آرشیو بلاگ

پدیکور یک راه عالی برای آرامش و مراقبت از پاهای شما!

پدیکور 056653531

از آنجا که پا قلب دوم است، پدیکور راهی عالی برای سالم ماندن ناخن ها و پوست شما و همچنین ایجاد ظاهری مطلوب برای پا است. پاها فشار کار روزانه را تحمل می نمایند بنابراین سالم نگه داشتن آنها مهم است. دست و پا به صورت روزانه در معرض خاک و آب و هوای شدید قرار می گیرد که باعث می شود این قسمت ها آسیب پذیر تر شوند.

این بدان معنی است که گرد و غبار جمع می کنند و فقط شستن هرگز کافی نیست. سوهان کشی و صاف کردن پینه ها و قسمت های زبر پوست پا، کوتاه کردن و مرتب کردن ناخن ها در پدیکور از اهمیت بسیاری برخوردار است. کلمه پدیکور از کلمات لاتین “Pedis” به معنای “از پا” و “Cura” به معنای “مراقبت” گرفته شده است. پدیکور یک درمان زیبایی پا و ناخن است که معمولاً در سالن زیبایی انجام می شود. پدیکور فقط برای زنان نیست،  مردان نیز می توانند از این درمان آرامش بخش بهره مند شوند!

راهنمای گام به گام نحوه انجام پدیکور

در حین پدیکور، پاهای شما در حمام پا خیس می شود تا پوست و ناخن ها نرم شود. پس از آن، سلول های مرده پوست پای شما با اسکراب یا سنگ پا از بین می رود. ناخن های پای شما کوتاه می شود و شکل می گیرد و کوتیکول ها به عقب رانده می شوند. ماساژ پا معمولاً در پدیکور گنجانده می شود که می تواند به کاهش تنش یا دردی که ممکن است در پاهای خود احساس می کنید کمک کند.

در نهایت، ناخن های پا با رنگی بر اساس ترجیح شخصی شما جلا می شود. پدیکور نه تنها پاهای شما را زیبا می کند، بلکه می تواند به بهبود گردش خون و جلوگیری از مشکلات ناخن کمک کند.

در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد نحوه انجام پدیکور آورده شده است:

پدیکور 089764531210

۱٫ یک لگن را با آب گرم پر کنید

آبگرم یا حوضچه پا را با آب گرم پر کنید. می توانید مقداری روغن ضروری یا نمک حمام را به آب اضافه کنید تا به آرامش پاهای خود کمک کند. پاها را حداقل به مدت پنج دقیقه در لگن قرار دهید تا ناخن ها و پوست نرم شوند.

۲٫ دومین مرحله از پدیکور پاهای خود را لایه برداری کنید

لایه برداری پا به از بین بردن سلول های مرده پوست کمک می کند. می توانید از سوهان پا، سنگ پا یا اسکراب لایه بردار استفاده کنید. اسکراب یا سنگ پا را به آرامی با حرکات دایره ای روی پاهای خود ماساژ دهید. پس از اتمام کار، پاهای خود را با آب گرم بشویید و خشک کنید. سپس اسکراب پا را بمالید. حدود دو دقیقه آن را با حرکات دورانی روی پوست خود ماساژ دهید. مجدداً پاهای خود را با آب گرم بشویید و خشک کنید.

۳٫پاهای خود را مرطوب کنید

اکنون که پاهای شما لایه برداری شده است، وقت آن است که آنها را مرطوب کنید. می توانید این کار را با استفاده از کرم پا یا ماسک پا انجام دهید. با ماساژ دادن کرم روی پاها و قرار دادن پاها در پلاستیک شروع کنید. اجازه دهید حدود ۱۵ دقیقه بماند تا کرم خیس بخورد. پس از ۱۵ دقیقه، پوشش پلاستیکی را بردارید و ماسک را با آب گرم بشویید.

۴٫ ناخن های خود را کوتاه کرده و سوهان بزنید

ناخن های خود را با ناخن گیر یا قیچی کوتاه کنید. اگر از قیچی استفاده می کنید، آن را در زاویه ۴۵ درجه نگه دارید و نوک ناخن های خود را کوتاه کنید. اگر از ناخن گیر استفاده می کنید، نوک ناخن های پای خود را مستقیماً ببندید. این به جلوگیری از رشد ناخن های پا کمک می کند و آنها را قوی نگه می دارد.

سپس از سوهان ناخن یا تخته سنباده استفاده کنید تا آنها را سوهان بکشید، ناخن های خود را شکل دهید و لبه های تیز را بردارید. با سوهان زدن کناره های ناخن شروع کنید و سپس بالای ناخن هایتان را به صورت دایره ای سوهان بزنید.

نکاتی که باید در انجام پدیکور به یاد داشته باشید:

قبل از انجام پدیکور از تراشیدن پاهای خود اجتناب کنید. میکروب‌ها بیشتر از طریق بریدگی‌های کوچک روی پاهای تازه تراشیده شده وارد بدن شما می‌شوند. بنابراین، تا زمانی که پدیکور خود را اصلاح کنید، صبر کنید.

اگر از اسکراب پا استفاده می کنید، ابتدا پاهای خود را خیس کنید. در غیر این صورت، اسکراب پوست شما را خراش  موجب سوزش پوست شما نیز می شود.

اگر دیابت دارید، انجام منظم پدیکور بسیار مهم است. این به جلوگیری از هرگونه مشکل پا کمک می کند.

پدیکور 05646453121

فواید انجام پدیکور چیست؟

انجام منظم پدیکور فواید زیادی برای پاهای شما دارد، هم برای سلامت پاها و هم برای ظاهر آنها. پدیکور می تواند:

پاهای خود را عالی جلوه دهید

پدیکور همچنین می تواند پاهای شما را عالی جلوه دهد. آنها می توانند به بهبود ظاهر ناخن ها کمک کنند و پاهای شما را نرم تر و صاف تر نشان دهند. پدیکور همچنین می‌تواند حسی از تجمل و نوازش را به زندگی شما اضافه کند!

کمک به جلوگیری از مشکلات ناخن

پدیکور همچنین می تواند به جلوگیری از مشکلات ناخن مانند رشد ناخن، عفونت قارچی و شکنندگی ناخن کمک کند. پدیکور همچنین می تواند به جلوگیری از مشکلات پا مانند پای ورزشکار، بونیون و انگشت چکشی کمک کند.

بهبود گردش خون

ماساژ در حین پدیکور همچنین می تواند به بهبود گردش خون در پاهای شما کمک کند. این به ویژه برای افرادی که از گردش خون ضعیف رنج می برند مفید است.

کمک به تسکین درد و استرس

پدیکور می تواند به تسکین درد پا و ساق پا کمک کند. همچنین یک راه عالی برای استراحت و آرامش است. آنها می توانند به کاهش استرس و تنش کمک کنند و به شما احساس سرزندگی و شادابی بدهند.

به کاهش استرس کمک می کند.

کاهش استرس می تواند سلامت روحی و جسمی را ارتقا دهد و به سلامت حافظه، دستگاه گوارش و قلب کمک کند.

 

 

مطالب مرتبط