آرشیو بلاگ

۶ اسکراب صورت خانگی برای پوست های حساس

اسکراب برای پوست های حساس 486574864653123

اسکراب و لایه برداری بخش بسیار مهمی از هر رژیم مراقبت از پوست است. نه تنها سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد، بلکه چربی و کثیفی را که در منافذ شما زندگی می‌کنند و  باعث ایجاد جوش می شوند را از بین می‌برد. اسکراب صورت تنها یکی از درمان‌هایی است که می‌توانید در خانه انجام دهید و با  استفاده از ترکیبات تسکین‌دهنده و مرطوب‌کننده اسکراب برای محافظت پوست های حساس خود در برابر تحریک کمک کنید. نگاهی به ۶ اسکراب صورت واقعا ساده که می توان برای پوست های حساس صورت استفاده کرد، بیندازید.

اسکراب پرتقال و عسل

۲ قاشق غذاخوری پودر پوست پرتقال خشک، ۲ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر، ۱ قاشق چایخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری آب مصرف کنید. همه مواد را در یک کاسه با هم ترکیب کنید و خوب با هم مخلوط کنید. پوست خود را با یک شستشوی ملایم صورت کاملاً تمیز کنید و سپس به آرامی این اسکراب را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه روی صورت خود ماساژ دهید. خوب با آب گرم بشویید. خشک کنید و سپس صورت خود را مانند همیشه مرطوب کنید. این اسکراب عالی برای پوست های حساس می باشد.

اسکراب برای پوست های حساس 897869465120

اسکراب موز و بلغور جو دوسر

یک موز را له کنید و با یک قاشق چایخوری بلغور جو دوسر مخلوط کنید. در آخر، یک قاشق چای خوری عسل برای آبرسانی و تسکین پوست به آن اضافه کنید. اسکراب را به آرامی به مدت چند دقیقه روی پوست ماساژ دهید و سپس آن را با آب خنک بشویید.

اسکراب گوجه فرنگی

یک عدد گوجه فرنگی را بردارید و به دو قسمت تقسیم کنید. یک تکه را بردارید و در شکر آغشته کنید و سپس به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. بگذارید ۵ دقیقه روی صورتتان بماند و سپس تکه دوم را روی صورتتان بمالید تا صورتتان با آب گوجه فرنگی مرطوب شود. قبل از اینکه صورت خود را با آب ولرم بشویید، آن را چند دقیقه یا تا زمانی که خشک شود، بگذارید بماند. مثل همیشه تون و مرطوب کنید.

اسکراب عسل و شکر

اسکراب شکر و عسل بهترین اسکراب برای پوست های حساس ۱ قاشق غذاخوری عسل، ۱ قاشق غذاخوری ماست و ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو، یک موز رسیده و ۱ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر مصرف کنید. تمام مواد را در یک کاسه مخلوط کنید. اسکراب صورت خانگی را روی پوست خود ماساژ دهید. از حرکات دایره ای استفاده کنید و به آرامی برای چند دقیقه مالش دهید. همچنین می توانید این مخلوط را به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه به عنوان ماسک صورت روی پوست بگذارید. اسکراب صورت را با شستشو با آب خنک پاک کنید. از طرف دیگر، می توانید از یک پارچه شستشوی گرم برای بخار دادن مخلوط از روی پوست خود استفاده کنید.

اسکراب برای پوست های حساس 76845644121

اسکراب جو دوسر تسکین دهنده

۱ قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر آسیاب شده را با ۱/۴ قاشق چایخوری نمک ترکیب کنید که خاصیت لایه برداری پوست صورت را افزایش می دهد و ۱ قاشق چای خوری آب یا روغن زیتون را برای تبدیل شدن به خمیر ترکیب کنید. آن را به آرامی با حرکات دایره ای روی پوست خود بمالید، اجازه دهید پنج تا ۱۰ دقیقه بماند و آبکشی کنید. بلغور جو دوسر آسیاب شده برای تسکین و التیام هر چیزی از آکنه گرفته تا آفتاب سوختگی و پوست خشک و پوسته پوسته شناخته شده است. با توجه به ماهیت ملایم آن، برای افرادی که پوست حساسی دارند نیز ایده آل است.

اسکراب پودر برنج

آب نصف لیمو را بگیرید. دو قاشق چایخوری گلاب و یک قاشق چایخوری پودر برنج را به این مخلوط آبمیوه اضافه کنید. خوب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. این اسکراب را روی پوست صورت خود بمالید و بگذارید به مدت ۵ دقیقه بماند. پس از آن، نوک انگشتان خود را خیس کنید و به آرامی با حرکات دایره ای شروع به مالش دهید. به مدت ۵ دقیقه اسکراب کنید و دو دقیقه بیشتر به مخلوط اجازه دهید و با آب سرد فراوان بشویید. پودر برنج به عنوان یک اسکراب سلول های مرده و برنزه کننده عمل می کند در حالی که آب لیمو به طور طبیعی پوست را سفید می کند. اگرزمان کافی برای این کار ندارید می توانید با تهیه اسکراب برنج بیوآکوا این مرحله را به سادگی به پایان برسانید این اسکراب باوجود فرمولاسیون ملایم خود توانسته  برای انواع پوست اعماز پوست های خشک و حساس مناسب باشد.

 

مطالب مرتبط