آرشیو بلاگ

آیا واقعا می شود پوست را سم زدایی کرد؟

سم زدایی پوست 4786745131212

” به چشمان خود استراحت دهید و به جای خواندن به پادکست بالا گوش دهید… “


 

پوست از نظر وزن و ناحیه ای که پوشش می دهد یکی از بزرگترین اندام های بدن انسان است. پوست از دو لایه شامل درم (درونی) و اپیدرم (بیرونی) تشکیل شده و است. به طور مداوم پوست انسان در تماس با عناصر مختلف قرار دارد. آلاینده ها و گرد و غبار محیط اطراف ما می توانند موجب مسدود شدن منافذ پوست شوند. همچنین سمومی که از رژیم غذایی سرچشمه می گیرند می توانند چهره و ظاهر شما را تحت تاثیر قرار دهند. پوست چیزهای مختلفی از جمله سموم را جذب می کند. سموم از منابع مختلف سرچمشه می گیرند، اما محیط زیست متهم اصلی مواجهه در نظر گرفته می شود. ممکن است در فضای مجازی با عناوینی مانند سم زدایی پوست مواجه شده باشید. خوشبختانه برای سم زدایی نیاز به انجام کار های دشواری نیست. با ما همراه باشید تا با ترفند های سم زدایی پوست بیشتر آشنا شویم.

سم زدایی پوست 4654134132

منظور از سم زدایی پوست چیست؟

سم زدایی پوست فرآیندی است که به منظور از بین بردن ناخالصی های پوست و همچنین ناخالصی های بدن از طریق پوست، انجام می شود. سم زدایی انواع مختلفی دارد که برخی از آنها برای سلامت کل بدن صورت می گیرد و برخی نیز در بهبود کیفیت پوست نقش دارند. شیوه سم زدایی پوست با سایر روش های سم زدایی متفاوت است. سم زدایی پوست به ظاهر پوست شما کمک کرده و پوستی درخشان و زیبا به شما هدیه می کند. این نوع سم زدایی می تواند شامل مصرف مواد غذایی پاک کننده و نوشیدنی های مانند چای گزنه، چای زنجبیل و زغال اخته باشد. درمان های دیگر برای سم زدایی پوست شامل استفاده از فرآورده هایی است که به طور مستقیم با پوست در تماس هستند. فرآورده هایی که سموم را طریق منافذ پوست جذب می کنند. این فرآورده ها شامل روغن های ضروری، ماسک خاک رس و سایر ماسک های گیاهی است.

تاثیر ویژه آب در سم زدایی پوست

پوست نیز مانند سایر ارگان های بدن، از چند سلول مختلف تشکیل شده است. تمام سلول های پوستی مانند سلول های سایر قسمت های بدن، برای عملکرد بهتر به حجم مناسبی از آب نیاز دارند. مصرف مقدار فراوان آب بخشی مهم از فرآیند سم زدایی پوست را شامل می شود. آب به تخلیه سموم از دستگاه گوارش کمک می کند. همچنین از بین بردن مواد شیمیایی مضر را تسریع می کند. افزودن یک قاشق چایخوری آب لیمو و نصف قاشق چایخوری عسل به یک لیوان آب و نوشیدن آن هنگام صبح روشی عالی برای حفظ ظاهر سالم پوست است. مصرف آب برای حفظ رطوبت پوست و رساندن ریزمغذی های ضروری به سلول های پوستی مهم است. نوشیدن آب باعث افزایش انعطاف پذیری پوست می شود. علاوه بر این علائم پیری پوست مانند چین وچروک یا خطوط مشهود روی پوست را کاهش می دهد.

آیا تعریق در سم زدایی پوست موثر است؟

تعریق یک روش طبیعی لایه برداری و درمان خشکی پوست و همچنین سم زدایی پوست است. این به دلیل آن است که عرق حاوی مواد معدنی، نمک و اوره است. همچنین، تعریق می تواند در دفع سموم از بدن انسان بسیار موثر باشد. عرق کردن به از بین بردن باکتری ها، چربی و ناخالصی ها، و سمزدایی بدن کمک می کند. به گفته دکتر جوزف مارکولا، تعریق به دفع سموم کمک می کند، که این شرایط از عملکرد مناسب سیستم ایمنی بدن انسان پشتیبانی کرده و به پیشگیری از بیماری های مرتبط با تجمع بیش از اندازه سموم کمک می کند. تعریق مواد زیان آور حاوی باکتری را که سبب جوش می شوند را از بدن خارج می کند. غدد تعرقی به مقدار قابل توجهی، بدن را از شر این ماده های زیان آور و دیگر آلوده کننده های پرخطر خلاص می کنند.

تاثیر فیبر در سم زدایی پوست

فیبر ماده ای حیاتی برای حفظ سلامت گوارش به حساب می آید. نوعی فیبر به نام سیلیوم هاسک به بدن در خلاص شدن از شر قارچ ها و مخمرها کمک می کند. به گونه ای که از حضور و دفع آنها از طریق پوست جلوگیری می کند. دفع قارچ و مخمر می تواند زمینه ساز شرایط پوستی ناخوشایندی مانند آکنه و راش های پوستی شود. میزان مصرف توصیه شده روزانه فیبر برای مردان بزرگسال ۳۸ گرم و برای زنان بزرگسال ۲۵ گرم است. لوبیاها، میوه ها، سبزیجات، مغزهای خوراکی و غلات کامل از جمله منابع خوب برای فیبر هستند. چنانچه ما از فیبر در غذاهای خود استفاده نکنیم، دچار یبوست می شویم. درنتیجه مواد سمی که در بدن در اثر هضم و تخمیر مواد غذایی ایجاد می شود به ناچار قسمتی از آن باید از راه پوست دفع شود. دفع سموم باعث فرسایش و خستگی و پیدایش چین و چروک صورت می شود.

سم زدایی پوست صورت با بخور

یکی از بهترین روش ها برای پاکسازی پوست، بخور دادن است. گرما و رطوبت باعث باز شدن منافذ پوست می شود؛ این امر به خروج سموم زیر پوست کمک می کند. می توان از افزودنی های مختلفی مانند مریم گلی، زنجبیل، بابونه و رزماری برای بخور استفاده کرد. اولین و مهم‌ ترین مرحله در پاکسازی و سم زدایی پوست استفاده از بخور آب داغ است. با این روش منافذ پوست باز شده و چربی ‌های اضافی به‌ راحتی از آن خارج می ‌شوند. بخور زنجبیل علاوه بر شفافیت و شادابی پوست، دستگاه تنفسی را نیز پاکسازی می ‌کند. بخور رازیانه یکی از کاربردی ‌ترین روش‌ ها برای بستن منافذ پوست است. اگر چه انواع بخورها به طور کلی منجر به گشودگی منافذ پوست می‌ شود، اما این بخور به صورت استثنا در انقباض منافذ پوستی بسیار موثر است. پس از بخور رازیانه نیازی به استفاده از مواد قابض کننده سطح پوست نیست.

رژیم غذایی مناسب جهت سم زدایی پوست

پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات، میوه ها، حبوبات، آجیل ها، دانه ها، و غلات کامل و کاهش مصرف غذاهای فرآوری شده و بسته بندی شده می تواند به بالا رفتن سلامت پوست کمک کند. اکثر میوه ‌ها دارای آنتی اکسیدان ‌هایی هستند که برای سم زدایی پوست بسیار مفید می باشند. بلوبری به طور ویژه ای نسبت به سایر میوه‌ها آنتی اکسیدان بیشتری دارد. این میوه سرعت روند پیری پوست را کاهش داده و با اشعه مضر تابش UVA و آلودگی مبارزه می ‌کند. بلوبری را به صورت خام یا اسموتی بلوبری می توانید مصرف کنید. توت سرشار از آنتی اکسیدان ها، فلاونوئیدها، پلیفنول ها، ویتامین ها، و مواد معدنی است که به آن خاصیت ضد التهابی بودن و جلوگیری از پیر شدن پوست توسط رادیکال های آزاد را می دهد. مرکبات غنی از ویتامین C است که می تواند به ترمیم کلاژن پوست و ممانعت از تشکیل سلولیت کمک کند.

 

سم زدایی پوست 4786745131212

دستگاه سم زدایی یک ضرورت برای هرخانواده

پا قلب دوم انسان است. به علت وجود منافذ بسیار زیاد در پا، بهترین گزینه برای انجام سم زدایی از بدن است. دستگاه سم زدایی دیجیتالی بادی دتوکس از محصولات درمیس، روشی ایمن و آرامش بخش برای پاک سازی بدن و سم زدایی پوست است. این دستگاه بر اساس فرآیند اسمزی کار می کند. به این ترتیب که در آن ذرات از ناحیه دارای غلظت پایین تر از میان یک غشاء به سمت ناحیه دارای غلظت بالاتر حرکت می کند. یون های منفی از طریق سیستم جمع آوری سموم بدن انتقال یافته و در نتیجه یون های مثبت را خنثی می کنند. این دستگاه بیشتر برای افرادی کارآمد است به دنبال پیشگری از بیماری ها هستند. چرا که خارج کردن آلاینده ها از بدن برابر است با سالم ماندن کبد، کلیه، مفاصل، قلب و پوست. دستگاه سم زدایی از کل بدن برای عملکرد فعالیت فیزیکی در افراد مسن ضروری است.

مزایای استفاده از دستگاه سم زدایی بدن

 • سم زدایی پوست و پاکسازی فلزات سنگین از اعضای بدن مانند فلزات و سرب لوازم آرایشی و دارویی
 • تسکین دردهای نقرسی ، مثانه، دردهای التهاب مفاصل، عضلانی
 • بهبود و ارتقاء سلامت جنسی
 • کاهش درد دوره قاعدگی
 • بهبود در تمرکز، خواب و حافظه
 • پاکسازی و تضعیف باکتری ها، انگل ها، قارچ ها و مخمرها
 • جوانسازی، کاهش آکنه، چروک و سایر مشکلات پوستی
 • کاهش وزن و بهبود جذب غذا
 • حفظ تعادل در بدن و پاکسازی خون
 • افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن
 • کنترل چربی و تنظیم آن
 • متعادل کردن قند خون
 • حذف سموم از قبیل اسید لاکتیک، کربنیک، بوتیریک و …
 • سم زدایی بدن و پاکسازی کبد و درمان کبد چرب
 • بالا بردن سطح اکسیژن در خون
 • درمان و بهبود یبوست
 • درمان عفونتهای اداری و کاهش درد بیضه در آقایان به دلیل مشکلات عفونی

کلام آخر

با برخی از روش های مراقبت و سم زدایی پوست آشنا شدید. ظاهر پوست به عوامل بیرونی مانند آلودگی هوا و… و همچنین شرایط درونی بدن بستگی دارد. تغذیه ی ناسالم باعث آسیب ارگان های داخلی حیاتی مانند کبد و روده ها می شود. همانطور که می دانید این اعضا وظیفه ی دفع سموم بدن را بر عهده دارند. بنابراین هر گونه اختلالی در عملکرد آنها باعث تجمع سموم در بدن می شود. در نتیجه پوست نیز تاثیر پذیرفته و ظاهر آن زیبایی و طراوت خود را از دست می دهد.

لازم است برای تمیزی کبد موادغذایی حاوی چربی های اشباع نشده ی پلی و امگا۳ ها مانند ماهی های چرب، روغن کلزا و مغزها مصرف کنید. اکثر میوه ها و سبزیجات نیز حاوی آنتی اکسیدان هایی هستند که با توکسین ها و سموم بدن مقابله می کنند. برای داشتن پوستی زیبا و شفاف تمام نکات مراثبت از این بزرگ ترین اندام بدن را رعایت کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *