آرشیو بلاگ

آیا لیزر پوست به زیبایی کمک می کند؟

لیزر پوست 1254685276595

مقدمه

علم لیزر، یک طیف بسیار طولانی از ابزار متفاوت را برای جوان سازی دوباره پوست شما ارائه می دهد. لیزر ها در اصل یک گروه از پرتو های منظم و با شدت نور می باشند که تنوع آن ها در میزان شدن آن ها نیز هست. از لیزر پوست به روش های متفاوت برای جوان سازی دوباره پوست و همچنین افتادگی پوست استفاده می شود تا بر اثر آن چین و چروک های پوست و بسیاری دیگر از لکه های پوست را درمان کند. درمان توسط لیزر پوست بسیار ایمن، کارآمد و آسان است .

 

لیزر پوست چیست

به دستگاهی که توانایی این را دارد که طول موج خاصی از امواج نورانی را تقویت کند و آن ها را در یک نقطه واحد متمرکز کند، لیزر پوست می گویند. این کار لیزر سبب بیشتر شدن انرژی و قدرت آن برای نفوذ پذیر کردن امواج نورانی می شود و انرژی گرمایی حاصل از این کار لیزر باعث می شود که اثر درمانی داشته باشد.

باید بدانید که هزینه لیزر پوست که برای جوان سازی است در برابر با دیگر گزینه‌های درمان و زیبایی بسیار کمتر می باشد.

لیزر زیبایی پوست راهی است برای کاهش دادن لک های روی سطح پوست و زیبا تر شدن است. در این نوع از لیزر مولکول های زنجیره ای پوست آسیب دیده شما به صورت لایه ای برداشته می شود و این کار تا زمانی که پوست شما یکنواخت تر شود و نرمی و صافی خود را به دست آورد ادامه دارد. لیزر پوست صورت شما با عنوان لیزر جوان سازی نیز معرفی می شود و این به دلیل مزایای ضد پیری آن می باشد و نام دیگر آن نیز لیزر پیلینگ است که این نام هم به سبب جدا کردن لایه های آسیب دیده پوست است.

 

لیزر پوست 477584157845174178518

 

کاربرد لیزر پوست

لیزر پوست کاربرد های بسیاری دارد. به صورت کلی لیزر ها در جوانسازی، رفع چین و چروک ها، لایه برداری های سطحی و عمیق، جوان سازی پوست، لیفتینگ و همچنین رفع موهای زائد صورت و بدن شما و رفع جای زخم، آکنه، پاک نمودن تتو، رفع و محو کردن ترک های پوستی که می توانند ناشی از حاملگی و یا کاهش و افزایش وزن شما به وجود آمده باشند. این دستگاه همچنین به رفع کک و مک و درمان واریس ها و ماه گرفتگی ها و ضایعات عروقی مورد استفاده قرار می گیرد. فواید لیزر پوست صورت شما شامل درمان های بسیار پیشرفته می باشد و می تواند به درمان دو رنگی پوست صورت شما نیز کمک کند. لیزر پوست با نابود کردن لایه های آسیب دیده پوست شما و لطیف و شفاف تر نشان دادن ظاهر پوست شما به شما کمک می کند. این روش، روشی تاثیر گزار است که علائمی از افزایش سن که در چهره شما مشهود است و دیگر آسیب های پوستی را بهبود می بخشد و ظاهر و پوستی جوان و جذاب به شما هدیه می دهد.

عوار

نکات حائز اهمیت در لیزر

در انجام لیزر پوست برای جوانسازی و رسیدن به زیبایی مطلوب سه نکته وجود دارد که باید به خوبی رعایت شوند. اولین و مهمترین نکته فرد درمانگر شما می باشد، این فرد به طور حتم باید تخصص کافی برای کار با این دستگاه ها و درمان با لیزر ها را داشته باشد تا به شما آسیبی نرساند. دومین نکته مهم در این موضوع این است که پزشک متخصص شما از دستگاه های مناسب و استاندارد و همچنین تکنولوژی های مناسب شما برای درمان کردن استفاده کند. سومین و آخرین نکته نیز این است که پزشک شما روش لیزر مناسبی را برای درمان مشکلات پوستی شما برگزینید.

اگر هر کدام از این نکات گفته شده در درمان شما رعایت نشود، باعث می شود که نتیجه ی درمان شما نه تنها شما را راضی نکند بلکه امکان این که یک نتیجه غیر قابل قبول برای شما به بار آورد و باعث ایجاد عارضه هایی در شما شود نیز وجود دارد.

عوارض لیزر پوست

عوارض لیزر با توجه به انواع آن ها متفاوت است، اما به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم عوارض آن می تواند خارش، سوزش، تورم و قرمزی در ناحیه لیزر شده باشد. باید بدانید که اگر پس از انجام عمل لیزر مراقبت هایی که متخصص به شما گوشزد می کند را رعایت کنید این عوارض به حداقل خود می رسند. این توصیه ها عمدتا استفاده از کرم های ضد التهاب و ترمیم کننده، گذاشتن کمپرس آب سرد می باشد. در عمل لیزر احتمال بروز عوارض شدیدتر نیز هست. این عوارض عبارت اند از: ایجاد اسکار، عفونت در محل لیزر، تورم غدد لنفاوی می باشد و این نوع عوارض خطرناک هستند و در صورتی بروز می دهند که فرد درمانگر تبحر در این کار نداشته باشد و یا لیزر نامناسب به کار برده باشد. باید بدانید که انجام دادن لیزر باعث نمی شود به مشکلاتی مانند نازایی و سرطان و از این قبیل مسائل دچار شوید زیرا موج های نورانی موجود در لیزر فقط لایه های سطحی پوست شما را در بر میگیرد و به هیچ عنوان به عمق پوست شما نفوذ نخواهد کرد.

همان طور که می دانید لیزر یک راه پر کاربرد و تاثیر گذار در حل مشکلات پوستی شما و درمان آن است اما باید آگاه باشید که به طور حتم در صورت عمل به نکات گفته شده در بالا (استفاده از تکنولوژی مناسب و لیزر متناسب و انجام شدن لیزر به دست متخصص این کار) نتیجه عمل لیزر شما بسیار رضایت بخش خواهد بود. بنا بر موارد گفته شده حتما دقت کنید که خدمات لیزر شما مانند لیزر موهای زائد، لیزر پوست شما برای رفع مشکلات پوستی و غیره در مراکز سالم و همچنین مراکزی که سازمان بهداشت و نظام پزشکی آن ها را تایید کرده باشند و تحت نظر دکتر متخصص این کار انجام پذیرد اگر بر خلاف این نکات باشد باعث میشود که شما عوارض بسیار خطرناکی را تجربه کنید.

 

متقاضی مناسب

لیزر پوست که باعث جوان سازی می شود، راه حلی مناسب برای بیمارانی است که از خطوط چین و چروک پوست خود رنج می برند و یا از دو رنگی پوست صورت خود و زخم هایی که بر روی سطح پوست است و یا جای جوش ها و کک و مک و آکنه ها را دارا هستند و نسبت به درمان های ملایم تر دیگر پاسخی دریافت نمی کنند و نتایج رضایت بخشی برایشان ندارد. یک متقاضی مناسب برای این عمل فردی است که پوستی الاستیک و بدون چربی دارد و مستعد ایجاد زخم پس از آسیب جزئی نباشد. این که عمل لیزر جوان سازی پوست بهتر است بر روی افرادی انجام گیرد که قبلا هیچ گونه سابقه پزشکی نداشته اند. یک متقاضی مناسب کسی است که انتظار و دید واقع بینانه ای به نتایج به دست آمده از لیزر داشته باشد. افرادی که رنگ پوست آنان روشن تر است مناسب تر از افرادی هستند که پوست تیره دارند چون احتمال بروز خطر دو رنگی پوست در آن ها کم تر است.

 

لیزر پوست 1254685276595

 

متقاضی نامناسب

کسانی که به عیوب پوستی مبتلا هستند به طور معمول برای لیزر جوان سازی پوست متقاضی مناسبی نمی باشند. اکثر متخصصان زیبایی بر این باورند که لیزر جوان سازی پوست یک روش جراحی می باشد و طبق این نظر مانند هر عمل جراحی دیگری عوارض این عمل یک تا دو هفته به طول می انجامد. برای درمان کردن عیب های پوستی روش های ملایم تری هستند که جایگزین عمل لیزر می شوند. افرادی که پوستشان بسیار تیره است نیز برای انجام این عمل متقاضی نامناسبی می باشند زیرا در پوست آن ها رنگ دانه های بیشتری وجود دارد و در مقایسه با افراد با پوست روشن بیشتر انرژی لیزر را جذب می کنند.

 

روش درمانی

در این بخش به معرفی روش درمان لیزر جوانسازی پوست اشاره خواهیم کرد. این روش به طور معمول با بی حسی موضعی انجام می گیرد. روش های گسترده تر لیزر های جوان سازی پوست امکان دارد که به بیهوشی احتیاج داشته باشند، گرچه این روش کمتر رواج دارد. پس از اینکه بیهوشی انجام گیرد، پزشک متخصص شما به وسیله یک لیزر خاص شروع به اقدامات جوان سازی پوست می کند. متخصص توسط پرتو دقیق و تحت کنترل نور لیزر، لایه لایه پوست های خشک و بیرونی پوست را جدا می کند و در این صورت لایه زیرین پوست بسیار شفاف تر و جوان تر به نظر می رسد. وقتی که لایه های آسیب دیده و قدیمی پوست شما از بین می رود، سلول های جدید شما برای رشد کردن آماده می شوند. اگر درمان و جوان سازی پوست صورت شما کم اهمیت باشد لیزر صورت به طور معمول ۴۵ دقیقه به طول می انجامد، اما اگر درمان تکمیلی باشد این امکان وجود دارد که تا ۲ ساعت نیز طول بکشد. متخصص زیبایی به شما را یاری می کند تا پس از انجام لیزر جوان سازی پوست صورت، بهبود سریع تری پیش رو داشته باشید.

 

بهبود پس از لیزر

پس از انجام دادن لیزر جوان سازی پوست، دوره ی بهبود آن به طور معمول دو هفته به درازا می کشد. این بهبود اینگونه است که ناحیه ای که تحت عمل لیزر قرار گرفته است بهبود خواهد یافت و یک لایه جدید و شاداب از پوست شما ظاهر خواهد شد. به طور معمول قرمزی های به وجود آمده بر روی پوست تا چندین ماه به طول می انجامد. کسانی که تحت درمان لیزر قرار می گیرند باید یک تا دو هفته از کار خود دور باشند و در معرض آفتاب نیز قرار نگیرند و البته راه های دیگری مانند استفاده از کرم ها وژل های خوب برای تسریع روند بهبود وجود دارد که بهتر است در مورد آن ها با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

دو رنگی پوست در اکثر مواقع با لیزر جوانسازی بهبود می یابد و در این دوره بهبودی، لکه های خورشیدی و کک و مک ها و دیگر تغییر رنگ ها محو یا ناپدید خواهند شد.

 

آمپول های چند کاره فارم استی

پس از انجام عمل لیزر ممکن است عوارض جزئی پوست به وجود بیاید که برای درمان آن ها می توانید کرم های معتبر استفاده کنید. آمپول های چند کاره فارم استی یک ژل است و چند منظوره می باشد که با مخاط حلزون ساخته شده است. این آمپول یک ژل مرطوب کننده است که بسیار قدرتمند می باشد که وظیفه آن از بین بردن التهابات پوستی و قرمزی ها و سرعت بخشیدن به روند بازسازی و ترمیم پوست و همچنین بازیابی تعادل آب و چربی و کمک به بهبود یافتن چین و چروک ها می باشد. این ژل به دلیل بافت غلیظی که دارد به هیچ وجه به پوست شما نمی چسبد. این محصول منبع تغذیه پوست می شود و باعث می شود پوست شما حالتی نرم و ابریشمی داشته باشد. این آمپول سطح پوست شما را پاک می کند زیرا دانه های اسکرابی موجود در آن مانند یک معجزه است. به همین علت پس از اینکه شما این محصول را استفاده کنید پوستی تمیز و شاداب خواهید داشت.

 

ژل کربوکسی

برای کمک به تسریع روند بهبود پس از انجام لیزر می توانید از ژل کربوکسی نیز استفاده کنید. این ژل یک روش درمانی بدون سوزن و درد می باشد که به تقویت کردن متابولیسم ها کمک می کند. این ژل با تولید کردن اکسیژن طبیعی باعث می شود که آبرسانی عمیقی بر روی پوست شما ایجاد شود. بعد از اولین استفاده شما متوجه تغییرات در پوستتان خواهید شد. این ژل باعث روشن و با طراوت تر شدن و همچنین کم شدن چین و چروک ها و یکدست تر شدن پوست شما می شود و برای درمان کردن ورم ها و کبودی و آکنه و سوزش و خارش پس از لیزر مناسب می باشد.

 

کرم حلزون وان اسپرینگ

کرم حلزون وان اسپرینگ یک کرم مرطوب کننده می باشد که حاوی عصاره حلزون است و به ترمیم بافت آسیب دیده پوست شما پس از انجام عمل لیزر کمک میکند. همچنین این کرم به از بین بردن جای جوش ها و همینطور بهبود بخشیدن تیرگی ها و لک های پوستی کمک می کند. اگر شما به طور مداوم از این کرم استفاده کنید پوستی شاداب و یک دست خواهید داشت. کرم مرطوب کننده وان اسپرینگ مناسب تمامی انواع پوست ها می باشد و مهم ترین ویژگی این کرم خاصیت جوان سازی و ضد چین و چروک بودن آن است.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *