین مدل تزریق ژل لب است که توانسته طرفداران زیادی به خود جذب کند. ژل لب می تواند برای اهدافی مختلفی از جمله: جوان سازی لب ها، زیباسازی لبخند، از بین بردن چین و چروک و… انجام شود.

ویژگی که در این مدل تزریق ژل لب مشاهده می شود، جلوه طبیعی است که در لب ها ایجاد می کند و چهره را زیباتر می کند. معمولا برای تزریق ژل لب چاکدار از سرنگ های کوچک تری استفاده می شود که در طول تزریق بهتر بتوان میزان ژل را کنترل کرد و از تزریق آن به نواحی ناخواسته جلوگیری کرده و شکل دهی بهتر انجام شود.

تزریق ژل لب چاکدار 8654718674168741864716

تزریق ژل لب چاکدار چگونه انجام می شود؟

در ابتدا پس از صحبت با تزریق کننده و برطرف کردن نگرانی های خود و دریافت راهنمایی های لازم، در ناحیه مورد نظر بی حسی موضعی قرار می گیرد. اکثر افراد تشخیص می دهند از لیدوکائین  که از کم خطر ترین بی حسی ها است، به شکل ژل یا کرم استفاده کنند. پس از دریافت بی حس کننده باید به مدت ۱۰ دقیقه تا اثربخشی آن استراحت کنید.

پس از اعمال تاثیر بی حسی تزریق کننده ناحیه موردنظر را برای رسیدن به مطلوب ترین نتیجه ارزیابی می کنند و سپس با سوزنی ظریف و نازک نسبت به تزریق فیلر اقدام می کند. تزریق در چندین نواحی صورت خواهد گرفت و در حین تزریق، تزریق کننده به طور مداوم شکل و اندازه لب ها را ارزیابی کرده تا نتیجه دلخواه را ایجاد کند. پس از اتمام تزریق و برداشتن سوزن، تزریق کننده ناحیه موردنظر را به آرامی ماساژ داده و چند دقیقه تحت نظر قرار می دهد.

 

تفاوت تزریق ژل لب چاکدار

در تزریق ژل لب مدل چاکدار، شکافی در مرکز لب ایجاد می شود و ظاهر لب را خوش فرم تر می کند. در تزریق ژل لب چاکدار، مرکز لب ها توسط یک خط از یکدیگر جدا شده و حجم بیشتری از فیلر در طرفین خط وجود دارد. تزریق ژل لب چاکدار به دلیل جلوه طبیعی و زیبا، گزینه بهتری نسبت به سایر مدل های تزریق ژل لب است.

 

هزینه های تزریق ژل لب چاکدار

قیمت تزریق ژل لب چاکدار به موارد زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال برند فیلر و میزان فیلر استفاده شده می تواند در قیمت نهایی تاثیرگذار باشد. قیمت های تزریق ژل در هر کلینیک زیبایی با سایر مراکز تفاوت دارد و به میزان کیفیت و تجربه کار بستگی دارد.

در فرآیندهای زیبایی به دلیل حساس بودن نتیجه نهایی، باید کیفیت کار را در اولویت بالاتری نسبت به هزینه ها قرار دهید. از این رو بهتر است از بهترین برند تزریق ژل لب چاکدار استفاده کرده و تزریق را در مراکز معتبر و قابل اعتماد انجام دهید، تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

برند های معتبر تزریق ژل لب چاکدار، دارای کمترین مقدار عوارض بوده و پس از بهبودی نیز، هیچگونه مشکلی در هنگام حرکت لب ها ایجاد نمی کنند. به عنوان مثال در هنگام صحبت کردن یا غذا خوردن در ناحیه لب ها، هیچ احساس سنگینی ایجاد نمی شود و ظاهر و حرکت لب ها بسیار طبیعی و زیبا به نظر می رسد.

 

زمان انجام و ماندگاری ژل لب چاکدار

معمولا مدت زمان تزریق ژل لب چاکدار بیشتر از تزریق ژل های معمولی است، اما با توجه به نتیجه طبیعی تر، ارزش صرف این مقدار زمان را دارد. به طور کلی فرآیند تزریق ژل لب چاکدار زمانی بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه به طول می انجامد. پس از انجام فرآیند تزریق، تورم خفیفی در آن ناحیه وجود دارد و نهایتا تا ۲ هفته طول خواهد کشید نتیجه نهایی در لب ها ایجاد شود.

ماندگاری تزریق ژل لب چاکدار مدت زمانی مانند ژل های معمولی دارد. البته این میزان به برند محصول و تکنیک استفاده شده برای تزریق بستگی دارد. به طور متوسط فیلرهای تزریق ژل لب چاکدار با توجه به برند مصرفی، زمانی بین ۶ تا ۱۲ ماه ماندگاری دارند. بهتر است به منظور جلوگیری از تغییر شکل لب ها، به طور مکرر آنها را شارژ نمایید.

 

مزایای تزریق ژل لب چاکدار

 • افرادی که لب های نامتقارن دارند می توانند با تزریق ژل لب چاکدار، تناسب لب ها را بهبود ببخشند.
 • جوان سازی چهره: با افزایش سن به طور طبیعی، کلاژن و چربی های پوست از بین رفته و این این امر باعث چروک شدن و افتادگی لب ها و پوست می شود. تزریق لب چاکدار با جبران کلاژن از دست رفته، می توانند تا حدودی چهره را جوان تر و شاداب تر کرده و از روش های محبوب برای افزایش زیبایی است.
 • حجم دهی به لب ها: افرادی با لب های نازک و باریک می توانند با استفاده از تزریق ژل لب چاکدار می توانند حجم دلخواه را به لب های خود ببخشند و آنها را خوش فرم تر کنند.

تزریق ژل لب چاکدار 6548486468468

نکاتی که قبل از تزریق ژل لب چاکدار باید بدانید

اگر قصد انجام تزریق ژل لب چاکدار دارید، حتما توجه داشته باشید که فرآیند تزریق را در مراکز معتبر و مورد اطمینان انجام دهید. همچنین به منظور کاهش میزان تورم و کبودی در محل تزریق بهتر است توصیه های زیر را به منظور آماده شدن برای تزریق ژل لب چاکدار انجام دهید.

 • قبل از انجام فرآیند تزریق ژل لب چاکدار، صورت خود را به خوبی بشویید و هرگونه آرایش را کاملا پاک کنید.
 • اگر پوستی مستعد به تبخال دارید، ممکن است پس تزریق ژل لب چاکدار، تبخال در صورت شما ظاهر شود. بهتر است قبل از تزریق ژل با پزشک مشورت کرده و روش های پیشگیری و درمانی را جویا شوید.
 • اگر پیش از این تزریق ژل لب انجام داده اید، توجه داشته باشید که حتما باید قبل از تزریق ژل لب چاکدار، ژل قبلی را کاملا تخلیه کنید.
 • بهتر است به مدت یک هفته قبل از تزریق ژل لب چاکدار، مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و… و مکمل هایی مانند جینسینگ و ویتامین E را با مشورت با پزشک، متوقف کنید.
 • به مدت دو روز پیش از تزریق ژل لب چاکدار، از اپیلاسیون و مو زدایی نواحی اطراف لب خودداری کنید.
 • بهتر است تزریق ژل لب چاکدار را در دوران بارداری یا شیردهی انجام ندهید و به زمان دیگری موکول کنید.

 

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب چاکدار

ممکن است پس از تزریق ژل لب چاکدار، کبودی و تورم و درد خفیفی در محل تزریق ایجاد شود. این علائم تا چند روز رفع می شوند، اما در برخی موارد ممکن است تا دو هفته به طول بیانجامد تا ژل لب به طور کامل تثبیت شود. اگر پس از تزریق ژل لب چاکدار در لب ها هر گونه خشکی، پوسته پوسته شدن، علائم عفونت، خارش و قرمزی، تورم و کبودی مشاهده کردید بهتر است با پزشک تماس بگیرید.

 • کبودی و تورم در ناحیه تزریق را می توانید با قراردادن کیسه یخ برای مدت کوتاهی درمان کنید. همچنین در طول درمان بهتر است هنگام شستن صورت یا مسواک زدن، ناحیه لب و اطرف آن را به آرامی بشویید. همچنین از گرمای شدید مانند سونا، آفتاب گرفتن خودداری کنید.
 • بهتر است به مدت ۲ هفته قبل و بعد از تزریق ژل لب چاکدار از مراجعه به دندانپزشکی خودداری نمایید.
 • به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق ژل لب چاکدار از انجام هرگونه آرایش و استفاده از محصولات شیمیایی بپرهیزید. همچنین در طول روزی که تزریق انجام داده اید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین خودداری کنید.
 • تزریق ژل لب چاکدار در برخی افراد ممکن است به پاسخ های آلرژیک منجر شود. از این رو در صورت بروز هرگونه مشکل پس از تزریق ژل لب چاکدار، بهتر است با پزشک تماس بگیرید.

 

کلام آخر

تزریق ژل لب چاکدار می تواند تغییرات زیادی در صورت شما ایجاد کرده و ضمن زیباسازی لب ها و صورت، اعتماد به نفس شما را نیز افزایش می دهد. تزریق ژل لب چاکدار به تکنیک و هنر تزریق کننده بستگی دارد. بنابراین قبل از انجام تزریق ژل، بهتر است کلینیک و مرکزی قابل اعتماد برای این کار بیابید و حتما با مشاوران با تجربه در زمینه پوست و زیبایی مشورت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. همچنین بهتر است قبل از تزریق، با افرادی که قبلا تزریق ژل لب چاکدار انجام داده اند نیز، گفت و گویی داشته و میزان رضایت و نتیجه نهایی آنها را مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *