آرشیو بلاگ

فیس واش صورت چه مزایایی را برای صورت به دنبال خواهد داشت؟

فیس واش صورت 51654845445450

پاک کننده ها به دلیل تمیز کردن آلودگی های روی پوست یکی ازمهمترین محصول های مراقبتی بوده که به همین علت فیس واش ها به عنوان یکی از موادهای شوینده پوست، توانسته با فرمولاسیون قوی خود از همه پاک کننده ها پیشی گرفته و جای خود را در بین مردم باز کند.  امروزه به دلیل استفاده ازانواع لوازم های آرایشی و بهداشتی مختلف وهمچنین نشستن آلودگی و میکروب های آب و هوایی بر روی پوست ، موجب انسداد منافذ پوستی شده که این عوامل باعث عدم رسیدن اکسیژن به سلول های در زیر پوست شده که کدری و خشکی پوست و همچنین چین چروک ها را به همراه دارد.

همانطور که می دانید پاکسازی پوست به شفافیت و ابریشمی کردن پوست کمک خواهد کرد و عدم انجام این کارباعث تجمع میکروب و چربی های مضر ناشی از کرم پودرها در روزنه های کوچک پوست شده که خود دلیل بزرگی برای جوش های دردناک می باشد. استفاده منظم از بهترین محصول پاک کننده یک اصل در بخش روتین مراقبت از پوست بشمار رفته وهمچنین یکی ازعوامل بنیادی و اساسی در سالم ماندن آن بوده است. به علت اهمیت بالای این مساله به شرح بیشتر این موضوع می پردازیم .

فیس واش صورت 16845432120545451

در ابتدا ما در ادامه به چند عادت اشتباه که دشمن پوست می باشد را معرفی می کنیم :

 1. شستن صورت قبل از خواب : در طول روز پوست ما ، در معرض انواع آلودگی های آب و هوایی و .. قرار می گیرید که اگر محافظت نشود ممکن است پوست دچار التهاب گردد. بهتر است بدانید که شب ها هنگام خواب سلول های پوست  زمانی برای بازسازی خود پیدا می کنند که اگر سطح پوست آلوده باشد ممکن است با این عمل با اختلال مواجه شده وبیماری های پوستی گریبان گیر شما شوند.
 2. شستن صورت در صبحگاه: شاید شما هم تجربه کرده باشید که صبح ، زمان بیدار شدن احساس می کنید پوست شما کمی چرب شده  که می تواند عواملی در ایجاد آن دخیل باشند از جمله  میکروب های بالش  چربی های مو باشد  در ایجاد این عامل دخیل باشند.  شستشو در ابتدای روز باعث شاف شدن و درخشندگی صورت تا پایان روز می شود .
 3. شستشوی زیاد با آب داغ ممنوع! : آب با دمای بالا دشمن پوست می باشد . گرمای زیاد آب موجب از بین رفتن چربی  و رطوبت طبیعی پوست شده و به همین دلیل خشکی غیر طبیعی را برای پوست ایجاد می کند.
 4. شستوشوی مکرر: بعضا افراد تصور می کنند که با شستن زیاد صورت خود می توانند پوست شفاف و درخشانی را برای خود به ارمغان آورند ، اما ما به شما میگوییم که این کار کاملا اشتباه است باید دقت کنید که شستن مکرر پوست نه تنها به سلامتی آن کمک نکرده بلکه انجام مداوم این کاراز بین بردن چربی طبیعی بر روی قشر نارک پوست شده و خشکی زیاد را در پی دارد.
 5. پاک کننده اشتباه: این گزینه مهم ترين عامل برای پاکسازی صورت بوده شما با انتخاب شوینده اشتباه صدمات جبران ناپذیری را خود به پوست خود بزنید. به دلیل اهمیت بالای این مورد در ادامه  به توضیح بیشتر این موضوع می پردازیم پس تا پایان با ما همراه باشید .

زمان های گذشته به دلیل کمبود مواد شوینده پوست، موادی که برای پاک کردن پوست از آلودگی ها به کار می رفت منحصر به صابون ها بود به همین دلیل  جز پرفروش ترین محصول بهداشتی به شمار می رفت. اما امروزه به دلیل تنوع زیاد و تولید محصول مراقبتی مناسب برای انواع پوست ها استفاده ازصابون سنتی منع شده است.

حال شاید برای شما جای سوال باشد که چرا استفاده ازآن منع شده است ؟ در جواب این سوال باید بگوییم که صابون هایی که در گذشته استفاده می شدند به دلیل ترکیبات و مواد موجود در آن ، باعث اختلال در غدد های چربی می شد و همچنین نیز سطح زیادی از چربی صورت را پاک می کردند. از دیگر معایب این پاک کننده خشن از بین بردن رگ های خونی شده و پوست را دچار التهاب و قرمزی می کند بر همین اساس این صابون ها برای پوست خشک و حساس بسیار نامناسب بوده ولی اکثر مردم به علت عدم آگاهی از این موضوع و بدون توجه به نوع پوست خود از این محصول استفاده می‌کردند.

توجه به این نکته ضروری است که بعضی از متخصصان پوست و مو برای بیماران خود صابون هایی رامختص به مشکلات پوستی آن ها تجویز می نمایند که این صابون ها با صابون های سنتی کاملا متفاوت بوده و نباید از مصرف آن ها خودداری نمود.

بهترین مواد شوینده کدام است؟

شاید در نظر شما و در نگاه اول شستشوی صورت خیلی ساده  بنظر برسد و با آب زدن سطحی به صورت خود این کار را به پایان برسانید. اما بهتر است بدانید که مواد آرایشی باقی مانده بر روی پوست با آب زدن سطحی از بین نرفته و ذرات ریز آنها که با چشم قابل رویت نبوده در منافذ پوست باقی می مانند و باعث بروز جوش و آکنه می شوند. به همین سبب استفاده از روش درست و انتخاب محصولی مناسب برای شستشو ،  کاری بسیار مهم می باشد. امروزه به دلیل تنوع مواد شوینده پوست از برند های مختلف انتخاب بهترین آن کار بسیار مشکلی است اما ما در این مطلب راهنمای شما در این امر مهم هستیم.

با پوست تمیز وشفاف فاصله ای نداری ! قدم اول درانتخاب بهترین شوینده ، نوع پوست شماست. همانطور که می دانید افراد دارای پوست گوناگون هستند ( پوست خشک چرب مختلط نرمال حساس و… )به همین سبب هر شوینده و پاک کننده ای برای پوست مناسب نیست. شما با شناخت کافی از نوع پوست خود می توانید بهترین مواد پاک کننده را انتخاب نمایید.

پاک کننده قوی پوست ؛ فیس واش

در واقع به هر نوع مواد شوینده ای که برای پوست بکار گرفته شده را فیس واش می گویند. اما این مورد را بیشتر برای ژل های شستشوی صورت شما بکار می روند.ژل های شستشو یکی از درجه یک ترین محصول برای تمیز کردن صورت می باشد که علاوه بر پاک کردن پوست از آلودگی ها مزیت های دیگری را هم دارا می باشد که در ادامه به آن می پردازیم .

به کار گیری از فیس واش ها منافذ هایی که از آلودگی ها بسته بوده اند را باز کرده و رطوبت پوست را کنترل می کند همچنین با استفاده از این محصول سلول های مرده پوست از بین رفته و پوست شما را سرحال و شاداب می نماید . خبر خوب در مورد فیس واش ها این است که این محصول برای انواع مختلف پوست ها ساخته شده و شما اگر دارای پوست حساسی می باشید می توانید با خیال راحت از آن بهره ببرید.

فیس واش صورت 5468445453210

ترکیبات استفاده شده در فیس واش

 • آب
 • گلیسیرین
 • سدیم هیالورونات
 • سدیم لورت سولفات
 • پروپیلن گلیکول
 • کوکامیدوپروپیل بتائین
 • پلی کواترنیوم
 • بیزابولول
 • پانتنول
 • عصاره چای سبز
 • توکوفریل استات
 • بنزیل الکل
 • فنیل پروپانول
 • اسانس های مجاز

مزیت های استفاده از فیس واش

 • پاک کننده قوی : به جرات می توان گفت ژل های شستشو می تواند همه ی آلودگی های پوست که پنهان شده و باچشم قابل دیدن نیستند را پاک کند. همانطور که می دانید استفاده از مواد آرایشی و افزایش سن و… به بزرگ شدن منافذ پوست کمک کرده و زیبایی صورت را به خطر می اندازد اما شما با شستشوی منظم به وسیله فیس واش ها می توانید به تثبیت اندازه منافذ پوست صورت خود کمک کنید.
 • گردش خون : استفاده ازفیس واش به گردش خون در رگ های پوست کمک می کند ، اما چگونه؟  شما برای پاک کردن صورت خود از کثیفی ها باید آن را بر روی پوست صورت خود ماساژ دهید که این امرموجب به حرکت در آمدن خون دررگ های پوست شده که جالب است بدانید که با انجام این کار  جوانسازی پوست را در پی داشته وباعث کاهش چروک در پوست می شود.
 • آبرسانی پوست: می دانید پوستی که از رطوبت کافی برخوردار نباشد کدر و خشک شده و حالت بدی را به چهره شما می بخشد. شما با استفاده از فیس واش ها که از درصد تقریبا بالایی از آب تشکیل شده می توانید بخش زیادی از کمبود رطوبت بدن خود را تامین نمایید و پوست شاداب و لطیف را به چهره خود هدیه دهید.
 • جلوگیری از جوش ها : بهتر است بدانید ازتجمع چربی های اضافه و آلودگی و کثیفی بر روی پوست جوش ها شکل می گیرند . این پاک کننده قوی توانسته در مدت زمان کم و باعملکرد بالای خود آلودگی ها را درعمیق ترین منافذ پوست پاک کرده و به همین دلیل از شکل گیری جوش جلوگیری می کند.