آرشیو بلاگ

نکاتی که باید در استفاده از کرم ضدآفتاب بدانید

کرم ضدآفتاب 1475135453212

من می دانم که کرم پودر شما دارای SPF است، اما اگر فکر می کنید که  همین کافیست باید بگوییم که در اشتباه هستید. کرم ضدآفتاب، ماده اصلی پوست شماست. اما چگونه می توان آن را همراه  با آرایش استفاده کرد؟ در مورد استفاده مجدد بدون پاک کردن آرایش چطور؟ وقتی صحبت از استفاده از کرم ضدآفتاب با آرایش می شود، سوالات و نگرانی های زیادی وجود دارد. این دقیقاً همان چیزی است که ما در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

کرم ضدآفتاب 048613155210

چرا کرم ضدآفتاب SPF بسیار مهم است؟ چگونه کار می کند؟

از آنجا که  اشعه های فرابنفش خورشید و اشعه های آبی ساطع شده از نور تلفن همراه، کامپیوتر و حتی تلوزیون  به مرور زمان به پوست شما نیز آسیب فراوانی می رساند.  اشعه UVA می تواند به عمق پوست شما نفوذ کرده و باعث ایجاد لکه های پیری، چین و چروک و هایپرپیگمانتاسیون می شود و این در حالی است که اشعه UVB باعث آفتاب سوختگی و حتی سرطان پوست می شود. اما کرم ضدآفتاب شما چقدر می تواند از پوست شما در برابر اشعه های UV و اشعه های UVA و UVB  محافظت کند؟ یک ضد آفتاب یا ضد آفتاب حاوی مواد شیمیایی معدنی می تواند اشعه های UVA و UVB را منحرف کند. ضد آفتابی که دارای SPF 15 باشد، می تواند ۹۳ درصد از اشعه ماوراء بنفش را مسدود کند، در حالی که ضد آفتابی که دارای SPF 50 است. SPF 30 می تواند ۹۷ درصد از اشعه UVB را مسدود کند.

در هر صورت، برخی از اشعه‌های فرابنفش همچنان از کرم‌ ضدآفتاب عبور می‌کنند و به پوست شما می‌رسند، بنابراین عدد SPF نشان‌دهنده مدت زمانی است که ممکن است پوست شما زیر نور خورشید قرمز شود. به عبارت دیگر، یک کرم ضد آفتاب با SPF 15 از قرمز شدن یا برنزه شدن پوست شما حدود ۱۵ برابر بیشتر از حد معمول جلوگیری می کند. این بدان معناست که اگر پوست شما فقط در ۱۰ دقیقه شروع به سوزش کند، SPF 15 می تواند حدود ۱۵۰ دقیقه (۲٫۵ ساعت) از آن جلوگیری کند. آیا کرم ضد آفتاب زیر آرایش تاثیر گذار است ؟ بله حتما! اما باید مراقب ضد آفتابی که برای صورت خود انتخاب می کنید باشید. دو راه وجود دارد که می‌توانید قبل از آرایش، یک لایه ضد آفتاب اضافه کنید:

۱ . در ابتدا از یک مرطوب کننده مخصوص صورت استفاده کنید.

۲٫ اگر می خواهید ضد آفتاب شما زیر آرایش عمل کند، همیشه ضد آفتابی بخرید که مخصوص به نوع  پوست صورتتان  است.

کرم ضدآفتاب 18768435435450

 

هنگام انتخاب کرم ضدآفتاب، محصولی را انتخاب کنید که حداقل SPF 30 و مواد زیر را داشته باشد:

  • اکسید روی
  • دی اکسید تیتانیوم
  • آووبنزون

اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم به عنوان ضد آفتاب فیزیکی عمل می کنند و پرتوهای UV را منعکس می کنند درست همانطور که رنگ سفید اشعه های نور را منعکس می کند. مواد شیمیایی آلی مانند آووبنزون ​​پرتوهای فرابنفش را جذب کرده و آنها را تجزیه می کنند تا گرما آزاد شود. حتماً از خود می‌پرسید، وقتی کرم پودر شما قبلاً دارای SPF است، چرا به یک ضد آفتاب اضافی نیاز دارید؟ آیا SPF موجود در کرمپودر کافی نیست؟

نمی توانید به کرم پودر خود برای محافظت از پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش اعتماد کنید. چرا؟ زیرا به راحتی جدا می شود. علاوه بر این، وقتی زیر آرایش خود از کرم ضدآفتاب استفاده می کنید، پایه بهتری برای آرایش شما فراهم می کند.

  • پس از استفاده از ضد آفتاب چند دقیقه صبر کنید
  • ضد آفتاب این باید اولین قدم از روتین آرایش روزانه شما باشد.
  • کرم ضد آفتاب را سخاوتمندانه بزنید. در آن کوتاهی نکنید.

اکنون، بیایید مراحل استفاده از کرم ضدآفتاب را با آرایش خود بررسی کنیم

قبل از شروع روتین آرایش خود، باید پوست خود را برای محافظت بیشتر آماده کنید.  در ابتدا کرم مرطوب کننده را به پوست صورتتان بزنید  حتی اگر نوع پوستتان چرب است. سپس کرم ضد آفتاب را روی تمام صورت و گردن خود بمالید و خوب ماساژ دهید. روی نواحی مانند پیشانی، نزدیک خط مو، کناره های گونه ها و خط فک تمرکز کنید. این مناطق در معرض نور خورشید قرار می گیرند. هرگز استفاده از کرم ضد آفتاب را از وسط صورت خود شروع نکنید زیرا به این ترتیب، قسمت های اصلی را از دست می دهید. هنگامی که یک لایه ضد آفتاب زدید، آن را دوباره روی این نواحی بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه می توانید پرایمر بزنید و از کرم پودر استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از ضد آفتاب رنگی مراحل آرایشی خود را کوتاه تر و در زمان کوتاه تری  از پوست خود در برابر اشعه های مضر محافظت کنید و هم لک و جوش های صورت خودر را بپوشانید. به همین راحتی !