آرشیو بلاگ

با به روزترین روشهای جوانسازی پوست آشنا شوید

به روزترین روشهای جوانسازی پوست 548748748747455

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “

______________________________________________

 

اگر می خواهید اثرات نامطلوب سالهای زیادی که از عمرتان گذشته را از چهره خود بردارید؟ این روش های درمانی می توانند پوست شما را جوان کنند.

طبق انجمن جراحی زیبایی پلاستیک آمریکا ، اقدامات غیر جراحی در سال ۲۰۱۷ محبوبیت ۴٫۲٪ افزایش یافته است. این مقاله شامل مجموعه ای از محصولات غیر جراحی و رویه های افزایش یافته با هدف کاهش اثرات زمان و قرار گرفتن در معرض آفتاب است.

اغلب گفته می شود که زندگی ما روی صورت ما نوشته شده است. اما اگر تمایل دارید کمی چهره‌تان را ویرایش کنید، پاک کردن چند خط ریز، نرم کردن یک شیار عمیق یا برخی نقاط لکه دار را از بین ببرید، محصولات و روش های بیشتری برای جوان سازی پوست فرسوده شده توسط زمان و قرار گرفتن در معرض آفتاب وجود دارد. ایثن روزها وقتی صحبت از درمان های پوستی می شود، خبرهای خوبی در مورد درمان های پزشکی و همچنین نگرانی های زیبایی وجود دارد و جوانسازی چهره جمعیت فزاینده ای از زنان مسن سالم و فعال که می خواهند به همان اندازه جوان به نظر برسند، موجب شده است تکنیک های جوان سازی پوست توسعه پیدا کند که بسیار ظریف هستند و مدت بهبودی آنها بسیار کمتر از لیفت صورت با جراحی است. مهم است که روش های درمانی خود را با دقت انتخاب کنید و اعتبار و اعتبار افراد بالینی که رویه های پوستی تهاجمی انجام می دهند را بررسی کنید. ممکن است بخواهید با یک متخصص پوست مشورت کنید تا خطرات احتمالی و مزایای احتمالی درمان های مختلف را بسنجد زیرا روش های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند، بنابراین هزینه ممکن است عامل مهمی در انتخاب روش جوان سازی پوست باشد.

به روزترین روشهای جوانسازی پوست 548748748747455

معمول ترین و به روزترین روش های جوانسازی پوست

در زیر چندین روش استفاده شده برای از بین بردن چین و چروک های ریز، جای زخم ها، رنگدانه های ناهموار ( لکه های پوستی) و سایر نقص ها وجود دارد.

بوتاکس، تزریق سم بوتولینوم: دسته ای که شامل بوتاکس، دیسپورت و زئومین است نسبتاً مقرون به صرفه می باشد، خطرات بسیار کمی دارد و نیازی به زمان بهبودی ندارد،  این روش جوانسازی در صاف کردن موقت صورت، ابرو یا گردن کاملاً موثر هستند.

پرکننده های بافت نرم: تزریق مواد پرکننده نرم در زیر پوست می تواند باعث افزایش حجم گونه، بهبود خط فک، کاهش آکنه یا زخم های جراحی، بازگرداندن حجم به گونه ها و گونه های توخالی، پر کردن خطوط عمودی ، بازسازی  و حجم دهی به لب ها و پر شدن چین و چروک بینی (خطوط عمیقی که از خارج سوراخ های بینی به گوشه های دهان منتقل می شوند). برخی از مواد پرکننده مانند اسید هیالورونیک و اسید پلی-ال- لاکتیک در نهایت جذب بدن می شوند. برخی دیگر حاوی دانه های ریزی از مواد جامد معلق در ژل هستند. ژل با گذشت زمان جذب می شود و دانه ها داربستی برای رشد کلاژن تشکیل می دهند.

لایه برداری شیمیایی: از لایه بردارها برای درمان چین و چروک، لکه های پیری، تغییر رنگ، رشد پوستی پیش سرطانی و اسکارهای سطحی استفاده می شود.  این محلول اسیدی معمولاً حاوی گلیکولیک، سالیسیلیک یا اسید تری کلرواستیک  است که روی پوست قرار می گیرد، سلولهای پوست را حل می کند و لایه های بالایی اپیدرم را از بین می برد. این تأثیرات بر اساس عمق نفوذ پوست متفاوت است  که با توجه به نوع و قدرت محلول مورد استفاده تعیین می شود.

 

میکرودرم ابریژن: در این روش، پزشک یا متخصص زیبایی ناحیه ای را با بلورهای ریز هیدروکسید آلومینیوم سنباده می زند تا پوستی صاف تر ایجاد کند. این روش جوانسازی نسبتاً ارزان است و نیازی به زمان بهبودی ندارد، میکرودرم ابریژن خانگی نیز موجود هستند که می توانید خودتان در منزل انجام دهید.

میکرونیدلینگ: این روش كه در آن پزشك به طور مكرر وسیله ای الكتریكی یا باتری را كه حاوی چندین سوزن كوچك، نازك و تیز است به پوست می زند، اما نگران نباشید این عمل به هیچ عنوان دردناك نیست.

سوزن ها باعث صدمات جزئی  در پوست می شوند که تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کنند. مواد درمانی مانند اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک را می توان قبل یا بعد از سوزن زدن استفاده کرد تا ماده به صورت عمیق نفوذ کند. این روش نسبتاً بدون ریسک و ارزان است.

لیزر درمانی: لیزر می تواند خطوط و چین و چروک های متوسط ​​تا عمیق را برطرف کند و به طور قابل توجهی رنگ پوست، بافت و سفتی آن را بهبود بخشد. توانایی لیزر در هدف قرار دادن انواع خاصی از سلول ها در لایه های مشخص پوست، آنها را قادر می سازد تا بیماری هایی مانند لکه های قهوه ای، ترک های بارداری را درمان کنند. آنها همچنین می توانند گودی های پوستی ایجاد شده در اثر آکنه و بسیاری از اسکارهای دیگر را پاک کنند. متخصص پوست یا جراح زیبایی به شما کمک می کند تا تشخیص دهید کدام نوع لیزر درمانی برای شما مناسب است.

هایفوتراپی : سونوگرافی صورت متمرکز با شدت بالا یا به اختصار HIFU صورت، درمانی غیرتهاجمی برای پیری صورت است. این روش بخشی از روند رو به رشد درمان های ضد پیری است که برخی از مزایای لیفت صورت را بدون نیاز به جراحی فراهم می کند.

این روش های درمانی کم تهاجمی دوره نقاهت کوتاه تری نسبت به گزینه های جراحی دارند، اما نتایجی که ارائه می دهند چندان چشمگیر نیستند و به مدت طولانی دوام ندارند. به همین دلیل  متخصصان پوست  HIFU را فقط برای علائم خفیف تا متوسط یا زودرس پیری توصیه می کنند.

هایفوتراپی از سونوگرافی برای ایجاد گرما در سطح عمیق پوست استفاده می کند. این گرما به سلولهای هدف پوست آسیب می رساند و بدن سعی در ترمیم آنها دارد. برای انجام این کار، بدن کلاژن تولید می کند تا به رشد مجدد سلول کمک کند. کلاژن ماده ای در پوست است که به آن ساختار و قابلیت ارتجاعی می بخشد.

طبق گفته هیئت جراحی زیبایی آمریکا، درمان های سونوگرافی غیر جراحی مانند HIFU می توانند:

 • پوست گردن را محکم کند
 • ظاهر جولدها را کاهش می دهد
 • افتادگی پلک یا ابرو را بلند کند
 • چین و چروک های صورت را تا حدود زیادی از بین ببرد
 • پوست سینه را صاف و سفت کند

نوع سونوگرافی که در این روش استفاده می شود متفاوت از سونوگرافی است که پزشکان برای تصویربرداری پزشکی استفاده می کنند. HIFU از امواج انرژی بالا برای هدف قرار دادن مناطق خاص بدن استفاده می کند.

متخصصان همچنین از هایفوتراپی برای درمان تومورها در جلسات بسیار طولانی تر و شدیدتر استفاده می کنند که می تواند در اسکنر MRI تا ۳ ساعت ادامه یابد.

این محصولات و دستگاه ها می توانند با از دست دادن بخشی از هزینه های درمان حرفه ای، پوست مرده را از بین ببرند و جای زخم ها و خطوط ریز را با خیال راحت کاهش دهند.

کربوکسی تراپی : در طول این درمان، گردش خون در مویرگ ها بازیابی می شود (هموگلوبین اکسیژن بیشتری آزاد می کند)، تولید کلاژن تسهیل می شود و تعادل رطوبت اپیدرم بازسازی می شود. این نه تنها برای پوست صورت بلکه کل بدن نیز مناسب است. هزینه انجام این روش جوانسازی ممکن است بسته به اندازه منطقه ای که توسط کاربوکسی تراپی درمان می شود متفاوت باشد.

در طی درمان کربوکسی تراپی هیپودرم با مقدار لازم دی اکسید کربن ( CO2) تزریق می شود. سپس عملکرد عروقی به شدت تشدید می شود و رگ های خونی گسترش می یابند، بنابراین از جریان خون بالاتر در ماهیچه ها و بافت های چربی اطمینان حاصل می شود.

به روزترین روشهای جوانسازی پوست 889654456665255

درمان صورت:

 • از بین بردن سیاهی دور چشم
 • کاهش چین و چروک
 • بهبود سفتی پوست
 • برداشتن تورم
 • کاهش چربی

درمان بدن:

 • کاهش رسوبات چربی در ناحیه شکم، زانو و ران
 • کاهش مایعات ذخیره شده
 • کاهش علائم کشش
 • درمان خشکی دست، آرنج و سایر مناطق خشک و پوسته پوسته شده

کربوکسی تراپی روشی سریع و موثر است زیرا نتایج پس از اولین مراجعه قابل مشاهده است. به دنبال یک نتیجه طولانی مدت لازم است که یک چرخه ۶-۱۰ بار درمان (یک بار در هفته) انجام دهید و نتیجه به مدت ۱۲-۱۲ ماه حفظ می شود.

می توانید این موارد را در خانه امتحان کنید!

لایه بردارهای شیمیایی خانگی و کیت های میکرو درم سایش به طور کلی همان ترکیباتی را دارند که متخصصان پزشکی استفاده می کنند، اما در غلظت های پایین. انواع غلتک های میکرونیدلینگ خانگی نیز وجود دارد که می تواند برای رساندن رتینول ها، مرطوب کننده ها و سایر ترکیبات به پوست استفاده شود. لیزر خانگی، نور LED و دستگاه های سونوگرافی نیز از قدرت کمتری نسبت به تجهیزات حرفه ای برخوردار هستند، اما اگر حوصله انجام مداوم درمان ها را برای چندین هفته یا ماهها داشته باشید، می توانند  واقعا موثر باشند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *