آرشیو بلاگ

حقایقی در رابطه با استفاده از ضد آفتاب که تاکنون نمی دانستید

استفاده از ضد آفتاب 54646654564120

کرم های ضد آفتاب نقش بسیار موثری در پیری زودرس دارند و به همین علت توصیه می شود که حتی برای جلوگیری از ایجاد سرطان پوست حتما از این محصول مراقبتی استفاده شود. در بیشتر کرم‌ های ضد آفتاب از دو ماده دی اکسید تیتانیوم و دی اکسید روی استفاده می‌شود که لایه‌ای سفید رنگ برروی پوست ایجاد می‌کنند و درمواقع این مواد محافظ در برابر نور خورشید به شکل موقت هستند. کرم ضد آفتاب باید دارای قدرت محافظت بالا در برابر اشعه UVB & UVA داشته باشد تا بتواند از  پوست شما در برابر اشعه خورشید و سایر آلودگی های زیست محیطی مراقبت نماید. در این بخش به چند حقیقت در رابطه با استفاده از کرم ضد آفتاب اشاره خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

 استفاده از ضد آفتاب  3215646565151

کرم ضد آفتاب برای پوست چرب

کرم های ضد آفتاب برای پوست های چرب دارای فرمولاسیونی متفاوت هستند. افرادی که دارای پوست چرب و براق هستند باید از ضد آفتاب هایی که SPF آن ها مبتنی بر آب است استفاده کنند . این دسته از ضد آفتاب ها بر سطح پوست احساس خشکی را ایجاد می نمایند و خنک کنندگی را به دنبال دارند.

کرم ضد آفتاب برای پوست های خشک

افرادی که دارای چنین پوستی هستند، باید از کرم ضد آفتابی استفاده نمایند که در آن مرطوب کننده های متعددی مانند سیلیکون،لانولین و روغن باشند. به هنگام خرید کرم ضدآفتاب های مخصوص پوست چرب، حتما به SPF۳۰ به بالا فکر کنید و حتما در آن از مرطوب کننده هایی که گفته شد، استفاده نمایید.کرم ضدآفتاب برای انواع پوست و آکنه

افرادی هستند که دارای پوستی مختلط بوده، یعنی در ناحیه ای از پوست صورت، خشکی و در ناحیه دیگر مانند بینی و یا گونه ها، پوستی چرب دارند. این چنین افراد بهتر است که، از کرم ضد آفتاب هایی مناسب برای پوست مختلط یا فاقد چربی، استفاده نمایند.

 استفاده از ضد آفتاب  16516454541121

استفاده از ضد آفتاب در دوران بارداری

با اینکه برخی از خانم‌ های باردار و شیرده نسبت به استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در این دوران مردد هستند، اما هنوز نتیجه هیچ تحقیقی ثابت نکرده است که استفاده از ضد آفتاب‌ها در دوران بارداری و شیردهی، ضرر دارد. اگر خانم‌های باردار و شیرده بتوانند از ضد آفتاب‌های فیزیکی که حاوی زینک‌اکساید هستند، استفاده کنند، بهتر است؛ زیرا ترکیبات موجود در این محصولات جذب پوست و بدن نمی‌ شوند.

فاقد چربی‌ها

خیلی از افراد به بهانه چرب بودن کرم‌های ضد آفتاب و ابتلا به آکنه در اثر استفاده از آنها، دور این محصولات را خط می‌کشند و سلامت پوست‌شان را به خطر می‌اندازند. این در حالی است که چنین افرادی می‌توانند بدون دغدغه از محصولات فاقد چربی یا oil freeکه به وفور هم در بازار وجود دارند، استفاده کنند.