آرشیو بلاگ

تاثیر دما بر روی محصولات مراقبت از پوست و آرایشی چگونه است؟

محصولات مراقبت از پوست 06546418456

هنگامی که محصولات مراقبت از پوست در یک آزمایشگاه معتبر ساخته می‌شوند، شیمی‌دانان آزمایش پایداری را انجام می‌دهند و این شامل یک “تست اجاق گاز” است.
در طول این آزمایش، یک محصول در کوره‌ای با دمای حدود ۱۱۵ ºF در رطوبت ۷۰٪ قرار می‌گیرد. این محصولات از شش هفته تا سه ماه در آنجا نگهداری می‌شود. هدف از این آزمایش تعیین این است که آیا یک محصول می‌تواند ثبات و یکپارچگی را در معرض گرمای شدید حفظ کند.

میزان حساسیت محصولات آرایشی در تست حرارت

مواد آرایشی معمولاً برای اطمینان از پایداری آن‌ها در دماهای بالا آزمایش می‌شوند. “تست شکنجه” قرار دادن یک محصول در اجاق با دمای ۵۴ درجه سانتی‌گراد (۱۳۰ درجه فارنهایت) برای چند هفته است. آزمایش طولانی‌تر در دمای ۴۵ درجه سانتی‌گراد (۱۱۳ درجه فارنهایت) برای ۳ ماه و ۳۷ درجه سانتی‌گراد (۹۹ درجه فارنهایت) به مدت ۶ ماه انجام می‌شود. هر شرکتی طرح آزمایشی خود را دارد اما نتیجه نهایی یکسان است – محصولات ارزیابی می‌شوند تا ببینند هنگام روشن شدن گرما چگونه واکنش نشان می‌دهند.

در اینجا فهرستی از محصولات تقریباً از حساس‌ترین گرما تا کم حساسیت به گرما رتبه بندی شده است:

 • عطر
 • کرم و لوسیون
 • شامپوهای “کرمی”، شستشوی بدن، مواد پاک کننده صورت و پایه‌های مایع
 • رژ لب و مداد خط چشم
 • ریمل
 • شامپوها و شستشوهای بدن را شفاف کنید
 • آرایش (کرم پودر)
 • آرایش جامد (پودرهای فشرده)
 • خوشبوکننده‌ها / ضد تعریق‌ها
 • صابون تخته‌ای

محصولات مراقبت از پوست 0564651335

حرارت چگونه بر محصولات مراقبت از پوست و زیبایی تأثیر می‌گذارد؟

همان‌طور که انتظار می‌رود، گرمای شدید باعث ذوب فرمول‌ها و جدا شدن مواد می‌شود. این امر باعث می‌شود که محصولات، به‌ویژه آن‌هایی که دارای مواد مؤثره مانند ضد آفتاب هستند، کم اثر شوند. به همین دلیل، همیشه محصولات مراقبت از پوست را در دمای اتاق و خارج از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید. اکثر مارک‌های معتبر جهانی، دقیقاً مورد آزمایش قرار می‌گیرند تا مطمئن شوند در برابر دمای شدید مقاومت می‌کنند.

دمای مناسب نگهداری محصولات مراقبت از پوست و آرایشی

دمای محیط می‌تواند تأثیرات متفاوتی بر روی محصولات زیبایی داشته باشد، بنابراین مهم است كه از محل نگهداری آن‌ها آگاهی داشته باشید. رطوبت یکی از عناصری است که باعث می‌شود اجناس موجود در کیف آرایش شما زودتر منقضی شوند، بنابراین، به‌عنوان مثال نگهداری وسایل زیبایی در حمام ممکن است بیش از آنچه تصور می‌کنید به محصولات شما آسیب برساند.

محصولات مراقبت از پوست 187486451320

چه محصولاتی را باید در یخچال نگهداری کرد؟

 • کرم یا ژل چشم : اگر از کرم چشم یا ژل برای کمک به پف چشم استفاده می‌کنید، سعی کنید محصول را در یخچال نگهداری کنید. دمای سرد باعث سفت شدن رگ‌های خونی می‌شود که تورم را کاهش می‌دهد.
 • آلوئه ورا : اگر از آلوئه ورا برای آفتاب سوختگی استفاده می‌کنید، قرار دادن آن در یخچال قبل از استفاده باعث خنک شدن پوست در هنگام استفاده می‌شود و احساس سوزش و خارش ناشی از آفتاب را کاهش می‌دهد.
 • لاک ناخن : نور خورشید و گرما می‌تواند لاک ناخن ضخیم و کدر شود و همچنین باعث تغییر رنگ شود. نگه داشتن لاک در یخچال می‌تواند به نازک ماندن و یکنواخت بودن رنگ کمک کند و می‌تواند رنگ را برای مدت طولانی‌تری حفظ کند.

چه محصولاتی باید در تاریکی و جای خشک نگهداری شوند؟

 1. کرم ضد آفتاب : علی‌رغم پیشنهاد‌هایی که باید کرم ضد آفتاب را در یخچال نگهداری کنید، بهتر است آن را در یک مکان خشک و خنک نگهداری کنید. آن را از پیشخوان حمام برداشته و از اتاق‌های گرم شده دور کنید، زیرا این امر باعث جدا شدن فرمول و همچنین ایجاد کپک می‌شود.
 2. خط چشم و ریمل مژه و ابرو : همین امر در مورد آرایش چشم شما نیز صادق است. اگرچه برخی توصیه می‌کنند که خط چشم و ریمل خود را در یخچال نگهداری کنید تا ماندگاری آن حفظ شود.
 3. عطر: مهم است که همیشه عطرهای خود را در مکانی تاریک و خنک و درپوش محکم روی بطری نگهداری کنید. قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت می‌تواند رایحه را تغییر داده و روغن‌های اساسی را تحت تأثیر قرار دهد. بازهم، باوجود پیشنهاد‌ها، نباید رایحه را در یخچال ذخیره کنید.

 

مطالب مرتبط