آرشیو بلاگ

با ۵ ویژگی برتر میکرونیدلینگ آشنا شوید

میکرونیدلینگ 16545847585415

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

میکرونیدلینگ چیست؟

میکرونیدلینگ یک فرآیند زیبایی است که با چندین نام مختلف از جمله درمان القایی کلاژن و نیدلینگ پوست انجام می شود. یک تکنسین ماهر یک وسیله کوچک حاوی تعداد زیادی سوزن با نقطه ظریف را به آرامی روی پوست شما حرکت می دهد و هر سوزن یک خراش کوچک در پوست شما ایجاد می کند. بدن هر خارش را به عنوان یک آسیب شناسایی کرده و بلافاصله شروع به ایجاد واکنشی می کند که برای تحریک بهبود و بازسازی مجدد پوست شما طراحی شده است!

این روند تقریباً بدون درد است اما در محل هایی که خراش ها ایجاد شده است، خون های بسیار کمی مشاهده خواهید کرد و می توانید حدود یک روز و نیم انتظار قرمزی جزئی و خونریزی باقیمانده را داشته باشید، با وجود این عوارض جانبی خفیف، شما باید بلافاصله پس از انجام عمل شاهد بهبود قابل توجهی در صورت خود باشید.

امروزه بسیاری از افراد مشهور امروزی ارزش میکرونیدلینگ را تشخیص داده و به انجام آن روی آورده اند زیرا پوست آنها یکی از مهمترین دارایی های آنها است.

میکرونیدلینگ 16545847585415

ویژگی برتر میکرونیدلینگ برای پوست

۱٫رشد طبیعی کلاژن را برای پوستی زیبا و جوان تر تقویت می کند

با افزایش سن، تولید الاستین و کلاژن در داخل پوست شروع به کند شدن می کند و باعث ایجاد تغییرات ناخواسته در اپیدرم می شود. فرآیند میکرونیدلینگ با ایجاد پاسخ بدن در برابر آسیب درک شده، تولید کلاژن جدید را تحریک می کند. حتی اگر سوزنهای ریز روی میله میکرونیدلینگ خیلی زیاد نباشند و آسیب نبینند، بدن سریع عمل می کند. این فرآیند نه تنها باعث افزایش تولید کلاژن می شود بلکه باعث تحریک مجدد عود یا رشد رگهای خونی جدید در پوست می شود.

پوست غنی از کلاژن به نظر می رسد پررنگ و نرم تر است و از آنجایی که میکرونیدلینگ تولید کلاژن را افزایش می دهد باعث جمع شدن پوست و ایجاد ظاهر جوانتر می شود. به طور معمول، نتایج قابل مشاهده در عرض چند دقیقه مشخص است. با دریافت هر میکرو آسیب کلاژن جدید، زخم های ریز پر می شوند و ظاهر طبیعی تری را در ناحیه تحت درمان ایجاد می کنند.

در حالی که این فرآیند زیبایی میکروتروما را به پوست شما منتقل می کند، اما این کار را در یک روش هدفمند و کنترل شده انجام می دهد و تا زمانی که شما با یک متخصص واجد شرایط این روش درمانی پوست را برنامه ریزی کرده و تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید، درمان شما ایمن و ملایم است.

ابزار میکرونیدلینگ تخصصی دارای یک سر کوچک است که با سوزن های ریزی پوشانده شده است و روی پوست شما حرکت داده می شود و با سرعت بالایی لرزش می کند. جای نگرانی نیست  زیرا سوزن ها فقط می توانند قسمت سطحی یا بالایی پوست شما را سوراخ کنند. عمق کم است، اما نتایج  عمیق و مهم است. لرزش پرقدرت باعث می شود که سوزن های میکرون در عرض چند لحظه هزاران بار پوست شما را خراشیده و باعث بهبود و جوان سازی پوست شود.

پوست شما بلافاصله بعد از عمل، ظاهر بهتری پیدا می کند. تولید مجدد الاستین و کلاژن به حفظ و تصفیه نتایج کمک می کند و پوستی صاف و یکدست تر برای شما ایجاد می کند. ظاهر جوان شما نیمه بازسازی می شود زیرا سوراخ های ریز پر از کلاژن و الاستین می شود و پوست شما برای هفته ها شاداب و لطیف به نظر می رسد.

۲٫علائم زخم آکنه و علائم پوستی را کاهش می دهد

جای زخم صورت و علائم آکنه با افزایش سن بیشتر می شود. اگرچه ایجاد یک روال مناسب مراقبت از پوست می تواند به حداقل رساندن هر دو این موارد کمک کند اما نمی تواند آنها را به طور کامل از بین ببرد. در حقیقت، فیبروز یا زخم پوستی که روی پوست ظاهر می شود به طور معمول در طی روند بهبود زخم بدن رخ می دهد.

به حداقل رساندن جای زخم در صورت اغلب دشوار است و هرچه زخم ها عمیق تر باشند، درمان موفقیت آمیز آنها دشوارتر است.

هنگامی که پوست به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب، سموم محیطی یا نوسانات هورمونی آسیب می بیند، سعی می کند خود را بهبود بخشد تا دوباره به حالت اولیه خود بازگردد. در طی روند بهبود طبیعی، پوست به سمت پایین کشیده می شود، این روند اغلب منجر به ایجاد علائم پوستی با شکاف های عمیق و ایجاد زخم های سبک تا متوسط ​​می شود.

این روند منجر به فیبروز یا ضخیم شدن بافت پوست می شود. در بیشتر موارد این یک قسمت طبیعی از روند بهبودی است که منجر به سفت شدن پوست در منطقه آسیب دیده می شود. خوشبختانه، میکرونیدلینگ در شکستن فیبروز موفقیت آمیز عمل می کند و به پوست اجازه می دهد تا با ظاهری نرمتر نسبت به قبل از درمان با نیدلینگ پوست، شل شود و دوباره خود را ظاهر کند.

تعدادی از مطالعات نشان می دهد که بهبود قابل مشاهده در ظهور علائم پوستی و زخم می تواند بلافاصله در برخی موارد یا فقط پس از دو روش سوزن زدن پوست برای سایر بیماران رخ دهد. شرایط مختلف می تواند در سرعت ظاهر شدن نتایج مطلو ، از جمله عمق علائم  و زخم و همچنین شرایط پزشکی موجود بیمار تأثیر بگذارد. با شکستن فرآیند میکرونیدلینگ، فیبروز زیر سطح پوست، جای زخم کمتر مورد توجه قرار می گیرد و چهره کلی شما با صاف شدن و انقباض پوست، زیباتر به نظر می رسد.

متاسفانه میکرونیدلینگ در درمان انواع زخم ها موفق نیست. این فرآیند نتایج مفیدی برای زخم ایجاد می کند که نتیجه بخیه های جراحی یا اندازه بیش از حد بزرگ نباشد. حتی در این صورت، این روش کم تهاجمی راهی ایمن برای به حداقل رساندن تغییرات ناخواسته در پوست فراهم می کند. افراد با بافت ناهموار پوست نیز می توانند از فرآیند میکرونیدلینگ بهره مند شوند زیرا توانایی صاف کردن سطح پوست را دارد.

میکرونیدلینگ 198548748748477

  1. خطوط و چین و چروک را کاهش می دهد

جوانتر به نظر رسیدن یکی از محبوب ترین دلایلی است که زنان و مردان به دنبال درمان های زیبایی هستند. کاهش دید خطوط و چین و چروک در بالای لیست دلایلی است که میکرونیدلینگ در سال های اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است. این روش کم تهاجمی در واقع باعث کاهش چین و چروک ها و خطوط ظریف می شود و در عین حال ظاهر جوان تر شما را ترغیب می کند.

همانطور که احتمالاً می دانید، خلاص شدن از شر چین و چروک پوست آسان نیست. شما به راحتی نمی توانید  به صورتتان کرم بزنید و به بهترین حالت امیدوار باشید. چین و چروک ها در نتیجه آسیب هایی است که به پوست وارد می شود، چه از طریق روند پیری و چه در اثر قرار گرفتن در معرض عناصر محیطی. این فقط منطقی است که برای رفع آسیب به برخی فرآیندهای پوستی احتیاج دارید.

میکرونیدلینگ این کار را با ایجاد زخم های ریز در سطح بالایی درم انجام می دهد تا جوان سازی پوست را شروع کند. آسیب ناشی از سوزن زدن پوست بسیار جزئی است اما برای تشویق آزادسازی فاکتورهای رشد که سطح الاستین و کلاژن پوست را تجدید می کنند کافی است. بدن شما نمی فهمد که آسیب پوست چقدر جزئی است به همین دلیل باعث افزایش عوامل رشد مورد نیاز برای ترمیم سوراخ های کوچک ایجاد شده توسط سوزن های کوچک می شود. در همان زمان رگ های خونی کوچک ایجاد می شوند و منابع تازه اکسیژن، مواد مغذی و خون را مستقیماً به پوست می رسانند.

همه این تحولات منجر به محکم تر و سالم تر شدن پوست می شود زیرا خطوط ریز و چین و چروک های جزئی کمتر مورد توجه قرار می گیرند. در حقیقت، هرچه تولید کلاژن تقویت می شود، پوست نیز تقویت می شود. این روند اپیدرم شما را تقویت می کند و به پوست شما اجازه می دهد در برابر تغییر خطوط ریز و چین و چروک های ایجاد شده در برابر آن مقاومت کند. در نتیجه با اتمام عمل، پوست شما صاف و سالم به نظر می رسد.

بیشتر آسیب هایی که به پوست وارد می شود در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب است. گنجاندن سرم ویتامین C در رژیم مراقبت از زیبایی می تواند به شما در حفظ نتایج مفید بدست آمده از طریق فرآیند سوزن سازی پوست کمک کند. استفاده از سرم ویتامین C به تشویق تولید کلاژن کمک می کند  و یکی از اجزای ضروری برای بازگرداندن طبیعت نرم پوست  است.

۴– کاهش رنگ آمیزی و افزایش رنگ پوست را افزایش دهید

در حالی که هایپرپیگمنتیشن به تدریج اتفاق می افتد، اما معمولاً به یک مسئله دائمی تبدیل می شود که زیبایی طبیعی پوست شما را از بین می برد. هایپرپیگمنتیشن به معنای تیره شدن قسمتهای خاصی از پوست شما است زیرا ملانین اضافی جمع شده و در جای خود باقی می ماند. این شرایط جدی نیست و هیچ صدمه واقعی نمی زند. با این وجود از یکنواختی و زیبایی پوست می کاهد.

هایپرپیگمنتیشن یک مشکل رایج است و تقریباً هرکسی می تواند آن را تجربه کند. تغییرات در رنگ پوست زمانی اتفاق می افتد که التهاب ناشی از جراحات جزئی، جوشهای سر سفید، سر سیاه و تبخال باشد. با وقوع بیشتر این تغییرات، پوست شروع به از دست دادن حالت یکنواخت خود می کند و به نظر می رسد لکه دار است.

میکرونیدلینگ اغلب در ترمیم ظاهر طبیعی رنگ پوست موفق است زیرا آسیب های ناشی از هایپرپیگمنتیشن را کاهش می دهد. این کار را با افزایش حضور ملوپروتئینازهای ماتریکس، آنزیم های منحصر به فرد موجود در سلول های پوست انجام می دهد.

در صورت استفاده از سرم ویتامین C برای کمک به روند بهبودی پس از اتمام روش میکرونیدلینگ، می توانید نتایج خود را دوچندان کنید. مطالعات نشان داده است که سرم ویتامین C در تعادل سطح ملانین در پوست مفید است.

خانم هایی که رنگ پوست آنها تیره تر است ممکن است بخواهند به جای درمان های لیزر ، میکرونیدلینگ را برای اصلاح مشکلات هایپرپیگمانتاسیون در نظر بگیرند. لیزرها در واقع می توانند مشکل را بدتر کنند زیرا باعث تغییر رنگ حتی بیشتر تیره شدن پوست می شوند و پوست را به محلول ترجیح می دهند.

میکرونیدلینگ 65458474857

  1. از وجود جوش های سر سیاه می کاهد

وجود جوش های سرسیاه می تواند آزار دهنده باشد، به خصوص اگر بسیاری از این برجستگی های کوچک را روی پوست خود داشته باشید. جوش های سرسیاه در صورت مسدود شدن فولیکول های مو توسط چربی پوست شما ایجاد می شود که در اثر اکسیداسیون تیره می شود. از این چربی به عنوان سبوم نیز یاد می شود. این نوع آکنه در صورت، گردن، سینه، پشت و بازوها ایجاد می شود. هنگامی که جوش های سرسیاه ظاهر می شود، سبوم شما وظیفه خود را که حفظ نرمی و لطافت پوست است، انجام نمی دهد. متأسفان بسیاری از جوش های سرسیاه به پوست شما آسیب می رساند، منافذ بزرگی ایجاد می کند و خطر ایجاد چین و چروک و خطوط ریز را افزایش می دهد.

میکرونیدلینگ مزایای متمایزی را برای اشخاصی که از شیوع مکرر جوش سرسیاه رنج می برد ارائه می دهد. این روش کم تهاجمی منافذ را باز می کند و جوش های سرسیاه را از حالت گرفتگی آزاد می کند. همانطور که سوزن های ریز به آرامی به داخل پوست نفوذ می کنند، مسدود شدن سبوم را از بین می برند و کاهش فوری تعداد جوش های سرسیاه رخ می دهد. در عرض یک ماه، با بهبودی،  منافذ در ناحیه تحت درمان کوچکتر به نظر می رسند.

حتی اگر بعد از انجام عمل میکرونیدلینگ، جوش های سرسیاه کمتری مشاهده کنید، این احتمال وجود دارد که جوش های جدید ظاهر شوند. این امر خصوصاً در مورد کسی که مستعد این نوع آکنه است، صادق می باشد، برای اینکه تا حد ممکن جوش های سرسیاه را دور نگه دارید، باید یک روال مناسب مراقبت از پوست را در خود بگنجانید. نتایج درمان نیدلینگ پوست شما باید حدود سه تا چهار هفته طول بکشد. با توجه به لطافت و ماهیت کم تهاجمی این روش پوست شما آماده است تا پس از گذشت یک ماه یک فرآیند میکرونیدلینگ جدید را انجام دهد.

میکرونیدلینگ فواید فوری را برای افرادی که می خواهند به پوست صورت خود تغییر دهد ارائه می دهد. این روند سریع و تقریباً بدون درد بوده و نتایج بلافاصله قابل مشاهده است. این مزایا فراتر از به حداقل رساندن و یا از بین بردن آکنه، هایپرپیگمانتاسیون، خطوط ریز و چین و چروک است. اثرات مثبت این فرآیند هفته ها طول می کشد و زیبایی طبیعی چهره شما را هفته ها به شما باز می گرداند. از همه مهمتر هیچ عارضه جانبی شناخته شده ای وجود ندارد و این روش ایمن، ساده و موفقیت آمیز است.

جوانتر به نظر رسیدن یک هدف محبوب در میان افراد در هر سنی است. امروزه انجام این کار از هر زمان دیگری آسان تر است، بخشی به این دلیل است که بسیاری از اعمال ضد تهاجمی ضد پیری به راحتی در مراکز زیبایی و پزشکی موجود است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *