آرشیو بلاگ

۵ مورد از مزایای شگفت انگیز ماساژ صورت که تابحال نمی دانستید!

ماساژ صورت 156654132

شما در راستای استفاده از ماساژ صورت می توانید جوانسازی و زیبایی را برای پوست صورت خود به ارمغان بیاورید. این روزها در بسیاری از کلینیک های زیبایی و آرایشگاه ها شاهد ماساژ صورت به صورت تخصصی هستیم ،از همین رو از ارزش آن بر سلامت و زیبایی نمیتوان چشم پوشی کرد. ماساژ دورچشم و صورت یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌توانید به‌وسیله پزشک متخصص یا به‌تنهایی انجام دهید.  ضمن آرامش بخشیدن به عضلات صورت به سلامت پوست کمک می‌کند. این یک اثر آرامش‌بخش و جوان‌کننده است و به شما کمک می‌کند تا ظاهر بهتری داشته باشید. یکی از مزایای اصلی این کار ، توانایی آن در بهبود ظاهر کلی پوست است. یک منبع مورد اعتماد، اثربخشی ماساژ را که شامل یک دستگاه ماساژ تحریک کننده است، بررسی کرد. شرکت کنندگان به مدت ۸ هفته از یک دستگاه ضد پیری و کرم روی صورت و گردن خود استفاده کردند.

ماساژ صورت 87645312

۵ مزایای شگفت انگیز و معجزه آسای ماساژ

فشار سینوس: تا زمانی که مشکل شما شامل یک مورد عفونی یا در مرحله حاد سینوزیت نباشد، می‌توانید از ماساژ برای کاهش فشار سینوس، ناراحتی و احتقان استفاده کنید. ماساژ سینوس همچنین ممکن است به تخلیه مخاط ، تسکین سردرد و تقویت گردش خون کمک کند. برای تأیید و گسترش تأثیرات ماساژ فشار سینوسی، مطالعات علمی عمیق‌تری لازم است.

آکنه : تحریک پوست از طریق ماساژ می‌تواند به گردش خون کمک کرده و ظاهر آکنه را کاهش دهد. برخی افراد با انجام ماساژ روغن زیتون برای درمان آکنه شاهد تغییرات چشمگیری در ظاهر خود بوده‌اند. نتایج متفاوت است، بنابراین اگر موضوعی است که می‌خواهید آن را امتحان کنید، قبل از ماساژ دادن کل صورت ، بهتر است آن را در یک ناحیه کوچک آزمایش کنید. از هرگونه حرکات شدید یا لایه‌بردار به‌خصوص در مناطق حساس خودداری کنید.

درخشان کننده پوست صورت :  اگر پوست روشن و درخشان می‌خواهید، ماساژ صورت ممکن است بهترین راه باشد. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۲ نشان داد که ۵۹ درصد از زنانی که ماساژ صورت داده‌اند، احساس طراوت و جوان‌سازی بیشتری را داشته‌اند. حدود ۵۴ درصد پوست انعطاف‌پذیر را گزارش کردند، درحالی‌که ۵۰ درصد سفت شدن پوست را تجربه کردند. بسیاری از شواهد نشان می‌دهد که تحریک عضلات صورت می‌تواند به سفت شدن پوست، تسکین عضلات سفت و تقویت گردش خون کمک کند.

جوانساز پوست : ماساژهای صورت می توانند ضمن افزایش آرامش و سلامت پوست، به از بین بردن تنش کمک کنند. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۸ به تأثیر ماساژ صورت با دستگاه Pao در تشویق جوان سازی صورت اشاره دارد. نشان داده شده است که دستگاه ورزشی ماساژ صورت باعث افزایش ضخامت عضلات صورت در زنانی می‌شود که از این دستگاه به مدت ۳۰ ثانیه، دو بار در روز و به مدت ۸ هفته استفاده کردند.

مدیریت بافت اسکار پوست : اگر جای زخم در صورت دارید که در روند بهبود است، ماساژ می‌تواند بسیار مفید باشد. ماساژ بافت اسکار و مناطق اطراف آن ممکن است به افزایش جریان خون، شل شدن بافت‌های اطراف و صاف شدن برجستگی‌ها کمک کند. ماساژ صورت همچنین ممکن است به تسکین علائمی مانند درد، خارش و حساسیت کمک کند. محققان در سال ۲۰۱۴ دریافتند که ماساژ درمانی در کاهش درد و خارش پوست و درعین‌حال بهبود زخم‌های برجسته ناشی از سوختگی مؤثر است.

ماساژ صورت 87465120584612

ماساژ صورت در خانه

می‌توانید به سهولت و راحتی در خانه ماساژ صورت دهید. قبل از شروع، صورت و دستان خود را تمیز کنید. از مقدار کمی سرم، روغن یا مومیایی کننده پاک‌کننده استفاده کنید تا انگشتان شما را بلغزانند و به‌راحتی روی پوست شما غلت بزنند. برای وارد کردن نیرو از سطح کف دست خود استفاده کنید.

چه ۵ دقیقه یا یک ساعت وقت داشته باشید، می‌توانید عناصر موردعلاقه خود را کنار هم قرار دهید و یک روال ماساژ صورت به‌صورت فردی ایجاد کنید. هر ضربه را پنج بار تکرار کنید یا به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه روی یک منطقه خاص تمرکز کنید. از فشار ملایم اما محکم استفاده کنید، چندین روش وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

مطالب مرتبط